سبک زندگی

بهترین روش درمان زود انزالی در روابط زناشویی

بهترین روش درمان زود انزالی در روابط زناشویی

زود انزالی مشکلی است که در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته رواج بیشتری داشته و روابط زناشویی را درگیر کرده است. تحقیقات بی شماری در زمینه درمان دارویی آن انجام شده است. این داروها به طور اختصاصی روی سیستم مرکزی مغز و یا سیستم محیطی تناسلی اثر می کند و باعث کنترل یا به تاخیر انداختن انزال و درمان زود انزالی می شود.

زود انزالی به حالتی گفته می شود که فرایند انزال به طور غیر قابل کنترل و پیش از موعد یعنی قبل از دخول و یا پس از مدت بسیار کوتاهی بلافاصله پس از دخول اتفاق می افتد. انزال زودرس معمولا بین ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه از زمان شروع دخول اتفاق می افتد که باعث عدم رضایت زوجین می شود.

مطالعات تجربی نشان داده است که سروتونین و گیرنده های آن به طور اختصاصی کنترل عصبی انزال را کنترل می کند. از طرفی مهم ترین عامل زودانزالی اضطراب در مردان است و در کنار آن فاکتورهای دیگری مانند افسردگی، توقعات بالای جنسی ، نوع ارتباط با همسر، مشکلات احساسی در این اتفاق موثر است.

درمان زود انزالی

بنابراین اولین گام برای درمان زود انزالی در آقایان این است که تغذیه مناسبی داشته باشند و از مصرف غذاهای مضر خودداری کنند. از طرف دیگر این افراد باید برای درمان زود انزالی آگاهی های جنسی خود را بالاتر ببرند و با مشورت همسر خود روش های متفاوتی را با صبر و حوصله امتحان کنند. از سوی دیگر ارتباط احساسی زوجین، داشتن معاشقه و پیش زمینه های رابطه جنسی می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

در صورتی که اقدامات اولیه برای درمان زود انزالی توسط فرد نتیجه بخش نباشد فرد باید برای مشاوره به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کند تا در صورت لزوم تحت درمانهای دارویی قرار بگیرد.

داروهای زود انزالی در واقع با هدف افزایش مدت یا حجم انزال توسط مردان مصرف می شود. از جمله این داروها پاروکستین، فلوکستین، سیتالوپرام و سرترالین هستند که نتایج درمانی آنها در مدت ۱۲ هفته تا میزان ۸۰ درصد پاسخگویی دارد. البته این گونه داروها در افراد مختلف تاثیرات متفاوتی دارند و ممکن است در یک فرد درمان مناسب ایجاد کنند در حالی که همین دارو در فرد دیگری رضایت بخش نباشد.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا