بیماریهاتغذیهداروها

معرفی ویتامین برای تمرکز و حافظه

چه ویتامینی به حافظه کمک می کند؟

معرفی ویتامین برای تمرکز و حافظه شاید مورد جستجوی خیلی از افراد بخصوص دانش آموزان باشد در این مقاله کوتاه ما ۶ ویتامین را برای رشد تمرکز و مغز معرفی می کنیم با ما همراه باشید.

چه ویتامین هایی به بهبود حافظه کمک می کنند؟

ویتامین ها و مواد مغذی که به نظر می رسد تأثیر مثبتی بر حافظه و تمرکز دارند عبارتند از:

  1. ویتامین های گروه B

به طور خاص، ویتامین های B12 ، B9 و B6 به نظر می رسد که اثر محافظتی بر عملکرد مغز دارند زیرا برای سلامت سیستم عصبی بسیار مهم هستند. در واقع، کمبود ویتامین B12 با مشکلات حافظه و همچنین عملکرد تحصیلی پایین‌تر مرتبط است.چندین متخصص موافقند که اگر کمبود نسبی در بدن وجود داشته باشد، مکمل کمک خواهد کرد.

  1. ویتامین D

کمبود ویتامین D اغلب با اختلالات خلقی و خواب و همچنین افزایش اضطراب همراه است، شرایطی که برای بسیاری از دانش آموزان شناخته شده است. تحقیقات مرتبط ثابت می کند که مصرف مکمل آن به بهبود اضطراب، افسردگی و عوارض در دانش آموزان جوان کمک می کند.

  1. امگا ۳

این یک واقعیت است که اسیدهای چرب امگا ۳ نقش مهمی در رشد مغز دارند. با توجه به تأثیر آنها بر عملکردهای شناختی در سنین جوانی، یک متاآنالیز مرتبط از تحقیقات نشان داد که عمدتاً مشتقات اسیدهای چرب امگا ۳ تأثیر بهتری بر حافظه بلند مدت و حل بهتر مشکل دارند.

  1. فسفاتیدیل سرین

یک ماده نرمال می باشد که به انعطاف پذیری سلولها منجر می شود و از این طریق سلولهای مغزی به راحتی با هم می توانند مرتبط شوند و علاوه بر آن از آسیب جلوگیری کند و تولید استیل کولین را تحریک نماید.

این کلمه ممکن است سوالاتی را در ذهن ما ایجاد کند، آیا فسفاتیدیل سرین ویتامین برای تمرکز و حافظه است؟ . جواب باید بگوییم بله به طور طبیعی در غشای سلولی ما وجود دارد و از اعصاب ما محافظت می کند، اما می توانیم آن را در غذا یا مکمل های غذایی نیز پیدا کنیم.

مطالعه جالبی بر روی دانش آموزان ۱۷-۱۸ ساله ای است که به مدت ۴۰ روز شیر غنی شده با فسفاتیدیل سرین دریافت کردند و عملکردهای شناختی آنها در مقایسه با گروه دارونما به طور قابل توجهی بهبود یافت.

  1. ال تیانین

ممکن است برای عموم مردم چندان شناخته شده نباشد، اما این یک اسید آمینه است که به نظر می رسد به دلیل تأثیر آن بر سروتونین، کاهش اضطراب و استرس ، می تواند حافظه و توانایی یادگیری را بهبود بخشد. ما ال تیانین را در چای سبز (که کافئین زیادی دارد) و به شکل مکمل پیدا می کنیم.

ال تیانین برای تقویت حافظه

  1. جینکو بیلوبا

ما آن را تقریباً در تمام ویتامین های حافظه پیدا خواهیم کرد و نه بی دلیل. جینکو بیلوبا گیاهی است که به نظر می رسد تأثیر مثبتی بر عملکرد گردش خون و شناختی دارد. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که تمرکز و حافظه را در شرکت کنندگان جوان و سالم بهبود می بخشد.

جینکوبیلوبا برای تقویت مغز

نتیجه

مسلم است که بهترین راه برای تقویت حافظه و سلامت مغز ما این است که در بهترین شرایط ممکن جسمی باشیم و مراقب سلامت جسمی و روحی خود باشیم. متحدان اصلی ما در این زمینه رژیم غذایی سالم ، ورزش و برنامه خواب متعادل هستند. در عین حال، چندین مکمل غذایی نیز ویتامین برای تمرکز و حافظه وجود دارد.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا