اخبار علمی

حقایقی درباره ی پنگوئن ها که نمی دانید

حقایقی درباره ی پنگوئن ها که نمی دانید

پنگوئن ها خیلی باهوش می باشند و با انسان ها روابط عاطفی خوبی برقرار می کنند، پنگوئن ها پرندگانی هستند که نمی توانند پرواز کنند، اما خیلی خوب شنا می کنند و بیشترعمرشان را در دریا می گذرانند پس برای پی بردن به زندگی این پرندگان این مقاله را با ما دنبال کنید.

پنگوئن ها یکی از ۴۰ نوع پرنده ای هستند که توانایی پرواز کردن را ندارند. دیگر پرندگانی که نمی توانند شامل شتر مرغ ها. بیشتر پرندگان نمی توانند در نیم کره جنوبی زندگی کنند. و بدترین خطراتی که محیط زندگیشان را تهدید می کند مثل آلودگی آب شکار ماهی ها وارد شدن انسان ها به محیط زندگیشان و شکارشون را می توان گفت .

تغذیه پنگوئن ها

پنگوئن ها سنگ و سنگریزه راهمراه با  غذا قورت می دهند محققان بر این باورند که سنگ ها ممکن است به آسیاب کردن و هضم غذا کمک کنند.همچنین بر این باورند که  این سنگ ها به اندازه کافی وزن اضافه کنند، تا به آنها کمک کنند تا عمق بیشتری بروند..

پنگوئن ها دندان ندارند به جای آن از منقارشان برای گرفتن غذا و طعمه  استفاده می کنند و نگه می دارند. آن ها تیغ هایی روی سقف منقار خود دارند و به آن ها کمک می کنند که طعمه را نگه دارند و همچنین تیغ هایی روی زبانشان هم دارند.

پنگوئن ها غذاهای خود را از دریا پیدا می کنند و گوشتخوارند. بیشتر، ماهی و ماهی مرکب  را می خوردند.همچنین یک پنگوین خیلی بزرگ می تواند تا ۳۰ ماهی را وقتی به دریا می رود شکار کند.علاوه بر ماهی ها میگو هم می خوردند.

پرهای پنگوئن ها

پنگوئن ها مدت زیادی را برای مراقبت و نگهداری از پرهایشان می کنند اگر مراقبت نکنند پرهایشان ضد آب نمی شود پس برای حفاظت زیادتر از پرهایشان روغن را در لابه لای پرهای خود پخش می کنند ..

پنگوئن ها سالی یک بار پرهای خود را از دست می دهند. آن ها همیشه روی زمین یا روی یخ حرکت می کنند و تا زمانی که پرهای ضد آب جدید تولید می کنند، و تا آن زمان قادر به رفتن به آب نیستند و نمی توانند شکار کنند و این کار ممکن است خیلی طول بکشد و بیشتر پنگوئن ها در طول این مدت نیمی از وزن بدن خود را از دست می دهند.

زندگی و دمای بدن پنگوئن ها

از میان تمام پنگوئن ها و گونه های پرندگان ، پنگوین امپراطور در سردترین قسمت زندگی می کنند حال چرا این کار را انجام می دهند تا کلونی و زادگاه و قلمرو خودشان را آن جا تعیین کنند.

زندگی و تغذیه پنگوئن ها

درجه حرارت هوا ممکن است به منفی ۴۰ درجه فارنهایت برسد و سرعت باد ممکن است به ۸۹ مایل بر ساعت برسد.

پنگوئن ها بیشتر وقت خود را در آب ها زندگی می کنند و فقط برای تخم گذاری و مراقبت از تخم های خود به سطح زمین برمی گردنند. وقتی دما کمی بالا می رود پنگوئن ها برای این که به راحتی نفس بکشند تند تند نفس نفس می زنند و برای جلب جفت خود هر کدام روش های خاصی دارند.

5/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا