تغذیه

آناناس و خواص آن

مقدمه:

ما در این مقاله قصد داریم درباره آناناس هر آنچه که وجود دارد و خواص ان و تاثیر آن در بارداری و زیبایی و سلامت پوست میزان کالری موجود در آناناس و…  را مورد بررسی قرار دادیم و در ادامه به سوال هایی که درباره آناناس در ذهن شما ممکن است وجود داشته باشد پاسخ خواهیم داد.

نحوه رشد درخت آناناس:

درخت آناناس به شکل بوته ای است و رشد آن تقریبا سریع است و بعد از گذشتن دو تا سه سال میوه دادن این درخت آغاز میشود و میوه این درخت با توجه به شرایطی در رنگ های مختلفی به وجود می آید.

شکل ظاهری میوه آناناس:

شکل ظاهری میوه آناناس به این گونه است: پوست میوه آناناس سفت و سخت است و روی پوست آن دارای برجستگی هایی است ومیوه آناناس به شکل گوشتی و آبدار است.

آناناس در چه نواحی و شرایطی رشد میکند:

درخت آناناس علاوه بر آب دادن و نور دهی به کود نیز نیاز دارد. این در درخت در نواحی معتدل، گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد میکند نکته قابل توجه این است که می توان آناناس را در آپارتمان نیز پرورش داد.

انواع درخت آناناس:

درخت آناناس داری انواع مختلفی است که برخی از آن عبارتند از:

  • آناناس سرخ اسپانیایی
  • آناناس صاف کاین
  • ملکه آناناس
  • آناناس پانار
  • آناناس موریس
  • آناناس قندی
  • آناناس مونته لیریو
  • آناناس شامپاکا
  • آناناس ملکه جیمز
  •  و….

همچنین بخوانید: چرا باید ما خرما مصرف کنیم؟

خواص آناناس:

آناناس میوه خوش عطر و مغذی است که دارای مواد معدنی و ویتامین های زیادی مانند : ویتامین A  ، ویتامین C  ، ویتامین های B  ، فسفر ، آهن و کلسیم است و هر صد گرم آناناس ۵۷ گرم کالری دارد.

تاثیر آناناس بر سیستم ایمنی

بروملین یا بروملائین در آناناس چیست؟

بروملین یا بروملائین یک انزیم پروتئولیتیک موجود در این میوه است و در ساقه آن مقدار زیادی وجود دارد . بروملین برای ضد ورم، کبودی و برامدگی در درمان کوفتگی ها ، خون مردگی ها ، زخم های بعد از تصادف و پس از جراحی دندان ، جراحی زنان ، جراحی های زیبایی و جراحی های عمومی نیز استفاده میشود و از عصاره بروملین برای کرم ، داروهای کپسولی و پانسمان استفاده میشود .

اثر بروملین موجود در آناناس بر سیستم ایمنی و درمان سرطان:

بروملین برای تقویت سیستم دفاعی بدن بسیار مفید است وهمچین بروملین نقش بسازیی در درمان و متوقف کردن سرطان و تومور دارد این خاصیت آناناس تاثیر خیلی زیادی بر درمان سرطان ریه ، سرطان سینه ، سرطان روده ، سرطان تخمدان و سرطان پوست دارد.

تاثیر آناناس در دوران بارداری:

خوردن این میوه پرخاصیت در دوران بارداری خطرناک نیست .بلکه خواصی هم دارد و برای ایجاد سلامتی خودتان و نوزادتان نیز مفید است . وجود ویتامین C در آناناس باعث تولید کلاژن می شود که برای پوست ، استخوان، غضروف و… برای مادر و نوزاد نقش مهمی دارد و وجود مس در این میوه به تشکیل قلب کودک کمک میکند.

آناناس دردرمان آرتروز چه نقشی دارد:

وجود بروملین موجود در آن باعث التیام درد های آرتروز میباشد و خاصیت ضد التهابی بسیار قوی دارد و ورم و خون مردگی های موضعی بدن را نیز از بین میبرد.

تاثیر آناناس بر اضافه وزن:

آناناس باعث تخریب بافت های چربی میشود و همچنین باعث هضم بهتر غذا میشود و نفخ را نیز از بین میبرد.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا