بیماریهاتغذیه

میوه های مفید برای درمان کبد چرب

میوه های مفید برای درمان کبد چرب

حتما برای شما هم سوال پیش آمده است که چه میوه هایی برای درمان کبد چرب مفید است؟ در این مقاله ما تاثیرگذاری میوه بر روی کبد را خدمتتان معرفی می کنیم امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

لیموترشدرمان کبد با لیموترش

یکی از بهترین میوه ها در درمان کبد چرب لیموترش است لیمو منبع ویژه ی ویتامین c است و با خاصیت اسیدی و آنتی اکسیدانی که دارد علاوه بر هضم غذا در چرب زدایی کبد بسیار موثر است.

پیشنهاد می شود در برنامه روزانه غذایی تان حتما از لیموترش استفاده نمایید می توانید با ترکیب یک لیمو با یک پارچ آب به طور منظم از این میوه در درمان کبد چرب استفاده نمایید.

تمبر هندیدرمان کبد با تمرهندی

یکی از میوه های گرمسیری موثر در درمان کبد چرب که شاید کمتر به آن توجه شده است تمبر هندی است این میوه بی نظیر سرشار از فیبر است و علاوه بر درمان کبد چرب در کاهش کلسترول خون نیز بسیار موثر می باشد.

خربزهدرمان کبد با خربزه

از جمله میوه های موثر در درمان کبد چرب مصرف خربزه می باشد که با کاهش چربی اطراف کبد تاثیر بسزایی در پاکسازی آن دارد.

سیردرمان کبد با سیر

اگر به نقش سیر در زندگی خودمان نگاهی بیاندازیم هزاران خواص برای آن ثبت شده است که یکی از آنها درمان کبد چرب می باشد.

سیر سموم کبد را با فعال کردن آنزیمها پاک می کند.سیر دو ترکیب آلیسین و سلنیوم دارد که به شدت در پاکسازی چربی کبد موثر است سیر همچنین کلسترول و تری گلیسرید را کاهش می دهد که به عنوان وزنه ای سنگین بر روی کبد می باشند و عملکرد درست کبد را با اختلال رو به رو می کنند.

تمام فعالیت های سیر در زمینه سلامتی بدن در صورتی مناسب خواهد بود که شما فقط از سیر تازه به جای چرخ شده و پودر سیر استفاده کنید.

چغندردرمان کبد با چغندر

یکی از میوه های مفید که به بهبود عملکرد کبد و کاهش چربی اطراف آن می انجامد چغندر است دلیلش هم این است که چغندر حاوی فلانوئید گیاهی و بتا کاروتن می باشد این میوه همچنین به تصفیه ی خون نیز کمک می کند.

سیبدرمان کبد با سیب

نشاط آوری و سلامتی قلب و مغز با خوردن سیب بسیار گفته شده است این میوه عالی هزاران خواص دیگر نیز دارد که سلامتی کبد یکی دیگر از آنهاست.

سیب به دلیل اینکه مواد معدنی و ویتامین  c  دارد با چربیها مقابله می کند و در دفع فلزات سنگین از بدن موثر است. خوردن سیب بیشتر با پوست توصیه شده شما می توانید با خوردن روزی یک سیب سلامتی خود را در برابر بیماریهایی مانند سرطان نیز تضمین نمایید.

توتدرمان کبد با توت

از جمله میوه هایی که با آمدن فصل بهار به وفور یافت می شود و در درمان کبد چرب مفید است توت می باشد.البته توت انواع مختلفی دارد که شما می توانید از انواع آن که سرشار از آنتی اکسیدان است استفاده نمایید.

آووکادودرمان کبد با آووکادو

این میوه حاوی مواد شیمیایی زیادی می باشد که به چربی سوزی کبد بسیار کمک می کند آووکادو دارای گلوتاتیون است که پاکسازی سموم مضر را نیز دفع کمک می کند.توصیه می شود در صورتی امکان تهیه این میوه بود هفته ای ۱ تا دو عدد میل شود.

گردودرمان کبد با گردو

از جمله میوه های شناخته شده با هزاران خواص که یکی از آنها درمان کبد چرب می باشد گردو است شما می توانید این میوه را با انواع تغذیه خود میل نمایید.

انگوردرمان کبد با انگور

انگور نیز از میوه هایی است که برای کبد چرب مفید می باشد البته باید در مصرف انگور جانب احتیاط را رعایت کنید چون ممکن است با دیگر تغذیه ها تداخل داشته باشد.

کیویدرمان کبد با کیوی

از جمله میوه های مفید با هزاران خواص مهم در درمان کبد چرب کیوی می باشد در داشتن آنتی اکسیدان هیچ میوه به پای کیوی نمی رسد کیوی نقش مهمی در پیشگیری و کمک به کاهش چربی دارد که شما می توانید از آن استفاده نمایید.

انشالله که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد لازم به ذکر است که میوه های دیگر چون بروکلی ، کران بری ، تمشک ، هلو ، ریواس نیز در درمان کبد چرب موثر هستند که می توانید از آنها استفاده کنید.

4.2/5 - (4 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا