روشناسی اجتماعی

6 روش استفاده رهبران از سکوت برای افزایش قدرت

نقش سکوت در قدرت و روابط شما

گاهی اوقات، کلمات تمام آن چیزی نیستند که به نظر می رسند. سکوت می تواند قدرت بیشتری نسبت به کلمات ایجاد کند. مخترع و هنرمند لئوناردو داوینچی در مورد نقش سکوت در قدرت می گوید: “هیچ چیز به اندازه سکوت قدرت را تقویت نمی کند.”

رهبران می دانند که چگونه از سکوت به عنوان یک تاکتیک برای صحبت کردن برای خود و به عنوان فرصتی برای رهبری استفاده کنند. در اینجا ۶ روش استفاده رهبران از سکوت برای افزایش قدرت را با هم مرور می کنیم:

  1. ایجاد اعتماد

اگر می خواهید روابط موثری ایجاد کنید، باید اعتماد ایجاد کنید. برای ایجاد اعتماد، باید گوش کنید.وقتی می خواهید رابطه ای برقرار کنید، تمام صحبت ها را انجام ندهید. خودتان را معرفی کنید، درباره طرف مقابل سؤال بپرسید و گوش دهید. درباره شخص مقابل بیاموزید. وقتی فرد متوجه شود که شما به او گوش می دهید، به شما گوش می دهد.

  1. بر یک نکته تاکید کنید.

اگر از کلمات بیش از حد استفاده کنید، نکته ای که می خواهید بیان کنید ممکن است گم شود. سکوت یا کلمات کمتر به شما امکان می دهد در مواقع مهم شنیده شوید.

اگر در جلسه ای هستید، به هر سوالی که برای گروه مطرح می شود پاسخ ندهید. به یکی دو سوال پاسخ دهید. سخنان شما به یاد ماندنی تر از آنهایی خواهند بود که در هر فرصتی که ممکن است برای وزن کردن به صدا در می آیند.

  1. مذاکره کنید

نقش سکوت در قدرت و روابط شما بسیار تاثیرگذار است آیا به نظر شما سکوت در هنگام مذاکره می تواند اعصاب خردکن باشد. وقتی طرف مقابل ساکت است، فکر می کنید ممکن است به چه چیزی فکر کند. میزها را بچرخانید. بگذارید تعجب کنند که به چه فکر می کنید.

6 روش استفاده رهبران از سکوت برای افزایش قدرت

فرض کنید طرف مقابل رقم حقوقی را ذکر کند. بلافاصله جواب نده. نگویید “من آن را می پذیرم” یا “نه”. مکث کنید. ناراحتی ناشی از سکوت باعث می شود طرف مقابل بخواهد جای خالی را پر کند و شروع به صحبت کند. به آنها اجازه دهید اطلاعاتی را که به شما کمک می کند تا در مکالمه به سمت جلو حرکت کنید، فاش کنند.

  1. به دیگران قدرت دهید

رهبران به دیگران قدرت می دهند. آنها به ندرت به مردم می گویند که چه کاری انجام دهند. در عوض، رهبران این فرصت را برای دیگران فراهم می کنند تا نقشه راه دستیابی به اهدافی را که برای رسیدن به آنها تعیین کرده اند، شناسایی کنند. رهبران می خواهند بدانند دیگران چه فکری می کنند.

هنگامی که پروژه جدیدی را پیشنهاد می کنید، از گزارش های خود بخواهید تا نظرات خود را با شما در میان بگذارند. اجازه دهید نظرات خود را بیان کنند. رهبران به دیگران فرصت رهبری می دهند و به شما کمک می کنند احترام به دست آورید و قدرت خود را افزایش دهید.

  1. پاسخ را دریافت کنید

از دیگر روشهای مورد تایید نقش سکوت در قدرت دریافت سریعتر پاسخ خودتان است. بسیاری از مردم در پرسیدن یک سوال و توقف در علامت سوال مقصر هستند. سوال را بپرس و بس کن ، با توضیح یا بهانه ادامه ندهید. این کلمات سوال شما و قدرت پیام آن را کمرنگ می کند.

  1. خود را متمرکز کنید

برای درو کردن قدرت سکوت نیازی به افراد دیگر ندارید. زمانی را از روز خود به سکوت اختصاص دهید. صبح که از خواب بیدار شدید، لحظه ای سکوت کنید. در طول روز کاری به اتاقی بروید و در را برای چند دقیقه ببندید. درست قبل از رفتن به رختخواب مکث کنید.

آریانا هافینگتون، بنیانگذار و مدیرعامل Thrive Global می‌گوید: «همه ما برای تنها بودن به زمان نیاز داریم. همه ما برای ساکت بودن و سکوت به زمان نیاز داریم .» هافینگتون درباره نقش سکوت در قدرت پیشنهاد می کند که ما نمی توانیم از سکوت بترسیم. در غیر این صورت می سوزیم و تسلیم موقعیت ناتوانی می شویم. از فرصت ها برای حذف خود از سر و صدا استفاده کنید تا تمرکز خود را داشته باشید و انرژی و قدرت خود را افزایش دهید.

مواقعی وجود دارد که سکوت می تواند بلندتر از کلمات صحبت کند. بدانید که چه زمانی سکوت به شما کمک می کند تا به طور موثرتری از خود صحبت کنید، رهبری کنید و قدرت خود را افزایش دهید.

5/5 - (5 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا