روشناسی اجتماعیموبایل

نقش گوشی های هوشمند در افسردگی

می توانید برای یک ساعت از تلفن همراه خود جدا باشید؟ اگر نمی توانید باید حتما این عادت را کنار بگذارید، چرا که تلفن همراه علاوه بر مزیت های فراوان عوارض زیادی نیز برای انسان دارد. بیشتر افراد خیال می کنند، اپلیکیشن های زیادی که در این تلفن ها تعبیه شده است، به جز مزیت هیچ چیز دیگری برای ما ندارد! اما باید بگوییم تلفن همراه می تواند باعث افسردگی نیز بشود. با ما همراه باشید تا نقش تلفن همراه در افسردگی را برای شما عزیزان شرح دهیم.

نظر دانشمندان درباره تلفن همراه و افسردگی

در این بخش از نقش تلفن همراه در افسردگی ما نظر دانشمندان را در ارتباط با تاثیرات گوشی برای شما شرح می دهیم. بنابر نظریه دیلی میل، یکی از دانشمندان بزرگ، خانم ها و آقایانی که در طول روز به صفحه گوشی خیره می شوند، به نوموفوبیا مبتلا می شوند. به نقل از دیلی؛ گوشی های همراه کار ما را راحت تر می کنند، اما به علت نور آبی گوشی چشم و مغز ما دچار خواب آلودگی و خستگی می شود. استفاده زیاد از گوشی می تواند فرد را به افسردگی و گوشه نشینی مبتلا کند.

بعد از تحقیقاتی که از افراد جامعه شد، معلوم شد بیشتر افراد مدت زمان طولانی را از گوشی استفاده می کنند. تقریبا هفتاد درصد افراد جامعه نسبت به گوشی اعتیاد پیدا کرده اند و این اصلا خوب نیست! افرادی که زیاد از گوشی استفاده می کنند، به جز افسردگی به بیماری های دیگری نیز مانند اضطراب، کم رویی و اختلال شخصیتی مبتلا می شوند. جالب است بدانید که بیشتر افرادی که به گوشی اعتیاد دارند، خانم هستند.

عوارض پنهان استفاده از گوشی و افسردگی

عوارض پنهان استفاده از گوشی و افسردگی
در گذشته استفاده از گوشی های همراه بیشتر بود، اما این از نقش گوشی های هوشمند در افسردگی چیزی کم نمی کند. هنوز نیز گوشی هوشمند در مبتلا شدن افراد به افسردگی نقش زیادی دارد، اما امروز مضرات این دستگاه کوچک به دلیل مزیت هایش دیده نمی شود. عوارض استفاده از گوشی همراه امروز در جامعه بسیار گسترده تر شده است، به طوری که برخی از افراد بدون گوشی خود نمی توانند شب را روز کنند!؟

برخی از افراد امروز کسب و کار خود را در گوشی راه اندازی کرده اند، به همین دلیل در طول شبانه روز ساعات زیادی از گوشی استفاده می کنند. استفاده مکرر از گوشی باعث می شود، فرد دچار بیماری های روحی و روانی شود، به همین دلیل سعی کنید استفاده خود را از تلفن همراه به حداقل برسانید. برخی از افراد به جز افسردگی و بیماری های روحی دچار سردرد و گوش درد نیز می شوند.

تاثیر گوشی بر روی خواب و روان افراد

یکی دیگر از عوارض گوشی، بد خواب شدن است. یکی از مراکز مهم اختلال های خواب بعد از تحقیقات گسترده به این نتیجه رسید که اکثر جوانان برای چک کردن گوشی خود شب ها بیمار می مانند و خواب کافی ندارند. اگر فردی هشت ساعت خواب کافی را در طول شبانه روز نداشته باشد، دچار بیماری هایی بدتر از افسردگی می شود. اگر فردی خواب کافی نداشته باشد، در طول روز دچار پرخاشگری و تغییرات روانی می شود، به همین دلیل است که نقش تلفن همراه در افسردگی بسیار پر رنگ است.

5/5 - (4 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا