فواید گیاهان آپارتمانی برای انسان

فواید گیاهان آپارتمانی برای انسان

فواید گیاهان آپارتمانی برای انسان

در دوران روم و یونان باستان برای نگهداری گل ها یا نخل هایشان آن ها را داخل گلدان قرار می‌دادند و به داخل کاخ ها  منتقل می‌کردند. در واقع گل های زینتی در همه خانه ها پیدا می شد . بودن گیاهان در داخل خانه چیزی بیشتر از یک وسیله تزیینی بود. گل ها و گیاهان تاثیرخیلی خوبی در عملکرد و سلامت اطرافیان خود می گذارند. در ادامه مطلب به تاثیر چندین عملکرد گیاهان می پردازیم :

جلوگیری از بیماری

زمانی که گیاهان در بیرون از خانه هستند، با کمک ریشه‌های خود آب‌ را جذب کرده واین اب را از طریق برگ‌های خود تبخیر می‌کنند، به این فرآیند تَرادَمِش می گویند کارشناسان در طی مطالعاتی که انجام داده انداین است که گیاهان  حدود ده درصد از رطوبت اتمسفر از این طریق تامین می‌‌گردد. این فرآیند در گیاهانی که در گلخانه و داخل خانه هستند نیز رخ می‌دهد.

فواید کاکتوس آپارتمانی

تحقیقات نشان می دهد گیاهانی که در داخل خانه‌های خشک هستند، باعث افزایش رطوبت می‌شوند که وجود این خشک خشک شدن پوست، سرماخوردگی، گلودرد یا سرفه‌های خشک جلوگیری می‌کند چنین افزایش رطوبت مانع از ویروس‌ها از جمله آنفولانزا را نیزاز بین می برد . وباعث بالا رفتن اکسیژن می شود .

تصفیه هوا

طبق تحقیقاتی که در زمینه گیاهان و درختان انجام شد به این نتیجه رسیدن که گیاهان نقش به سزایی در کاهش آلودگی  دارند و هم  چنین بیشتر تحقیقات علمی و ژنتیکی  که صورت می گیرد برگرفته از رفتار گیاهان  و طبیعت می باشد و بعضی از گیاهان نقششان تهویه هوا و فراهم کردن اکسیژن است بهتر است این گیاهان را بشناسیم و در منزل یا محیط کارمان از آنها استفاده کنیم و تاثیر زیاد گیاهان را در بالابردن روحیه و کاهش استرس پی ببریم.

کم شدن استرس

با بررسی ژورنال های  روانشناسی در مورد وجود گیاهان خانگی در محیط خانه یا محل کار می‌تواند باعث ایجاد آرامش،محیطی بدون استرس و احساس بودن در طبیعت شود. در این ژورنال هم چنین از افراد خواسته شد تا بین دو کار مختلف یکی را انجام دهند، یکی ازاین انتخابات کار باغبانی انجام دادن بود و دیگری انجام دادن یک فعالیت کامپیوتری بود.

پس از انجام این پروژه ، محققان اقدام به اندازه‌گیری پارامترهایی مرتبط با استرس، مانند ضربان قلب یا فشار خون در هر گروه از افراد کردند.طبق این پروژه ای که انجام شد به این نتیجه رسیدند که گروهی که باغبانی کردند، نسبت به گروهی که فعالیت کامپیوتری داشتند، سطح استرس کمتری را داشتند و سطح فشار خون و ضربان قلب واسترس کاری در گروهی که فعالیت کامپیوتری کرده بودند، نسبت به گروه باغبان زیادتر بود.

خاصیت درمانی

گیاهان خانگی می‌تواند برای افرادی که دارای بیماری‌های روانی هستند موثر و کارآمد باشد. طبق نظر کارشناسان، باغبانی درمانی می‌تواند حس بهتری را در افرادی که به افسردگی یا استرس مبتلا هستند ایجاد کند. در دردنیای مدرن امروز نیزاین روش روشی  برای درمان بیماری‌ها محسوب می‌ گردد. حتی در برخی کلینیک‌های پزشکی درکشورهای خارجی، برای درمان بیماری‌هایی مثل افسردگی واسترس نگهداری از گیاهان خانگی رابه شدت توصیه می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

درباره kh.a

همچنین ببینید

بهترین ورزش برای فرم بدن خانمها

بهترین ورزش برای زیبایی اندام و باسن برای خانم ها

ورزش زیبایی اندام بانوان به خانم ها کمک می کند تا بتوانند علاوه بر داشتن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.