علی علیه السلام اسطوره

امام علی علیه السلام اسطوره تاریخ بشریت

با سلام امروز در وب سایت برزام با نوشته ی امام علی علیه السلام اسطوره تاریخ بشریت همراه شما هستیم بدون شک شخصیت والای حضرت علی علیه السلام و سخنان آن حضرت در نهج البلاغه علاوه بر مسلمانان دیگر انسان های روی زمین را نیز مجذوب خود خواهد کرد.

سخن گفت از علی علیه السلام

حقیقتا هر گاه از علی (ع) سخن گفتم هیچ کلمه ای به اندازه نامیدن علی(ع) به عنوان اسطوره تاریخ بشریت مرا به وجد و غرور نیاورد و خدا را شکر کردم که علی (ع) را دارم که حس درونی ام را برای تمام چیزهایی که در دلم می گذرد را پوشش می دهد.از علی (ع) سخن گفتن سخت است و پرداختن به هر گوشه از تاریخ زندگانی اش اگر نتوانیم حق مطلب را ادا کنیم ظلمی است مضاعف برای آنها که می خواهند بیشتر با شخصیت او آشنا شوند. چون امام علی(ع) شخصیتی فرا زمانی و فرا مکانی دارد که هنوز در جامعه شناخته نشده است و باید اهل تفکر تلاش کنند مردم شخصیت حقیقی مولا علی(ع) را بشناسند.

امام علی علیه السلام اسطوره تاریخ بشریت در کلام دکتر شریعتی

اگر بخواهیم خلاصه بگوئیم علی علیه السلام کیست؟ همان چیزی که دکتر شریعتی بر آن تأکید می کرد سخنی زیباست. اعتقاد داشت که مولا علی (ع) یک روح در چند بعد است. خداوند کار، جهاد، وفا، پیکار، مسئولیت در جامعه، قلم در نهج البلاغه، پارسایی، پرستش، عدالت در  حکومت، پدری در خانواده، و بنده خدا در همه جا و همه وقت. علی (ع) تجسم عدالت مظلوم در تاریخ بشر است، علی (ع) نه تنها عدالت ناطق و قرآن ناطق است، بلکه انسانیت و آزادی ناطق است.

دکتر شریعتی در سخنرانی با موضوع علی بنیانگذار وحدت، زندگی امیرالمومنین را به سه دوره تقسیم می کند:

۲۳ سال فداکاری در راه مکتب، (زمان بعثت تا وفات پیامبر (ص)

۲۵ سال سکوت در راه وحدت. (زمان خلافت ابوبکر و عمر و عثمان).

۵ سال مبارزه در راه عدالت. (۵ سال حکومت حضرت علی (ع))

انشالله که همه ی ما پیروان خوبی برای علی (ع) باشیم و اگر هم معتقد به دین و مذهب نیستیم یا حس می کنیم با راه و روش علی (ع) فاصله گرفته ایم برای آزادگی ،آزاد مردی هم که شده است علی(ع) را بهتر بشناسیم و بر اجرای حق ، وحدت و عدالت کوشا باشیم.

«دعا می کنم خداوند هیچ گاه مسولیت های شیعه علی بودن ، علی وار بودن و ماندن ، علی وار سکوت کردن و سخن گفتن و علی وار زیستن و مردن را از خاطرمان محو نکند.»

5/5 - (7 امتیاز)

درباره kh.a

همچنین ببینید

سرنوشت هیتلر چه شد؟

آدولف هیتلر سیاستمدار اتریشی-آلمانی بود که رهبری حزب ناسیونال – سوسیالیست آلمان را بر عهده …

یک دیدگاه

  1. سلام کاش همه پیشرو راه حضرت علی بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.