مقالات متفرقه

یک سال دیگر از عمرمان گذشت؟!

با سلام و احترام خدمت شما همراهان عزیز ورود شما به وب سایت برزام را خوش آمد می گوئیم  یک سال دیگر از عمرمان گذشت؟! مطلبی است که هم اکنون در حال مطالعه آن هستید
یک سال دیگر از عمرم گذشت؟! و‌ سوت پایان سال به صدا در آمده و به آغاز سال جدید و نوروز که فکر می کنم چقدر به حس پرواز نزدیک می شوم و زیبایی انگار به اوج می رسد اما حقیقت دارد که حسرت هایی به دل خیلی از ما سنگین است و زجرش بر تفکرمان سایه انداخته.

یک سال دیگر از عمرمان گذشت؟!

اما چگونه از حسرتها عبور کنیم ؟
تحلیل شرایط زمانی که در آن به سر می بریم برای برخی خوشحالی برای برخی اندوه برای برخی عذاب وجدان و از دید هر انسانی به تفکری ختم می شود که خودش و خدایش بهتر می دانند. اما ما هر گونه از زمان عبور کنیم یقین بدانیم خدایی هست چرا که دلیل واضحش اینه که مرگی هست.
بیایید یک بار در این زمان باقی مانده از سال جدید بیاندیشیم ما چه کردیم و کجاییم؟
در مکتب زیبا اندیشی همه چیز به این جمله ختم می شود:به جای اینکه از ذهنتان دستور بگیرید به ذهنتان دستور بدهید.

بیایید دستور دهیم به ذهنمان که روزهای پایانی سال همیشه بهانه خوبی است که سری به درون خود بزنیم و فکری به حال افکار منفی که دزد شادی هایمان هستند، بکنیم. کاشکی به جای خانه تکانی، افکارمان را هم می تکاندیم، زیرا آدمی همان گونه که فکر می کند زندگی می کند.

یک سال دیگر از عمرمان گذشت؟!

شاید به زمان سوت عمر بی توجهی کنیم بخواهیم آینده ای بهتر بسازیم اما زمان منتظر ما نخواهد بود پس می طلبد که واژه های زیبای دوست داشتن، خوبی،ایمان، لذت زندگی و… را در یابیم قبل از آنکه خیلی زود دیر شود و واژه های چون آزار دادن،نفرت،کینه، غرور،  خودخواهی،جاه طلبی، پایمال کردن حق و… را به فراموشی بسپاریم و یا سعی کنیم کمترطرف این واژه ها باشیم.ما برای خوب زندگی کردن باید یک نسخه جدید و خوب‌ تری از خود بسازیم و به دنیا عرضه کنیم تا زندگی بهتری را برای خود رقم بزنیم، زیرا یک زندگی شگفت‌انگیز را یک انسان شگفت‌انگیز می‌‌سازد.

شاید در ذهنتان بیاید چگونه؟

  • تصمیم بگیریم تغییر کنیم در جهت خوبی های آفرینش.
  • لذت بردن از حال و عدم مرور مشکلات در ذهن و نگرانی های بیهوده درباره آینده.
  • بیاییم ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺧﻮﺩ ﻭ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺑﺒﺨﺸیم.
  • بیاد بیاوریم که ما امام زمانی نیز داریم که به او توسل کنیم و برای ظهورش دعا کنیم.
  • به یاد بیاوریم که خداوند همیشه و همه جا همراه ماست و هیچگاه ما را تنها نمی گذارد و ناظر اعمال ماست.
  • فراموش نکنیم که  هیچ زمستانی ماندنی نیست پس خود و دیگران دوست داشته باشیم و زندگی کنیم. زمان همیشه از آن شما نیست.
  •  و در نهایت باید مطمئن باشیم با کنترل ذهن، توجه و تمرکز بر نکات مثبت هر موضوعی، چیزهای بهتری به سراغتان می آید.

بیاییم با همه خوبی ها و بدیهای این سال چه آنهایی که ما بدشان بودیم و چه آنهایی که بد ما بودند و چه بدیهایی که از روزگار نصیب ما شد،  همین امروز تصمیم بگیریم که سال جدید را به شگفت‌ انگیزترین سال زندگی خود تبدیل کنیم.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا