خواص سرکه خرما و طرز تهیه آن

خواص سرکه خرما و طرز تهیه آن

مقدمه :

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی خواص سرکه خرما و طرز تهیه آن و نحوه نگهداری آن و هر انچه که لازم است درباره سرکه خرما بدانیم میپردازیم و درادامه مقاله به سوالاتی که ممکن است برای شما درباره سرکه خرما وجود داشته باشد پاسخ خواهیم داد .

طرز تهیه سرکه خرما:

سرکه خرما خواص بسیار زیادی دارد و استفاده از آن برای بدن بسیار مفید است به همین منظور در ادامه به طرز تهیه سرکه خرما با ساده ترین روش میپردازیم.

مواد لازم برای تهیه سرکه خرما:

خرما ، سرکه ، شکر ، نمک ، مایع خمیر، آب جوشیده ای که سرد شده باشد .

طرز تهیه خانگی سرکه خرما:

طرز تهیه خانگی سرکه خرما

برای تهیه سرکه خرما ابتدا هسته همه خرما ها رو درمیاوریم و سپس آن ها را با همزن یا چرخ گوشت به خوبی خورد میکنیم تا حدی که له شود و بعد آن را در ظرف بزرگی میریزم و حال باید بقیه مواد ذکر شده را به ان اضافه کنیم پس از ریختن و مخلوط کردن آب جوشیده سرد شده ، شکر ، سرکه، نمک و مایع خمیردرب آن را به خوبی پوشش میدهیم و باید ۲۵ الی ۵۰ روز صبر کنیم تا آماده شود.

اما در طول این مدت پس از گذشت هر هفته بهتر است درب طرف را باز کرده و مواد را باهم مخلوط کنیم و باز درب ظرف را به خوبی پوشش دهیم این کار را به مدت ۲۵ الی ۵۰ روز که سرکه ما اماده میشود بهتر است انجام دهیم و پس از گذشت زمان ذکر شده سرکه مان را به خوبی آبکش و صاف میکنیم و حال سرکه ما اماده مصرف هست نوش جان.

روش مصرف سرکه خرما:

در روز ۱ الی ۲ قاشق غذا خوری سرکه خرما مصرف کنید و خوبتر است که با یک لیوان آب سرو شود و همچنین میتوان برای شیرین کردن آن از یک قاشق عسل نیز استفاده کرد. بهتر است در تهیه ترشی های خانگی که درست میکنید سرکه را حذف کنید و از سرکه خرما در آن استفاده کنید.

خواص سرکه خرما

۱-نقش سرکه خرما در چربی خون و کبد چرب :

سرکه خرما نقش بسازیی در کاهش غلظت خون دارد و چربی خون کبد چرب را تا حد زیادی کاهش میدهد و مصرف بلند مدت آن کبد چرب رو به طور کلی از بین میبرد.

۲-نقش سرکه خرما بر روی پوست:

سرکه خرما باعث از بین رفتن جاهایه جوش و لک های پوستی میشود و مصرف دراز مدت آن پوست را صاف و شفاف میکند.

‌۳-تاثیر سرکه خرما در وزن :

مصرف روزانه سرکه خرما قبل از وعده های غذایی سبب میشود که احساس گشنگی نکنیم و در نتیجه کمتر غذا میخوریم سرکه خرما به طور چشمگیری اشتها را کاهش میدهد.

۴-نقش سرکه خرما برای قلب و پیشگیری از سرطان:

مصرف سرکه خرما برای تقویت قلب بسیار مفید است و توصیه میشود که کسانی که بیماری قلبی دارند و قلب آنها ضعیف هست حتما روزانه مصرف کنند و همچنین مصرف روزانه سرکه خرما برای جلوگیری از سرطان بسیار مفید است.

5/5 - (2 امتیاز)

درباره kh.a

همچنین ببینید

فواید هویج برای سلامتی و زیبایی

فواید هویج برای سلامتی و زیبایی

فواید هویج برای سلامتی و زیبایی بسیار زیاد می باشد مردم بیش از ۵۰۰۰ سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.