مقالات علمیموبایل

چه زمانی در عکاسی باید از فلاش استفاده کنیم؟

اگر برای شما هم سوال که چه زمانی در عکاسی باید از فلاش استفاده کنیم؟ با ما در این مقاله همراه باشید. توصیه می کنم حتما تا انتهای مقاله را با دقت بخوانید تا به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوید. نکاتی را در این مقاله بازگو می کنیم که باعث می شود سطح کیفی عکس های شما چندین برابر شود، پس با ما همراه باشید تا به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوید.

چرا باید از فلاش گوشی استفاده کنیم؟

با توجه به این که اکثر ما و حتی عکس بردار های با تجربه هم بدون دقت از فلاش استفاده می کنند، از کیفیت نهایی عکس ها کاسته می شود که همین موضوع باعث می شود، خیلی از عکاسان علاقه‌‌ای به استفاده از فلش نداشته باشند که البته با توجه به کاربردهای فلاش، می توان گفت این یک رفتار اشتباه است. زمانی که شما کاربرد و زمان استفاده از فلاش دوربین را بدانید، عکس های خیلی حرفه‌ای و با کیفیت تری می گیرید.

چه زمانی در عکاسی باید از فلاش استفاده کنیم؟

استفاده یا استفاده نکردن از فلاش دوربین یا حتی گوشی موضوع اصلی در عکس برداری نیست بلکه چه زمانی در عکاسی باید از فلاش استفاده کنیم؟ موضوع اصلی است که باعث می شود فلاش تبدیل به یک شمشیر دولبه شود. فارغ از موضوعات گفته شده تا اینجا، توصیه می کنم در شرایط زیر به سراغ فلاش دوربین بروید تا کیفیت عکس هایتان افزایش پیدا کند.

  1. استفاده از فلاش برای اصلاح نور آفتاب

بله بر خلاف تصور عموم که کاربرد فلاش را فقط در تاریکی می دانند، شما می توانید در هوای آفتابی که محیط بسیار روشن است و نور مانع عکاسی با کیفیت می شود، از فلاش استفاده کنید تا تصاویر بسیار طبیعی تر جلوه کنند. در این روش به کمک فلاش می توان سایه های مزاحم را از بین برد و جلوه طبیعی به عکس اضافه کرد.

  1. زمانی که سرعت شاتر باید خیلی زیاد باشد

عکاسی سریع نیاز به سرعت بالای شاتر هم دارد ولی معمولا در این مواقع با افزایش سرعت شاتر، نور عکس کاهش پیدا می کند و تصاویر تار می شوند که با توجه به این موضوع، استفاده از فلاش می تواند نور مورد نیاز برای یک عکس سریع را برای شما تامین کند تا بتوانید هر نوع وقایع سریع‌ای را با بهترین کیفیت ضبط کنید..

  1. عکاسی به شکل گروهی

عکس گروهی و فلاش زدن

یکی از مشکل ترین روش هایی که اکثر عکاس ها با آن مشکل دارند، عکاسی در صورتی است که بخواهیم از چند نفر عکس بیندازیم. در این مواقع با توجه که افراد داخل عکس یاد کارهای مهم می افتند یا در تفکر عمیق فرو می روند، عموما نه به دوربین نگاه می کنند و نه در جای خود ثابت می مانند و همین موضوع باعث ایجاد یک فضای بدون نور متعادل برای عکاس می شود که استفاده از فلش می تواند این مشکل را حل کند.

  1. ایجاد جلوه سه بعدی و تفکیک سوژه از محیط عکس

ایجاد یک تصویر روشن با یک سوژه در دل تصویری تاریک، می تواند یکی از بهترین روش های استفاده از فلاش و ایجاد تمایز در یک تصویر و سوژه اصلی آن باشد که به کمک فلاش دوربین امکان پذیر می شود. البته این مدل از عکاسی نیاز به مهارت بالایی دارد.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا