داروها

آشنایی با آمپول نوروبیون، کاربرد و مضرات آن

تا به تا حال نام آمپول نوروبیون را شنیده اید؟ می دانید چه کاربردی دارد؟ اگر نه که با ما همراه باشید. استفاده از این امپول در میان مردم بسیار رایج است. این امپول برای تقویت قوای جسمانی کاربرد دارد، البته موارد مصرف دیگری نیز دارد که ما در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

در چه صورتی این آمپول برای فرد تجویز می شود؟

در این امپول ویتامین B وجود دارد، به همین دلیل افرادی که با کمبود این ویتامین مواجه هستند، می توانند این آمپول را تزریق کنند. ناگفته نماند که نوروبیون را کسانی که بالای پنجاه سال هستند نیز می توانند تزریق کنند، چرا که جذب ویتامین B در بالای چهل سال کمتر می شود. اگر به تازگی جراحی کرده اید و میزان زیادی خون از دست داده اید، حتما این آمپول را تزریق کنید. نوروبیون برای افرادی که مبتلا به کم خونی هستند، بسیار مفید است. نوروبیون خستگی بدن فرد را از بین می برد، به همین دلیل اگر در طول روز دچار ضعف و بی حالی می شوید، این آمپول را تزریق کنید.

همانطور که گفتیم در امپول نوروبیون ویتامینB وجود دارد، این ویتامین مزیت های زیادی برای بدن انسان دارد.یکی از کاربردهای این ویتامین بازسازی رشته های عصبی بدن می باشد. افرادی که کمر درد دارند نیز می توانند از این امپول استفاده کنند، چرا که نوروبیون اعصاب آسیب دیده این بخش را ترمیم می کند. افرادی که دیابتی هستند، می توانند برای کنترل قند خون خود از نوروبیون استفاده کنند.

تزریق بدون نسخه آمپول کار اشتباهی می باشد، به همین دلیل برای تزریق این آمپول حتما از پزشک مشاوره بگیرید. بیشتر کسانی که ورزش می کنند این امپول را استفاده می کنند، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده خود سرانه این آمپول کار اشتباهی است. کسانی که به بیماری LEBER مبتلا هستند، نباید این امپول را استفاده کنند. استفاده از این امپول باید به صورت هفته ای باشد، در استفاده از نوروبیون زیاده روی نکنید.

مزیت های آمپول نوروبیون

مزیت های نوروبیون

شاید فکر کنید این امپول تنها برای افراد خاص تجویز می شود، اما اینطور نیست! نوروبیون امروز به عنوان یک مکمل نیز استفاده می شود. افرادی که کمبود ویتامین B1، B6، B12 را داشته باشند، نیز می توانند از این دارو استفاده کنند. البته امپول نوروبیون تنها به عنوان مکمل کاربرد ندارد، این آمپول برای درمان بیماری های زیادی استفاده می شود، برخی از این بیماری ها بدین شرح هستند:

  • بیماری آرتروز
  • کنترل کلسترول
  • افرادی که اختلال ذهنی دارند
  • بیماری قلبی
  • کم خونی
  • التهاب اعصاب
  • کنترل دیابت
  • کنترل اعصاب

عوارض نوروبیون

آمپول نوروبیون خطر زیادی ندارد و افرادی که مشکل کمبود ویتامین دارند می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. یکی از علائم استفاده این آمپول زرد شدن ادار است. اگر در استفاده از نوروبیون زیاده روی کنید، دچار بیماری هایی همچون ادرار زیاد، تهوع، استفراغ، اسهال و آسیب عصبی می شوید. اگر نسبت به این آمپول حساسیت داشته باشید، دچار تنگی نفس، تورم صورت و دهن می شوید، بنابراین قبل از استفاده نوروبیون با پزشک خود مشورت کنید.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا