روشناسی اجتماعیسبک زندگی

تاثیر انتخاب اسم در زندگی و آینده فرزندان

تاثیر اسم در زندگی و آینده فرزندان

والدین از شروع زمان بارداری تا تولد فرزند همیشه به فکر انتخاب بهترین اسم برای فرزندان خود هستند. انتخاب اسم یکی از مهم ترین و حساس ترین وظایف والدین در قبال فرزندان است. تاثیر اسم در آینده و زندگی فرزندان بسیار مهم است. انتخاب نام خوب باعث می شود که فرزندان در آینده احساس امنیت و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به بقیه داشته باشند. انتخاب نام بد یا عجیب در می تواند باعث بروز مشکلات روحی و روانی و کاهش اعتماد به نفس در فرزندان شود. فرزندان ممکن است در آینده توسط دیگران مورد تمسخر قرار بگیرند که می تواند تاثیر بسیار بدی در آینده آن ها داشته باشد.

جوامع مختلف و ادیان نیز تاکید شدیدی بر تاثیر اسم بر آینده فرزندان داشته اند. برای پیامبر اسلام بر لزوم انتخاب اسم نیک برای فرزندان سخن گفته است. در این مقاله نکاتی را برای انتخاب اسم خوب را شرح می دهیم.

نکات مهم در انتخاب اسم خوب برای فرزندان

تاثیر اسم در آینده

  • از انتخاب اسامی عجیب و غیر معمول پرهیز کنید

گاهی مواقع والدین برای اینکه تاثیر اسم بر فرزندشان خاص باشند، اقدام به گذاشتن نام های عجیب و غریب بر روی فرزندان خود میکنند غافل از اینکه صدا کردن اسم آن ها فقط در خردسالی حس خوبی دارد و بعد از بزرگ شدن فرزند و وارد شدن در اجتماع، کودک دچار سرخوردگی بخاطر نام خود می شود.

  • از نام های تاریخی منفور دوری کنید

تاثیر اسم های تاریخی منفور در زندگی کودکان می تواند آثار وحشتناکی در روحیه و آینده آن ها داشته باشد. برای مثال امروزه کسی نام فرزند خود را آدولف، هیتلر، استالین، چنگیز، شمر و … نمیگذارد.

  • از مد پیروی نکنید

همیشه یادمان باشد که مد مقطعی است و بعد از مدتی از یادها فراموش می شود. انتخاب اسم از طریق مد کار ریسکی هست چون معلوم نیست چند سال بعد آن اسم قرار است در چه جایگاهی باشد. ممکن است چند سال بعد آن نام تمسخر آمیز باشد و تاثیر اسم بر روحیه فرزندتان مخرب باشد.

  • به معنای اسم توجه کنید

حتما مطمئن شوید اسمی که انتخاب می کنید معنای خوب و درخوری داشته باشد. قبل از انتخاب قطعی اسم از لغت نامه های ایرانی حتما معنای نام را جستجو کنید.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

    1. انتخاب اسم نقش مهمی در آینده و شخصیت فرد دارد یکی از دلایل ترغیب ما به نوشتن این مطلب ناراضی بودن برخی از افراد از اسم هایی که براشون انتخاب شده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا