پول و تجارتکامپیوترکسب و کار

چگونه تریدر ارز دیجیتال شویم؟

تریدر ارز دیجیتال یکی از عنوان هایی است که امروزه در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات زیاد به گوش ما بخورد. عده ای نیز که با دنیای ارزهای دیجیتال آشنایی بیش تری دارند، علاقه مند به تبدیل شدن به یک تریدر موفق هستند. در حال حاضر که در رابطه با انواع و اقسام ارزهای مجازی صحبت های زیادی می شود، بسیاری از افرادی که به این حوزه وارد شده اند، تمایل دارند عملکردی موفق داشته باشند تا بتوانند سود بیش تری هم به دست بیاورند.

تریدر ارز دیجیتال چه کسی است؟

با توجه به این که معنی فارسی کلمه تریدر (Trader) معامله گر است، تریدر ارز دیجیتال نیز فردی است که در بازار معامله می کند. در واقع معامله گر حرفه ای بازار ارز مثل تمام معامله کننده های حوزه های کاری دیگر به خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال می پردازند. ارزهای مجازی را می خرند و با قیمت بیش تر می فروشند. این افراد می توانند به چند صورت در حوزه بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنند:

 • تنها برای خود کار کنند و یک حوزه فعالیتی کاملاً شخصی داشته باشند.
 • به عنوان مشاور به دیگران کمک کنند تا معاملات ارزهای دیجیتال را به درستی و با سود منطقی انجام دهند.
 • به عنوان کارمند یک سازمان در حوزه معاملات ارزهای مجازی آن مجموعه فعالیت کنند.

تریدر ارز دیجیتال چه کسی است؟

تریدر ارز دیجیتال چگونه موفق می شود؟

تریدر ارز دیجیتال برای این که بتواند به موفقیت برسد و یک تریدر موفق شود باید دارای چند ویژگی باشد. برخی از این ویژگی ها عبارت هستند از:

 • قوانین کار با ارزهای دیجیتال را به خوبی بلد باشد و اطلاعات کاملی در این رابطه کسب کند.
 • همواره به دنبال دانستن قوانین به روز و اخبار حوزه کاری خود برود. در واقع به عنوان فردی با اطلاعات به روز در این حوزه فعالیت کند.
 • دقیقاً زمان فروش دارایی خود و یا خرید دارایی جدید را در حوزه کاری اش بداند. تنها در این صورت است که می تواند معامله هایی سودآور داشته باشد.
 • صبور باشید و عجله نکنید.
 • ابتدا آموزش ببینید و تجربه کسب کنید، سپس فعالیت خود را گسترش بدهید.

 

نکات خیلی مهم تریدر ارز دیجیتال

برای این که یک معامله گر ارز دیجیتال شویم علاوه بر این که باید ویژگی های یک تریدر موفق بودن را در خود ایجاد کنیم، باید به سه موردی که در ادامه مطرح می شوند نیز عمل کنیم.

 • بهترین صرافی ارز دیجیتال آنلاین در کشور را پیدا کنید. صرافی هایی که در خارج از کشور هستند عموماً به ایرانیان خدمات مناسبی ارائه نمی دهند. به این ترتیب، نمی توان به آن ها اعتماد کرد.
 • باید تحلیل بازار ارزهای مجازی را بلد باشید. در واقع باید علاوه بر آموختن روش های آنالیز، کار کردن با ابزار و پلتفرم هایی را که در این زمینه وجود دارند، یاد بگیرید. تا زمانی که تجزیه و تحلیل های لازم در این بازار را یاد نگرفته اید و به مفاهیم آن ها به طور کامل مسلط نشده اید، وارد فعالیت های این بازار نشوید.
 • به عنوان یک تریدر ارز دیجیتال برای تمام بخش های کاری خود مدیریت و برنامه داشته باشید و چشم اندازهای بخش های مختلف کاری خود را مشخص کنید. به عنوان مثال، محدوده میزان سودی که در معاملات باید به دست بیاورید را تعیین کنید تا توانایی تحلیل فعالیت های خود را با توجه به سودهای حاصله داشته باشید.
4.5/5 - (10 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا