مقالات علمی

شادی بزرگترین هدیه به خودمان

با سلام و درود به شما کاربران عزیز وب سایت برزام با مطلبی کوتاه با عنوان شادی بزرگترین هدیه به خودمان در خدمتتان هستیم انشالله که مورد پسند شما واقع شود و  در پایان ما را از دیدگاههای خودتان بهره مند کنید
اگر به آفریده های خدا نظری داشته باشیم می بینیم که بزرگترین معجزه دنیا خود ما انسانها هستیم که اول و آخر ما پیداست و هر کدام از ما با افکار و عقاید و هزاران پیچیدگی بر روی کره خاکی به زیستن مشغولیم و در میان زندگی خواسته هایی داریم و تلاش هایی که یکی از این تلاش ها شاد زیستن است.
اما به نظر می رسد ناملایمات زندگی های ماشینی ، مشکلات شدید اقتصادی ، سایه جنگ و سردی روابط کنونی ما انسانها شاید شادی را برای خیلی ها به حاشیه رانده باشد اما باز هم گریزی نیست چون شادی سهم ماست.

شادی بزرگترین هدیه به خودمان

شاد نبودن دلایل زیادی دارد گاهی قضاوت ظاهر زندگی دیگران از باطنشان هست که ما را به حسرت وا می دارد که آنها را شاد می دانیم در واقع هیچ کس نمی داند پشت درهای بسته افکار و خانه ی دیگران چه می گذرد در دوره کنونی هم که معیار شادی دیگران دارایی و مال توصیف می شود بدتر گاهی از دیگران شادی می خواهیم؟ به نظر می رسد شادی خواستن ما از دیگران حتی نزدیکترین افراد نادرست ترین روش شادی باشد چرا که در دنیای واقعی همیشه برخی چیزها مطلوب نیستشادی بزرگترین هدیه به خودمان

شادی بزرگترین هدیه به خودمان

باید مراقب باشیم که افکار منفی ، گوشه کنایه ها و قضاوت های بی مورد ، واژه های منفی و نامهربانی  بر ذهن و جسم تاثیر دارد و به مرور باعث خیلی از بیماریها می شود و به شدت بر طول عمر تاثیرگذار است مانند تغذیه نادرست که انتهایش مراجعه به دکتر برای بازیابی سلامتی است
زندگی تفسیر غم و شادی است اگر می‌خواهید واقعا شاد باشید، دست از تلاش برای همیشه شاد بودن بردارید‎ یقین بدانید تکرار مکررات خسته کننده خواهد بود و اگر با غم و ناملایمات زندگی کنار نیایید و به دنبال حل آنها نباشید از پا می افتید غم و ناراحتی برای ورود به شادی مانند وجود تاریکی است که نور را ارزشمند می‌کند.


در تمام موقعیت های زندگی تنها چیزی که می تواند به ما کمک کند بی قید و شرط با خودمان رو راست بودن است در واقع تظاهر به کاری که دیگران توقع دارند در نهایت احساس ناخوشایندی برایمان خواهد بود پس باید بر اعتقاد خودمان با شیوه ی درست زندگی کنیم.
شادی و آرامش سهم همه ی ما از زندگی است هر چند تمایلات و افکار برخی افراد گاهی حق زندگی کردن را از دیگران می گیرد با پایمال کردن حق الناس.
برای شاد بودن بهتر است به دنبال این کارها برویم : صله رحم، خندیدن  ، خوب خوابیدن ، گل و گیاه دیدن ، بازدید اماکن آرامش دهنده، معنویت داشتن ، تمرکز بر داشته ها ، صمیمی بودن ، کمک کردن ،نه گفتن ، برنامه ریزی کردن ، درست کار کردن و….

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا