اخبار علمی

معرفی 10 سگ باهوش دنیا + عکس

معرفی ۱۰ سگ باهوش دنیا

سگ ها جز محبوب ترین و زرنگ ترین حیواناتی هستند که با انسان‌ها در طول سال های طولانی زندگی وآموزش می بینن هم چنین نخستین حیواناتی بودند که انسان ها توانستن آن ها را رام کنند اهلی کردن سگ‌ها نیز به دلیل این است که این ها حیوانات باهوشی هستند. خیلی از افراد علاقه دارند سگشون باهوش‌ترین و زرنگ ترین سگ باشه؛ اما یه سگ باهوش نیاز به زمان زیاد و آموزش دادن درست دارد تا بتونه از هوشش استفاده کنه و استعدادهایش را به نمایش بگذاره. در این مقاله به ۱۰ مورد از باهوش ترین سگ در دنیا اشاره می کنیم که هر کدام از این سگ ها تربیت و نگهداری خاصی دارند که در این مقاله آشنا می شویم پس با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید:حقایقی جالب درباره ی پنگوئن ها 

سگ نژاد بُردر کالی

عکس سگ بُردر کالی

این نژاد از سگ ها به خاطراین که خیلی سریع یاد می گیرند و، به سطح زیادی از محرک‌های ذهنی احتیاج دارند؛ و همین طور به خاطرانرژی زیادی که دارد، به تمرین های فیزیکی خیلی زیادی هم نیاز داره. به همین دلیل این نژاد برای فضاهای بسته زیاد مناسب نیست چون تحرک زیادی دارند و برای باغ و همچنین برای سگ گله  مناسب هستند این نژاد طول عمر خیلی زیادی دارد.

سگ نژاد پودل

سگ نژاد پودل

پودل‌ها یکی از باهوش ترین سگ های خانگی هستند و طرفداران زیادی دارند هم انرژی زیادی دارندو هم ضد حساسیتن. نژاد این سگ ها فرانسوی می باشد و از آموزش شکار و گرفتن اشیای پرتاب شده و هم چنین بسیار حرف گوش کن هستند .

سگ نژاد ژرمن شپرد

سگ نژاد ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد نژاد سگ محبوبه واین نژاد به عنوان سگ پلیس و کمک‌یار پزشک نیز آموزش میبینن.و از ویژ‌گی های اصلیش هوش، شجاعت و فرمانبرداریش هست. سگ ژرمن شپرد برای سگ های خانگی مناسب هستند بسیار حرف گوش کنند.

سگ نژاد گلدن رتریور

سگ نژاد گلدن رتریور

گلدن رتریورها از محبوب‌ترین‌ سگ‌‌ها برای خانواده‌ها محسوب می‌شن و قدرت یادگیری بالایی دارند ودر مراقبت و نجات دادن افراد ماهر هستند و وقتی بدانند صاحبش غمگین است به شیوه  ی خودشان صاحبشان را شاد می کنند.

سگ نژاد دوبرمن پینچر

سگ نژاد دوبرمن پینچر

این نژاد باهوش و با ابهت، و جثه‌ای بزرگ به  سگ نگهبان شناخته می‌شوند.شجاع هستند و به عنوان سگ پلیس شناخته می شوند.

سگ نژاد شتلند شیپداگ

سگ نژاد شتلند شیپداگ

اصالتا متعلق به اسکاتلند هستند، به غریبه ها خیلی حساس هستند و حسابی بهشون پارس می کنند. بسیار بازیگوش، بانشاط و پرانرژی هستند.

 سگ نژاد لابرادور رتریور

سگ نژاد لابرادور رتریور

سگ لابرادور رتریور همیشه صاحبشون رو راضی نگه می دارند بدن خیلی قوی دارند.این گونه از سگها دارای اخلاق خوش و سخت کوشی خاصی هستند و در کشور امریکا از محبوبیت بالایی برخوردار هستند به طوری که به سگ نجات و نگهبان شناخته می شوند و حتی به معلولین نیز کمک می کنند.

سگ نژاد پاپیلون

سگ نژاد پاپیلون

این نژاد از سگ ها عروسکی ، باهوش و فعال هستند وجود این سگ را در نقاشی های استادان قرن شانزدهم میتوان دید که این به اعتبار بیشتر این نژاد از سگ افزوده است. سگهای نژاد پاپیلون در سرعت رقیب ندارند و در اطاعت کردن نیز زبانزد می باشند. لازم به ذکر است بدن این نوع سگ ها بسیار آسیب پذیر هستند.

سگ نژاد روتوایلر

سگ نژاد روتوایلر

اگر بخواهیم بگوییم یک نژاد عالی از سگها کدام است؟ بدون شک روتوایلر اولین آنها خواهد بود پیشینه اش به کشور آلمان برمیگردد در گذشته محافظ دامها بوده است .دارای گردنی قوی ، رنگی خرمایی و سیاه و سری پهن می باشدو این نژاد از سگها بسیار وفادار به صاحبش است و نجابت دارد.وقت شناس ، عدم خشونت، مهربانی با کودکان، حافظه خوب و… از ویژگی های دیگر اوست.

این سگ ها وفادار و مطمعن نیز هستند و خیلی سریع حوصلشون سرمیره باید چیزی جلوی دستشون باشه تا باهاش بازی کنند.

سگ نژاد کتل استرالیایی

سگ نژاد کتل استرالیایی

اصالتا استرالیایی می باشد به عنوان سگ گله و سگ نگهبان نیز شناخته می شوند.این نژاد از سگ ها باید در دوران تولگی آموزش های لازم را ببیند و گرنه گاز می گیرد.و به شدت مرتب و منظم هستند .

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا