روشناسی اجتماعی

به شکست دلها بی توجه نباشیم!

درود بر شما به وب سایت برزام خوش آمدید با نوشته ی زیبای به شکست دلها بی توجه نباشیم! در خدمت شما هستیم نوشته ای که در مورد ناراحتی و کدورتی که به قلب انسان وارد می شود پرداخته است .

زیباترین جلوه ی خداوند عشق و مهربانی است که به همه ما داده تا روحمان را خدایی ببینیم اما گاهی اوقات ما انسانها به دلایلی که فقط خود می دانیم دلی را آزرده می کنیم   که در ساده ترین تعریفش دل شکستن است. به همه وقایع زندگی که گذر می کنم گاهی آنقدر خود را دل شکسته می بینم که واقعا جبرانی برایش نمی یابم و اگر بخواهم تلافی کنم باز هم جز سنگینی و کینه بر دلم هیچ چیز دیگری نمی یابم که آنهم خودم را آزار می دهد دل شکستن چه به تلافی خطای دیگران چه به منیت و غرور خودمان باشد چیزی جز کم کردن عشق و محبت نیست.

از اثرات عشق و محبت و زیبایی های آن هر چقدر هم واژه و کلمه بیابم آب در هاون کوبیدن است چون همه شما عزیزان وجودتان لبریز این جادوی زیبای پروردگار است اما می توانیم به یک نکته توجه کنیم که فارغ از هر دلیلی‌ کجا دلی شکسته ایم و صدایش را شنیده ایم و چقدر بر روح و روان یک انسان زخم گذاشته ایم ؟

به شکست دلها بی توجه نباشیم!

به آیات و روایات هم که نگاهی انداختم آنقدر این موضوع مهم بودکه از همه آنها گفتم این حدیث نقل شده ی امام رضا علیه السلام بهتر می تواند حق مطلب را ادا کند. مام رضا (ع) از پیامبر (ص) نقل می کنند:آن گاه که بدون حق مومنی را برنجاند، مانند این است که خانه کعبه و بیت المعمور را ده بار ویران کرده باشد و مثل این است که هزار ملک از ملائکه مقرب الهی را به قتل رسانده باشد.

در پایان از همه آنهایی که دلشان را با کلامم و رفتار شکستم از عمق وجود اظهار پشیمانی و طلب حلالیت دارم و این شعر زیبا را که مرتبط با موضوع است هدیه ی وجود پر از عشق و محبتتان.

آنگاه که غرور کسی را له میکنی،

آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری،

آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران میکنی،

آنگاه که شمع امید کسی را خاموش میکنی،

آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد شدن غرورش را نشنوی!

آنگاه که خدا را می بینی و بنده ی خدا را نادیده می گیری،

می خواهم بدانم، دستانت را بسوی کدام آسمان دراز میکنی تا برای خوشبختی خودت دعا کنی؟!!

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا