روشناسی اجتماعیسبک زندگی

ایده هایی برای نحوه صحبت کردن

طرز صحبت كردن با ديگران

ایده هایی برای نحوه صحبت کردن از جمله نکات مهمی است که می تواند به تقویت روابط اجتماعی و موفقیت فرد تاثیر زیادی داشته باشد.برای اینکه ما بتوانیم در مکالمه با افراد هوشمندانه عمل کنیم.یکی از شورهای کارآفرینی افراد جوان پیشنهاداتی ارائه داده اند به شرح ذیل می باشد:

ایده هایی برای نحوه صحبت کردن

۱٫ آرامش داشته باشید و در گفتگو حضور داشته باشید.

به جای اینکه سعی کنید برای آنچه که بعداً می‌گویید برنامه‌ریزی کنید، استراحت کنید و بر آنچه که طرف مقابل واقعاً می‌گوید تمرکز کنید. گوش کن. در گفتگو حضور داشته باشید تا طرف مقابل متوجه شود. آنها احساس قدردانی خواهند کرد و گفتگو به طور طبیعی جریان خواهد داشت.

۲٫ زیاد بخوانید.

هر چه بیشتر مطالعه کنید ، مطالب بی اهمیت یا حقایق بیشتری را به دست می آورید که می توانند به مطالب گفتگو تبدیل شوند. می‌تواند به صورت آنلاین یا در کتاب‌ها و مجلات باشد، اما می‌تواند به ایجاد مکالمه با فردی که اطلاعات زیادی با او ندارید کمک کند.

۳٫ به چیزهایی علاقه مند باشید که جالب باشند.

به نظر من مردم چیزی برای گفتن ندارند زیرا به نظر می رسد هیچ علاقه ای ندارند. این باعث می شود که آنها جالب نباشند. با این حال، به نظر می رسد افرادی که سرگرمی ها و علایق دارند، همیشه موضوع یا نظری برای به اشتراک گذاشتن دارند، و می توانند از آن به عنوان نقطه شروعی برای درگیر کردن شخص دیگری در بحث استفاده کنند.

۴٫ سوالات متفکرانه بپرسید و سپس پیگیری کنید.

من از صحبت های کوچک متنفرم، اما دوست دارم با افراد جدید ارتباط برقرار کنم و در مورد آنها بیاموزم، زیرا همیشه چیزهای جالبی برای جمع آوری وجود دارد. اگر واقعا اهمیت می دهید، نشان خواهد داد. سوالات متفکرانه بپرسید و واقعاً به پاسخ ها گوش دهید. سپس بر اساس پاسخ آنها سؤالات بعدی عالی بپرسید. گفتگوی کوچک خسته کننده شما به سرعت به چیزی معنادار تبدیل می شود.

۵٫ واقعاً به صحبت های دیگران گوش دهید.

مردم دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند. من فقط با گوش دادن به آنچه مردم می‌گویند، خواه مربوط به کار باشد یا نه، اطلاعات تجاری بسیار خوبی به دست آورده‌ام. اغلب، این در مورد خواندن بین خطوط و گوش دادن به چیزهایی است که آنها نمی گویند تا درک خوبی از نوع فردی که آنها هستند، آنچه می خواهند و چگونه می توانم آن نیاز را تامین کنم.

۶٫ در مورد زندگی یک فرد بپرسید، نه شغل او.

من دیگر هرگز از کسی نمی پرسم که چه کار می کند. در عوض، می پرسم وقت خود را چگونه می گذرانند. سوالاتی از این دست راه را برای گفتگوهای جالب تری باز می کند. اگر پاسخ اولیه فرد مربوط به کار باشد، من با این جمله دنبال می‌کنم: «وقتی کار نمی‌کنی چه کار می‌کنی؟» فقط به پرسیدن سؤالات ادامه دهید و نظراتی را به اشتراک بگذارید که داستان آنها را با شما مرتبط می کند. توجه به این مسئله در زمینه نحوه صحبت کردن بسیار موفقیت آمیز خواهد بود.

۷٫ داستان آنها را یاد بگیرید.

من متوجه شده ام که پرسیدن سؤالات در مورد شخصی که با او صحبت می کنید کمک می کند. هر کس داستانی برای گفتن دارد، و اگر بتوانید آن را از طریق پرسیدن سوال بگویند، نه تنها به صحبت های کوچک مسلط خواهید شد، بلکه روند ایجاد یک رابطه قوی و معنادار را آغاز خواهید کرد.

ایده نحوه صحبت کردن

۸٫ در مورد محیط اطراف خود صحبت کنید.

سوال بپرسید، به سوالات پاسخ دهید، و اگر چیزی برای گفتن تمام شد، نحوه صحبت کردن خود را درباره معماری، آثار هنری روی دیوارها، آواز خواندن پرنده‌ای در بیرون و هر چیز دیگری قوت ببخشید. اگر بتوانید از نگرانی دست بردارید و مرکز تمرکز خود را از وضعیت روحی و عاطفی خود دور کنید، جهان سرشار از چیزهایی است که باید درباره آنها صحبت کنید.

۹٫ چیزی بسیار صادقانه را به اشتراک بگذارید.

اگر می‌خواهید صحبت‌های کوچک را بزرگ‌تر کنید، چیزی را به اشتراک بگذارید که بسیار صادقانه در مورد یک موضوع مربوط به شما باشد. هنگامی که مراقب خود را ناامید می کنید، به احتمال زیاد گفتگوهای واقعی و سازنده تری خواهید داشت که به ارتباطات معنی دار تبدیل می شوند و نه فقط یک کارت ویزیت دیگر برای کشو.

۱۰٫ زمینه های مشترک برای صحبت پیدا کنید.

سعی کنید چیزی را پیدا کنید که با آن فرد مشترک است و علاقه شما واقعی خواهد بود. به دنبال هر چیزی باشید: زادگاه، دانشگاه، ورزش، سگ. سعی کنید چیزی را در مورد شخصی که با او صحبت می کنید شناسایی کنید که بتوانید با او ارتباط برقرار کنید.صحبت های کوچک را آسان تر می کند و این مسئله در زمینه نحوه صحبت کردن شما با اصالت بیشتری نشان خواهد داد.

4.8/5 - (5 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا