بیماریهاتغذیهداروها

بهترین مکمل گیاهی برای یائسگی چیست؟

گیاهان برای یائسگی

بیش از ۸۰ درصد از زنان یائسه از علائم ناخوشایندی مانند تعریق شدید، گرگرفتگی، تغییرات خلقی و حتی افسردگی رنج می برند. مکمل گیاهی برای یائسگی برای از بین بردن این علائم چه می تواند باشد؟

یائسگی چیست؟

یائسگی را می توان دوره ای تعریف کرد که در آن زن برای ۱۲ ماه متوالی پریود نشده است. این یک فرآیند تدریجی است که معمولاً حدود ۷ تا ۱۴ سال طول می کشد تا رخ دهد.

مدت زمان تحت تأثیر عوامل جمعیت شناختی مانند نژاد و قومیت و همچنین سبک زندگی است.

چه علائمی رخ می دهد؟

علائم می تواند خفیف یا شدیدتر باشد.

شایع ترین علائم عبارتند از:

  • احساس بی قراری
  • کاهش میل جنسی (کاهش میل جنسی)
  • افسردگی
  • مشکل در تمرکز
  • خستگی
  • بیخوابی
  • عرق شبانه
  • ریزش مو
  • از دست دادن حافظه
  • تغییرات خلقی غیر قابل پیش بینی

ویتامین ها و گیاهان برای یائسگی

مکمل گیاهی برای یائسگی می تواند حاوی ترکیبی از موارد زیر باشد:

کوهوش سیاه

این گیاه خاص را می توان در مناطق شرقی آمریکای شمالی یافت و با درمان یا کاهش تعریق شبانه و گرگرفتگی همراه بوده است. با این حال، به نظر نمی رسد که دو مرور سیستماتیک که انجام شده است، مزایایی را در درمان سایر علائم یائسگی نشان دهد.

کوهوش سیاه

شبدر قرمز

شبدر قرمز

سرشار از ایزوفلاون است و به دلیل کاهش استروژن با درمان علائم همراه است. این با یک بررسی سیستماتیک که فوایدی را در کاهش گرگرفتگی نشان داد، ثابت شده است. با این حال، به دلیل کمبود داده های تحقیقاتی در حال حاضر، استفاده از آن بیش از یک سال توصیه نمی شود .

دونگ کوای

دونگ کوای

این گیاه عمدتاً در طب چینی استفاده می شود و ثابت کرده است که در ترکیب با گیاهان دیگر، به کاهش علائمی مانند گرگرفتگی و تعریق شبانه کمک می کند.

روغن گل مغربی

یک مطالعه اخیر نشان داد که روغن گل مغربی گرگرفتگی را تا ۱۰ درصد کاهش می دهد .

ماکا

گزارش هایی در زمینه تحقیقاتی وجود دارد که ارتباط مثبت آن را با افزایش میل جنسی و کاهش علائم اضطراب و افسردگی در زنان یائسه گزارش کرده است.

دانه کتان

دانه کتان

دانه های کتان سرشار از مواد مغذی هستند و ادعاهایی وجود دارد که هم دفعات و هم مدت گرگرفتگی را کاهش می دهد و جزء مکمل گیاهی برای یائسگی می باشد.

جینسینگ

جینسینگ و به خصوص جینسینگ قرمز کره ای به دلیل نقش آن در علائم یائسگی بیشتر مورد مطالعه قرار گرفته است. از طریق یک بررسی در سال ۲۰۱۶، افزایش میل جنسی، بهبود خلق و خو و احساس کلی رفاه مشاهده شد.

جنسینگ پایین اورنده قند خون

نتیجه

فراموش نکنید که بسیاری از زنان در موقعیتی مشابه شما قرار دارند و برای مقابله با علائم یائسگی که زندگی روزمره آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، “مبارزه” می کنند.

تجویز مکمل گیاهی برای یائسگی می تواند به این امر کمک کند، البته تا زمانی که عاقلانه انجام شود. مشروع است، قبل از مصرف آنها، به پزشک خود اطلاع دهید.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا