احزاب و شخصیت ها

سرنوشت هیتلر چه شد؟

آدولف هیتلر سیاستمدار اتریشی-آلمانی بود که رهبری حزب ناسیونال – سوسیالیست آلمان را بر عهده داشت.

هیتلر در فاصله ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ صدراعظم آلمان بود و در فاصله زمانی ۱۹۳۴ تا ۱۹۴۵ پیشوای نازی ها بود.

با مرگ هیتلر شکست آلمان نازی در جنگ دوم جهانی قطعی شد و جنگ در اروپا پایان یافت.

با توجه به اهمیت سیاسی هیتلر و اقدامات مختلفی که در طول دوره قدرت خود انجام داد، حتی مرگ وی با حاشیه های زیادی همراه بود و نظریه های مختلفی در باره مرگ وی تا سال ها بر سر زبان ها و مجامع سیاسی وجود داشت.

عده ای می گفتند که هیتلر نمرده است و با زیر دریایی به آرژانتین رفته است. یا در قطب جنوب مخفی شده است و در نیمه تاریک ماه مخفیانه به زندگی خود ادامه می دهد.

شکست نبرد آردنن و مرگ هیتلر

هیتلر در یکی از سخنرانی های خود اعلام کرده بود که تا آخر در برلین می ماند و بعد از آن به خود شلیک خواهد کرد.

بعد از اینکه آلمان در جنگ آردنن شکست می خورد و ارتش سرخ به اطراف برلین وارد می شوند، آدولف هیتلر در تاریخ سی آوریل ۱۹۴۵ در فورربونکر برلین، دست به خودکشی میزند. همسر وی نیز همزمان با سیانور میخورد و خود را میکشد.

مرگ هیتلر و همسرش

در ۲ مه ۱۹۴۵ روزنامه نیرو های مسلح آمریکا در صفحه اول خود خبر مرگ هیتلر را اعلام می کند.

جسد هردوی آنها طبق وصیت نامه هیتلر، در همان روز با خروجی اورژانسی از محل پناهگاه با خارج انتقال داده میشود و در باغ صدر اعظم رایش سوزانده می شود.

مدارکی در بایگانی های شوروی وجود دارد که ثابت می کند باقیمانده اجساد در جعبه ای قرار گرفته و در جایی تا سال ۱۹۷۰ نگهداری شده است و سال ۱۹۷۰ نبش قبر صورت گرفته و در کوره سوزانده شده و خاکستر آن از بین رفته است.

نظریه ای دیگر در مورد مرگ هیتلر

غیر از نظریه خودکشی و شلیک، نظرات دیگری هم در رابطه با مرگ وی وجود دارد.یک نظریه میگوید با سم مرده است. دیگری می گوید همزمان کپسول سیانور را گاز گرفته و گلوله نیز شلیک کرده است

ضد و نقیض های مرگ هیتلر

یکی از شاهدان واقعه ادعا میکند  جای شلیک روی دهان هیتلر بوده است اما مدارک موجود چیز دیگری میگوید . دندان های جسد با نمونه ای که در سال ۱۹۴۵ گرفته شد، یکی بود.

به هر حال به دلایل مختلف سیاسی، شوروی شایعه های مختلفی را در رابطه با مرگ هیتلر ایجاد کرد و مهم ترین آن فرضیه زنده بودن هیتلر بود که متفقین بعد از جنگ بیان کردند.

اثبات مرگ هیتلر در خودکشی سال ۱۹۴۵

دانشمندان فرانسوی دندان ها جمجمه وی را بررسی کردند و ثایت کردند که هیتلر با خوردن سیانور و گلوله خودکشی کرده است.

فردی به نام فیلیپ شارلیه سرپرستی این دانشمندان را به عهده داشت که اعلام کرد: (نمونه های دندان قطعا متعلق به هیتلر است و وی در اثر خودکشی در ۱۹۴۵ مرده است.)

وی ادامه داد: « با نتایج به دست آمده از تحقیقات نظریه های فرار هیتلر به آرژانتین یا پایگاه های قطب جنوب و زندگی مخفیانه کاملا رد می شود.»

3.7/5 - (3 امتیاز)
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا