مقالات متفرقه

قدرت کلمات را دست کم نگیریم!

قدرت کلمات را دست کم نگیریم!

با سلام و وقت بخیر به وب سایت برزام خوش آمدید با مطلب قدرت کلمات را دست کم نگیریم! در خدمت شما هستیم در این نوشته در مورد تاثیرگذاری واژه ها و حرف هایی که به یکدیگر انتقال می دهیم صحبت شده است.

تا به حال توجه کرده ایم که کلمات چه قدرتی دارند و چه معجزه و فاجعه ای به بار می آورند و می تواند سلامتی ما را به خطر بیاندازد.

همه ی ما در خلوت ذهنی خودمان صحبت هایی با خودمان داریم که هیچ وقت نمی شود به کسی بگوئیم صحبت هایی چون “کاش نمی گفتم” یا “بد کردم” و یا “چقدر خوب شد که نشد”

تجربه ام به خودم ثابت کرده که هر چرا در ذهن واگویه و تلقین می کنم کم کم می بینم نتیجه اش همان می شود و این یعنی قدرت کلمات که خیلی وقتها از آن آگاه نیستیم یا غافلیم از آنها.

وقت آن رسیده که با کلمات ذهنی برنامه ریزی مان را شروع کنیم به واقع کلمات مانند کدهای کامپیوتری نرم افزار  مغز ما هستند و برای این نرم افزار درست کار کند باید کلمات را تغییر دهیم و به سمت کلمات کلیدی مثبت برویم هر چند تمرین این امر خیلی زمان می برد.

هدف ما با کلمات باید هوشیارانه باشد و تصمیم بگیریم از کلمات متناسب با شرایط به صورت صحیح استفاده کنیم آن وقت خواهیم دید رفتار، عملکرد و شرایط برایمان بهتر خواهد شد و هدفها مناسب تر پیش خواهد رفت.

قدرت کلمات

تحقیقات نشان داده با تکرار ۵۰ بار یک کلمه در روابط اجتماعی و احساسی ما اون کلمه بر ضمیر ناخودآگاه ما نقش می بندد و تاثیر خود را بر ذهن و فکر ما می گذارد بهتر است از همین الان به بار معنایی و قدرت کلمات توجه کنیم و در جهت جذب آنچه می خواهیم بهره ببریم و مدام آنها را تکرار کنیم تا معجزه کلمات را به وضوح ببینیم.

بجای تصاویر درهم و منفی از افراد و شرایط زندگی ،تصاویری زیبا در ذهنتان بسازیم  آنگاه خواهیم دید  که ذهن ما چه پیشگوی قابلیست….! وقتی به چیزی فکر می‌کنیم در واقع برایش کارت دعوت می‌فرستیم.

وقتی ما از کارکرد فردی احساس رضایت می کنیم در واقع ذهن او را وادار می کنیم که بیشتر و بهتر رضایت ما را جلب کند این امر واقعا تاثیر گذار است.

در واقع پندار نیک، کردار نیک، گفتار نیک به بار می آورد.

پس مثبت فکر کنیم

با بررسی گفته های صاحب نظران  این نوشته تدوین شده است.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا