خدمت سربازی

وسایل مورد نیاز برای سربازی

یکی از اصلی ترین دغدغه مشمولانی که به خدمت سربازی اعزام می شوند، این است که نمی دانند وسایل مورد نیاز در سربازی چیست. از طرف دیگر نگرانی خانواده ها و نحوه تهیه وسایل مورد نیاز، استرس و اضطراب مشمولان را برای تهیه این وسایل و اعزام به خدمت افزایش می دهد. به همین جهت قصد داریم در این مقاله راهنمای جامعی را در رابطه با وسایل مورد نیاز جهت اعزام به خدمت سربازی در اختیار مشمولان قرار دهیم تا با خیال آسوده به سمت پادگان حرکت کنند و هیچ دغدغه ای از این جهت نداشته باشند.

طبیعتا کسانی که مشمول خدمت سربازی می شوند، اطلاعات کافی از محیط سربازی ندارند. ما در این بخش راهنمایی های لازم را ارائه می دهیم تا از سردرگمی های مراحل اعزام و تهیه وسایل مورد نیاز رهایی پیدا کنید. پس از طی مدت زمانی بعد از ارسال دفترچه اعزام به خدمت، تاریخ اعزام مشخص می شود که مشمولان باید یک هفته قبل از اعزام به خدمت همراه با کد ارسالی به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نمایند.

سپس با مراجعه به این دفاتر و ارائه کد، معرفی نامه خود را برای حضور در پادگان تعیین شده دریافت می کنند. همه اطلاعات لازم از جمله آدرس محل مورد نظر و آدرس سایت در این معرفی نامه ذکر شده است. با مراجعه به سایت معرفی شده، مشمولان می توانند جزئیات و دستورالعمل های لازم قبل از اعزام به خدمت را مطالعه نمایند.

وسایل مورد نیاز برای سربازی

وسایل مورد نیاز جهت اعزام به خدمت سربازی

به طور کلی وسایل مورد نیاز برای سربازی به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود:

وسایل استحقاقی

وسایل استحقاقی در زمان خدمت سربازی به وسیله های ضروری و مهم اطلاق می شود که توسط پادگان در اختیار سربازان قرار می گیرد. از آنجایی که این وسایل به مشمولان تحویل داده می شود، دیگر نیازی نیست که آنها را با خود به پادگان ببرید. این وسایل شامل لیست زیر می شود.

  • لباس فرم، کلاه، کفش، اورکت
  • جوراب مشکی، کمربند و قلاب، لباس گرم
  • لباس زیر، دمپایی، دستکش
  • کلاه پشمی، کوله پشتی چند منظوره
  • دفترچه خدمت، واکس و فرچه واکس
  • حوله حمام، حوله دست و صورت
  • مسواک، خمیر دندان، شامپو
  • ظروف غذاخوری
  • دو عدد پتو، دو عدد ملافه و یک بالش

توصیه می شود تا در هنگام تهیه وسایل مورد نیاز لیست برای خدمت سربازی وسایل استحقاقی را مرور کنید تا وسیله اضافی با خود به همراه نبرید.

وسایل شخصی

قطعا به جز موارد ذکر شده، شما به وسایل بیشتری احتیاج خواهید داشت که به شما تحویل داده نمی شود؛ بنابراین نیاز است تا قبل از اعزام آنها را تهیه نموده و با خود به همراه داشته باشید. چرا که به طور حتم تهیه این موارد در روز های نخست برای شما دشوار خواهد بود. در ادامه به طور کامل به این وسایل اشاره خواهیم کرد.

اعزام به خدمت

لباس

لباس شخصی شامل زیرپوش کامل، شلوار راحتی، چند جفت جوراب مشکی غیر پلاستیکی، چند عدد لباس زیر ترجیحا با جیب زیپ دار، لباس های پشمی و گرم در فصول سرد سال می باشد.

وسایل استحمام

شامپو، صابون، لیف، حوله شخصی، ژیلت، مواد نظافتی و سایر مواردی که در استحمام استفاده می شود.

مواد شوینده

پودر رختشویی، صابون، برس، گیره لباس، لوازم ظرفشویی مانند اسکاچ، مایع ظرفشویی و مواردی از این قبیل را باید به یاد داشته باشید.

لوازم شخصی

لوازم شخصی می تواند تمام وسایل مورد نیازی که به طور روزانه در خدمت سربازی استفاده می شود را شامل شود مانند مسواک، حوله دست و صورت، خمیر دندان، نخ دندان، مهر و جانماز، دستمال، ناخن گیر، مایع دستشویی، صابون شستشوی صورت و سایر موارد.

خدمت سربازی

مدارک شناسایی

سربازان باید همیشه مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشند. این مدارک عبارتند از شناسنامه، کارت ملی، کارت خودپرداز بانک، چند فتوکپی از صفحه اول و سایر صفحات شناسنامه، چند فتوکپی از کارت ملی، چند فتوکپی از گواهی فراغت از تحصیل، برگه تعیین زمان اعزام به خدمت، کارت واکسن، برگه تعیین مکان اعزام و سایر موارد لازم.

مواد غذایی

همیشه مقداری مواد غذایی خشک برای روزهایی که به آنها احتیاج پیدا کنید، همراه داشته باشید. این مواد غذایی می تواند شامل مقداری شکلات، کشمش، مقداری نبات، گردو، بادام، بیسکویت، خرما و غذا های کنسروی باشد.

وسایل متفرقه

این وسایل شاید همیشه مورد نیاز شما در خدمت سربازی نباشد، اما در مواقع اضطراری می تواند بسیار کارآمد باشد. به همین دلیل به همراه داشتن آنها خالی از لطف نیست. این وسایل عبارتند از سنجاق قفلی، کیسه فریزر، دستمال کاغذی جیبی، قفل، خودکار، دفترچه یادداشت، کارت تلفن، قاشق، چنگال، در بازکن، لیوان و غیره.

4.4/5 - (9 امتیاز)

درباره سعید یزدانی

همچنین ببینید

موبایل و ثبت لحظه ها در سفر

موبایل و ثبت لحظه ها در سفر

بدون شک سفر تحت هر عنوانی باشد زیباست در مطلب پیش روی شما  با عنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *