تغذیه

برای تقویت مو چه بخوریم؟

همه ما در هر سنی که هستیم دوست داریم  موهای قوی و سالم داشته باشند. برای رشد و شادابی موهایتان عوامل زیادی تاثیر دارند که یکی از این عوامل ژنتیک است .ما نمی توانیم عواملی مانند سن و ژنتیک را تغییر دهیم، اما می‌توانید رژیم غذایی خود را کنترل کنید. خیلی از افراد می خواهند بدانند  که برای تقویت مو چه بخوریم ؟

مو براي رشد به مواد مغذی مفید موجود در غذاها نیاز دارد و برای این که مو وپوست سالم داشته باشیم باید همه ی غذاها سبزیجات میوه ها را مصرف کنیم. نبود مواد مغذی از جمله ویتامین،پروتین ها، پروتئین و اسیدهای چرب ضروری ممکن است سرعت رشد مو را کاهش دهند یا حتی به ریزش مو منجر شوند. برای همین استفاده از غذا بدون داشتن مواد مغذی مناسب،باعث ریزش مو می‌شود. پس با مصرف هر یک از این مواد غذایی مفید از ریزش مو جلوگیری کنید دوستان عزیز با ما همراه باشید تا عوامل تقویت مو را بدانیم

ماهی

موها از پروتئین تشکیل شده‌اند، بنابراین ماهی برای موها که سرشار از ویتامین است خیلی ضروری است. ماهی منبعی از پروتئین و امگا۳ است پس برای استفاده از ماهی باید نکاتی را رعایت کنیم و بهتر از روش بخار پز برای مصرف ماهی استفاده کنیم.  

تقویت مو

تخم‌ مرغ

خیلی از افراد به دنبال راهی برای تقویت موهایشان با کمترین هزینه هستند .که برای تقویت مو چه بخوریم باید بدانید که تخم‌مرغ و لبنیات دارای  منابع غذایی کافی برای مو شما هستند. تخم‌مرغ حاوی ویتامین آ، پروتئین است که می‌توانند رشد مو را افزایش دهند همانطوری که میدانید همان طور که میدانید پایه ساختار مو از پروتئین ساخته می‌شوند. بیوتین برای تولید پروتئین مو به نام کراتین ضروری است. ومصرف بیشتر بیوتین برای برای رشد موها کمک می کند.بیشتر افراد هم برای تقویت موی خود قبل از حمام رفتن زرده ی تخم مرغ را به موی سر خود می گذارند که این راه هم برای تقویت مو تا حدودی موثر است.

لوبیا

لوبیا که حاوی ویتامین است و از ریزش مو جلوگیری می کند چون حاوی آنتی‌اکسیدان  است. لوبیا همانند صدف، منبع خوبی از روی است که به رشد مو و تقویت مو کمک می‌کند. با این حال حاوی بسیاری از مواد مغذی دیگر است.

 میوه‌های حاوی ویتامین سی برای تقویت مو

میوه های تازه و سبزیجات دارای مقدار فراوان  ویتامین سی می باشند و از خشک شدن مو جلوگیری می کنند با این حال ماسک موی زیادی از میو ه ها هستند که برای مو استفاده می کنند.

اسفناج

اسفناج جز سبزیجات سبز سالم است که حاوی مواد مغذی مخصوصا آهن است که برای مرطوب نگه داشتن مو کمک می کند. و نکات دیگر برای حفظ و سلامتی مو این است  که سعی کنید که از سشوار استفاده نکنید چون باعث ریزش مو می شود و دمای سشوار را خیلی پایین بیاورید زیاد آب بخورید چون آب زیاد برای سلامتی مو خیلی اهمیت دارد به اندازه ی کافی بخوابید و سعی کنید خواب راحت و بدون استرسی داشته باشید. 

5/5 - (3 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا