تغذیهسلامت

چرا باید آب گرم بنوشیم

در اکثر تحقیقات پزشکی تاکید دارند که صورت منظم باید آب گرم بنوشیم و آب سرد مصرف نشود دلایل این موضوع را میتوانید در مطلب اعتیاد به آب یخ و مضرات آن مطالعه نمایید.

برای نوشیدن آب ولرم با دمای مناسب دلایلی ارائه داده اند که عموما سلامتی انسان را در پی دارد بنا بر تحقیقات انجام شده مصرف منظم آب گرم به ویژه صبح ناشتا، باعث ترمیم بافت های بدن، افزایش قدرت دستگاه گوارش، بهبود نرخ سوخت و ساز و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شود.

آب گرم و فواید آن

چرا باید آب گرم بنوشیم؟

در ذیل به مهمترین فواید نوشیدن آب گرم اشاره می کنیم:

۱- شستشو و تمیزی دستگاه گوارش

مصرف آب گرم صبح ناشتا بدن را از مواد سمی پاک می کند. آب گرم، هضم غذای موجود در معده را سریع تر می کند به ویژه اگر بلافاصله پس از صرف غذا باشد.اما در مقابل، مصرف آب سرد با غذا و یا بعد از آن باعث ته نشین شدن چربی های موجود در غذا شده و آن را سفت و محکم می کند. در نتیجه، هضم غذا به مراتب دشوارتر خواهد شد.

۲- آب گرم و کمک به رفع یبوست

 اگر آب کافی در بدن موجود باشد حرکت روده بهبود می یابد بنابراین دلیل اصلی یبوست، کمبود آب در بدن می باشد. نوشیدن آب گرم، صبح ناشتا حرکات روده را بهبود بخشیده، دستگاه گوارش را از فضولات تخلیه کرده و یبوست را بر طرف می کند.

۳- آب گرم و تسکین دهنده درد

آب گرم به عنوان یک مسکن قوی می تواند سردرد و درد های قاعدگی را کاهش دهد .

۴- ّآب گرم و کاهش وزن

 نوشیدن آب گرم صبح ها با شکم خالی، حرارت بدن را افزایش داده و باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود.در نتیجه، قدرت چربی سوزی بدن افزایش یافته و به مرور زمان، وزن کاهش می یابد. در ضمن، مصرف آب گرم به طور کلی عملکرد کلیه ها را بهتر می کند.

۵- آب گرم و بهبود گردش خون

مصرف آب گرم باعث پاک شدن دیواره های رگ ها از چربی شده و جریان خون را راحت تر می کند.

۶- آّب گرم و ممانعت از پیری زودرس

پیری زودرس به ویژه بین زنان، یک کابوس وحشتناک می باشد. اما، خوشبختانه روند آن را می توان با مصرف آب گرم متوقف کرد.زیرا، مواد سمی موجود در بدن دلیل اصلی بروز پیری زودرس در افراد می باشد که به خوبی با نوشیدن آب گرم از بدن خارج می شوند.

از اینکه سایت ما را برای مطالعه انتخاب کرده اید بسیار خرسندیم شما میتوانید دیدگاههای تکمیلی در این زمینه را ثبت نمایید تا دیگران نیز بتوانند از آن بهره ببرند.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا