جامعهروشناسی اجتماعیسبک زندگیمقالات علمی

چگونه برونگراتر باشیم؟

راهنمایی برای درونگراها

چگونه برون‌گراتر باشیم؟

این سوال مخصوص افرادی است که درونگرا هستند، اگر می خواهید بدانید که چگونه برونگراتر باشید، ادامه مطلب را بخوانید!

ممکن است اضطراب اجتماعی را تجربه کنید یا ترجیح دهید در محیط های اجتماعی نباشید. با این حال، صمیمی تر بودن اغلب مفید است. این به شما کمک می کند تا ارتباطات اجتماعی برقرار کنید و روابط معناداری با افراد دیگر ایجاد کنید.

این می تواند به شما کمک کند تا برای ایجاد فرصت های شغلی جدید که منجر به پیشرفت شغلی می شود، شبکه سازی کنید. همچنین ممکن است متوجه شوید که شبکه سازی و شرکت در فعالیت های اجتماعی برای شما سرگرم کننده است.

بنابراین در اینجا برخی از بهترین نکات برای کمک به درونگراها آورده شده است که خود را در آنجا نشان دهند و یاد بگیرند که چگونه امروز برونگرا باشند.

 1. فعالیت های اجتماعی را که دوست دارید شناسایی کنید

اجتماعی شدن به عنوان یک درونگرا می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. با این حال، اگر فعالیت‌هایی را پیدا کنید که از آن لذت می‌برید، ممکن است قابل تحمل‌تر باشد، یا ممکن است متوجه شوید که همه چیز را انجام می‌دهید.

برای مثال، اگر به مطالعه علاقه دارید، به یک باشگاه کتاب بپیوندید. یا اگر ورزش و فعالیت های بدنی را دوست دارید، به یک تیم، یک باشگاه ورزشی یا یک باشگاه ورزشی بپیوندید. نگران عالی بودن نباشید – فقط برای تفریح ​​و ملاقات با مردم بروید!

همچنین مهم است که نگران «آدم جدید» بودن در آنجا نباشید، زیرا اکثر مردم جدید خواهند بود.

 1. چند سوال برای پرسیدن آماده کنید

سؤالات درست می تواند به شما کمک کند هنگام ملاقات با کسی برای اولین بار یا ادامه مکالمه در یک موقعیت اجتماعی، یخ را بشکنید. سوال درست به زمینه بستگی دارد. بنابراین برای اینکه بدانیم چگونه برونگراتر باشیم؟ می توانید ایده ای از چند سوال در ذهن خود داشته باشید که می تواند مفید باشد.

به عنوان مثال، در اینجا یک سوال عالی برای اینکه چگونه برونگراتر باشیم؟ وجود دارد: “سلام، نام من … می توانم نام شما را بپرسم، لطفا؟” گفتن چیزی در مورد خودتان به آنها ارتباط را باز می کند و آنها را تشویق می کند تا اطلاعات مشابهی را درباره خودشان به اشتراک بگذارند.

 1. مقابله با اضطراب اجتماعی

اغلب، درونگراها ممکن است درجه ای از اضطراب اجتماعی را تجربه کنند. ممکن است هنگام درگیر شدن در فعالیت هایی مانند ملاقات با یک فرد جدید، شرکت در اجتماعات، سخنرانی در جمع و غیره از مورد بررسی یا قضاوت شدن بترسند.

مقابله با اضطراب اجتماعی

این می تواند در توانایی آنها در تعامل با دیگران و زندگی روزمره شان، از جمله کار و روابط، اختلال ایجاد کند. برای برخی افراد، اضطراب اجتماعی خفیف است، در حالی که برای برخی دیگر، می تواند علائم فیزیکی مانند ضربان قلب سریع، مشکل در تنفس، لرزش و تعریق ایجاد کند.

از سوی دیگر، چندین استراتژی وجود دارد که می تواند آنها برای مدیریت و غلبه بر اضطراب اجتماعی به کار ببرند . آنها شامل تمرین تمرکز حواس، به چالش کشیدن افکار منفی، قرار گرفتن تدریجی خود در موقعیت های مختلف اجتماعی و جستجوی حمایت از یک عزیز می باشند.

 1. مالک شخصیت خود باشید

برای اینکه چگونه برونگراتر باشیم؟ لازم درونگرایی خود را بشناسید و قدردانی کنید. درک کنید که درونگرایی یک نقص یا ضعف نیست. بلکه این ویژگی شخصیتی شماست و خوب است که چنین باشید. روی نقاط قوت خود تمرکز کنید و نیازهای خود را به عنوان یک درونگرا برطرف کنید.

به عنوان مثال، درونگراها عموماً متفکرانی عمیق هستند که آنها را حلال مشکلات عالی می کند. آنها همچنین معمولاً شنوندگان خوبی هستند و وفادار هستند، که آنها را به همراهان عالی تبدیل می کند.

با این حال، ممکن است متوجه شوید که تعاملات بیش از حد شما را خسته می کند. بنابراین، بهتر است روی ایجاد یک حلقه نزدیک از دوستان و خانواده تمرکز کنید که امکان ارتباط عمیق را فراهم می کند.

همچنین، پس از تعاملات اجتماعی، زمان کافی برای شارژ مجدد برنامه ریزی کنید. فعالیت های اجتماعی زیادی را در مدت زمان کوتاهی برنامه ریزی نکنید، زیرا شما را خسته می کند.

 1. مهارت های اجتماعی خود را توسعه دهید

تجهیز خود به مهارت های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا در موقعیت های مختلف اجتماعی حرکت کنید. آنها می توانند به شما در ایجاد و حفظ روابط سالم و موفقیت حرفه ای و شخصی کمک کنند. توسعه مهارت های اجتماعی نیازمند تلاش و زمان عمدی است.

برخی از مهارت های اجتماعی حیاتی عبارتند از همدلی، ارتباط موثر ، گوش دادن فعال، ارتباط غیرکلامی، ایجاد ارتباط، قاطعیت، شبکه سازی و حل تعارض.

توسعه مهارت های اجتماعی

استراتژی های مختلفی برای ایجاد مهارت های اجتماعی شما وجود دارد. به نحوه تعامل و رفتار افراد برون‌گرا در محیط‌های اجتماعی، از جمله انتخاب کلمات، لحن صدا، و زبان بدن آن‌ها توجه کنید و جنبه‌هایی را که می‌توانید از آنها تقلید کنید، شناسایی کنید.

گوش دادن فعال را تمرین کنید ، مانند تمرکز بر طرف مقابل بدون حواس پرتی، حفظ تماس چشمی و پرسیدن سؤالات مناسب. از خانواده و دوستان خود بخواهید در مورد اینکه چگونه در اجتماع ظاهر می شوید و چگونه می توانید پیشرفت کنید، بازخورد بخواهید. در صورت نیاز، مربی استخدام کنید تا به شما در توسعه مهارت های اجتماعی و تمرین آنها کمک کند.

 1. با خود مهربان باشید

درک کنید که وقتی تمرین می‌کنیم تا چگونه برونگراتر باشیم؟ روزهای خوب و بد خواهند داشت. زمان می برد تا راحت تر و بیشتر در فعالیت های اجتماعی شرکت کنیم. بنابراین، به خودمان لطف کنیم و با این روند صبور باشیم.

هر بار یک فعالیت یا تعامل اجتماعی را مدیریت کنید. تمام تلاش خود را بکنید و به خاطر داشته باشید که هیچ راه درستی وجود ندارد. موفقیت ها را جشن بگیرید، چالش ها را ارزیابی کنید و به یادگیری و بهبود ادامه دهید.

 1. خودتان را بیرون بگذارید

عمداً به دنبال فرصت هایی برای تعامل اجتماعی باشید. به گروه های اجتماعی بپیوندید، در رویدادهای محلی شرکت کنید، به دعوتی برای گذراندن وقت با دوستان احترام بگذارید، یا برای یک رویداد شبکه حرفه ای ثبت نام کنید.

شما مجبور نیستید در هر رویدادی که به رادار شما می آید شرکت کنید. در عوض، برای تعداد رویدادهایی که می خواهید در هر ماه شرکت کنید، هدف تعیین کنید و آنها را برنامه ریزی کنید.

 1. از کوچک شروع کنید

راه هایی پیدا کنید که از منطقه راحتی خود خارج شوید که برای شما خیلی ترسناک نباشد. به عنوان مثال، به شخصی در پله برقی سلام کنید، به طور مختصر در یک رویداد شرکت کنید یا با کسی که اغلب می بینید اما معمولاً با او صحبت نمی کنید، گفتگو کنید. سپس، در طول زمان در سطح دشواری بسازید.

عصبی بودن و احساس ناراحتی در محیط های اجتماعی اشکالی ندارد، اجازه ندهید مانع شما شود. با گذشت زمان و تمرین راحت تر خواهید شد.

 1. صحبت های کوتاه را تمرین کنید

صحبت های کوچک به گفتگوهای معمولی و مودبانه اشاره دارد. معمولاً شامل گفتگوهایی می شود که خیلی عمیق، شخصی یا بحث برانگیز نیستند، مانند آب و هوا، رویدادهای جاری، علایق مشترک و غیره.

کم حرفی یک مهارت اجتماعی ضروری است که می توانید به راحتی آن را توسعه دهید. این به شما کمک می کند تا یخ را بشکنید و ارتباط برقرار کنید، راه را برای ارتباطات عمیق تر هموار می کند یا به سادگی شما را قادر می سازد تا آشنایی پیدا کنید. فضایی گرم و دلپذیر را برای افراد ایجاد می کند تا با یکدیگر احساس راحتی کنند.

برای اینکه بدانیم چگونه برونگراتر باشیم؟

در اینجا چند نکته برای تمرین صحبت های کوچک وجود دارد:

تمرین را با تنظیمات کم سهام شروع کنید – به عنوان مثال، با باریستا، صندوقدار یا شخصی که در صف شماست.

تعامل را با چند چیز خوشایند کوتاه کنید.

به جای سؤالات بله/خیر، سؤالات باز بپرسید. آنها فضا را برای ادامه گفتگو فراهم می کنند. به عنوان مثال، “سلام، امروز چطوری؟” تی شرت شما از گروه مورد علاقه من است. چه چیزی را در مورد آنها دوست دارید؟”

فعالانه گوش کنید و به طرف مقابل علاقه واقعی نشان دهید. به شما کمک می کند تا ارتباط برقرار کنید.

زمینه های مشترک مورد علاقه خود را پیدا کنید که می توانید در مورد آنها بحث کنید.

یکی از عوامل کمک کننده برای این که چگونه برونگراتر باشیم؟ این است که صحبت های کوچک را با دوستان و خانواده خود تمرین کنید.

زودتر از موعد آماده شوید. در مورد موضوعات بالقوه صحبت های کوچک یا سوالاتی که ممکن است در تنظیمات مختلف مناسب باشد فکر کنید.

 1. به دیگران علاقه واقعی نشان دهید

نشان دادن علاقه به دیگران به شما کمک می کند تا ارتباطات قوی تری برقرار کنید و روابط بهتری ایجاد کنید. میل واقعی به یادگیری و درک دیگران را در خود پرورش دهید. فعالانه گوش دهید، سؤالات باز بپرسید، همدلی نشان دهید و بعد از مکالمه آنها را دنبال کنید.

شما می توانید در عرض دو ماه با علاقه مند شدن به افراد دیگر دوستان بیشتری پیدا کنید تا اینکه در عرض دو سال می توانید با تلاش برای علاقه مند کردن دیگران به شما دوستان بیشتری پیدا کنید.

آنها را تشویق کنید تا در مورد خودشان صحبت کنند و در برابر اصرار برای صحبت مداوم در مورد خودتان مقاومت کنید. اجازه دهید افکار، احساسات و تجربیات خود را بدون وقفه به اشتراک بگذارند. به عقاید و روش زندگی دیگران احترام بگذارید حتی اگر با آن موافق نیستید. در سطوح اولیه تعامل خود از بحث و انتقاد و انتقاد اجتناب کنید. از زمان، بینش و دیدگاه‌هایشان قدردانی کنید.

 1. یک دوست برونگرا را به همراه داشته باشید

اگر به یک رویداد اجتماعی دعوت شده‌اید یا احساس می‌کنید که یک محیط اجتماعی خاص بسیار زیاد است، با یک دوست برون‌گرا با شخصیت برون‌گرا همراه شوید. آنها راحتی را ارائه می دهند زیرا شما آنها را به خوبی می شناسید و در عین حال شما را برای تعامل با دیگران به چالش می کشند. آنها می توانند شما را به دیگران معرفی کنند و شما ممکن است تعدادی را پیدا کنید که بخواهید با آنها ارتباط برقرار کنید.

آنها همچنین می توانند نحوه تعامل و تعامل با افراد دیگر را نشان دهند. با این حال، یک سفر جداگانه برای بازگشت به خانه برنامه ریزی کنید، زیرا این احتمال وجود دارد که بخواهید زودتر به خانه برگردید، و آنها ممکن است بخواهند مدت طولانی تری بگذرانند.

 1. تنظیمات اجتماعی شلوغ تر را در نظر بگیرید

به عنوان مثال، داوطلب شدن در یک رویداد محلی، یک پروژه خدمات اجتماعی، یا یک رویداد شبکه ای که در آن شما یا مربی یا منتی هستید. چنین رویدادهایی شما را قادر می سازد با مردم درگیر شوید، اما از آنجایی که مشغول هستید، سطح اضطراب شما به احتمال زیاد کمتر خواهد بود. همچنین فرصت‌های بی‌نظیری را برای تعامل فراهم می‌کند که در آن مجبور نیستید زیاد فکر کنید که چه بگویید یا چگونه رفتار کنید.

تعامل و دوستی با دیگران

 1. تجسم کنید

تجسم می تواند ابزاری قدرتمند و موثر برای غلبه بر اضطراب اجتماعی و توسعه مهارت های اجتماعی باشد. از تجسم به عنوان یک تمرین ذهنی برای آماده شدن برای موقعیت های اجتماعی، احساس راحتی بیشتر و دستیابی به نتایج مثبت استفاده کنید.

شما همچنین می توانید از آن برای آموزش ذهن خود استفاده کنید تا حتی در موقعیت های اجتماعی چالش برانگیز احساس آرامش، آرامش و مثبت بودن داشته باشد. تجسم در صورتی بهترین کار را انجام می دهد که در دنیای واقعی اقدام پیش بینی شده را انجام دهید.

نتیجه

برای اینکه چگونه برونگراتر باشیم؟ نیاز نیست که شخصیت خود را تغییر دهید تا برونگرا شوید. با این حال، می‌توانید راه‌هایی برای کار با شخصیت، نقاط قوت و ضعف خود بیابید تا مهارت‌های اجتماعی ایجاد کنید، اعتماد به نفس به دست آورید، و خودتان را بیشتر به کار ببرید.

با شناسایی فعالیت های اجتماعی که دوست دارید شروع کنید و چند مورد را در زندگی اجتماعی خود بگنجانید. با شناسایی سوالاتی که باید بپرسید، تمرین صحبت های کوچک و تجسم نتایج مثبت، تمرین ذهنی کنید. اگر با اضطراب اجتماعی دست و پنجه نرم می کنید، از یک درمانگر یا یک متخصص سلامت روان کمک بگیرید که چگونه برونگراتر باشیم؟

شجاع باشید و به همان اندازه که راحت هستید خود را در آنجا قرار دهید. با خودتان صبور باشید و درک کنید که عادت کردن به حضور در محیط های اجتماعی به زمان و تمرین نیاز دارد. در صورت نیاز، یک دوست برونگرا را همراه خود بیاورید یا یک محیط اجتماعی را انتخاب کنید که در آن مشغول هستید تا در تلاش برای جا افتادن غرق نشوید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا