معرفی کاربرد کلیدهای F کیبورد

معرفی کاربرد کلیدهای F کیبورد

۱۲ کلید خاص و شگفت انگیز کامپیوتر را می شناسید؟ می دانید این دوازده برادر چه کاربردی دارند؟ بیشتر افراد از کاربردهای این این دوازده کلید اطلاعی ندارند. کلید های F کیبورد کمک بزرگی برای کاربران هستند، نام دیگر این کلیدهای جادویی کلید تابع است. با ما همراه باشید تا کاربرد این کلیدها را برای شما عزیزان شرح دهیم.

معرفی کلیدهای F کیبورد

کلید f کیبورد

 کلید F1

این کلید به عنوان کلید کمکی شناخته می شود، زمانی که این کلید را بر روی صفحه کلید فشار می دهید، صفحه ای با نام HELP ظاهر می شود. برای باز کردن صفحه پشتیبانی ویندوز می توانید کلید F1+WINDOWS را فشار دهید.

کلید F2

در این بخش از کاربرد کلیدهای F کیبورد در ارتباط با کلید F2 بحث می کنیم. یکی از کاربردهای این کلید تغییر ایکون فایل هایی است که هایلایت شده اند. اگر این دکمه را در برنامه اکسل فشار دهید، می توانید سلول فعال را ویرایش کنید.

کلید F3

این کلید برای باز کردن بخش جستجو کاربرد دارد. اگر این کلید را در برنامه MS-DOS فشار دهید، اخرین دستوری که نوشته اید را می توانید تکرار کنید. با فشردن این کلید و کلید SHIFT حروف بزرگ ابتدای جمله را می توانید تغییر دهید.

کلید F4

این کلید برای نمایش آخرین عملیات انجام شده در برنامه WORD کاربرد دارد. با فشردن این کلید و کنترل می توانید پنجره های بازشونده سیستم را ببندید. باز کردن بخش آدرس در اکسپلورر نیز از مزیت های این کلید است. برای آشنایی بیشتر با کاربرد کلیدهای F کیبورد با ما همراه باشید.

کلید F5

بیشتر افراد از این کلید برای بازیابی صفحات وب استفاده می کنند. این کلید برای بازیابی محتویات داخل فولدر نیز کاربرد دارد. F5 در ورد پنجره جایگزینی را باز می کند.

کلید F6

اگر این کلید را به همراه کلیدهای شیفت و کنترل فشار دهید، یک صفحه جدید را در برنامه ورد باز می کنید. البته با فشردن F6 می توانید صدای اسپیکر را نیز کاهش دهید.

کلیدهای F7  و F8

کلید F7  را برای بررسی درست بودن گرامر در برنامه ورد می توانید فشار دهید. اما با زدن کلید F8 منوی ویندوز سیستم را می توانید اجرا کنید. کلید F7 همچنین برای افزایش صدای سیستم نیز استفاده می شود.

کلید F9

این کلید برای بازیابی برنامه ورد و دریافت ایمیل کاربرد دارد. با فشردن این کلید می توانید نور لپ تاپ را کاهش دهید. برای آشنایی با کاربرد کلیدهای F کیبورد ما را همراهی کنید.

کلید F10

کلید F10  در واقع منوی برنامه های فعال را باز می کند، البته این تنها کاربرد F10  نیست. با فشردن این کلید می توانید تنظیمات CMOS لپ تاپ را راه اندازی کنید.

کلید F11

با زدن این کلید می توانید صفحه باز شده را از حالت تمام صفحه خارج کنید. اگر به دنبال بازیابی پارتیشن های پنهان سیستم خود هستید، کلید F11  را فشار دهید. البته با فشردن این کلید می توانید پنجره های باز شده خود را پنهان کنید.

کلید F12

برای ذخیره کردن فایل های ورد می توانید این کلید را به همراه کلید شیفت فشار دهید. با فشردن این کلید می توانید، دستگاه هایی که قابل بوت شدن هستند را پیدا کنید. کلید F12 یک پیش نمایش را از صفحه Microsoft Expression Web ایجاد می کند. امیدواریم شما را با کاربرد کلیدهای F کیبورد اشنا کرده باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

درباره kh.a

همچنین ببینید

راه های نگهداری از فلش مموری USB

راه های نگهداری از فلش مموری USB

همه ما امروز حداقل یکبار را از فلش مموری استفاده کرده ایم، این تراشه ارزشمند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.