نکات مهم در انتخاب و خرید لباس

نکات مهم در انتخاب و خرید لباس

یکی از مهم ترین اصولی که می تواند موجب هر چه زیبا تر نشان دادن شما شود، انتخاب درست در خرید لباس است. انتخاب درست پوشش متناسب با هر اندامی می تواند برای هر کسی به یک معضل همیشگی تبدیل شده باشد، به ویژه افرادی که زیبایی اندام خود را از دست داده اند. به همین منظور یکی از مهم ترین معیار هایی که افراد پیش از انتخاب لباس دارند بوشاندن مشکلات ظاهری در اندامشان است. به همین منظور است که امروزه طراحان مد و لباس در تلاشند تا لباس هایی را طراحی کنند که موجب پوشاندن عیوب ظاهری افراد شود.

از جمله مهم ترین نکات در انتخاب و خرید لباس به شرح زیر است:

  1. شناخت سبک شخصی در انتخاب پوشش

در واقع سبک شخصی در نوع پوشش را همه دارند، اما نکته مهمی که می بایست به آن توجه داشت، شناخت درست از سبک پوشش خودمان است. چرا که این سبک نشان دهنده سبک زندگی، علایق شخصی، روحیات و شخصیت شماست. در صورتی که شما بتوانید به درک درستی از سبک شخصی خود برسید، اعتماد بفنس بیشتری خواهید داشت.

بهترین انتخاب برای پوشش

  1. پوشش متناسب افراد کوتاه قد

در صورتی که شما نیز در دسته افراد کوتاه قد قرار دارید بهترین انتخاب برای پوشش، بهره گیری از لباس های یک رنگ به ویژه رنگ تیره در پوشش بالا تنه و پایین تنه است. با استفاده از این کار می توانید خطای دید ایجاد کرده و قد خود را بلند تر نشان دهید. در صورتی که اضافه وزن داشته باشید باید از لباس هایی که گشاد هستند استفاده نکنید چرا که استفاده از پوشش گشاد می تواند شما را کوتاه قد نشان دهد.

  1. پوشش هایی که می تواند شما را لاغر تر نشان دهد

یکی از بزرگترین معضلاتی که افراد چاق با آن به صورت همیشگی روبرو هستند، انتخاب لباس متناسب با سلیقه و اندام آن هاست. در حقیقت این افراد می بایست به مدل، جنس، رنگ و حتی تزئینات لباس خود توجه داشته باشند. مهم ترین نکته در انتخاب لباس برای این افراد انتخاب پوشش هایی با پارچه ساده و تک رنگ است.

  1. انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست

در صورتی که شما جزو افرادی هستید که پوستی تیره دارند، پیشنهاد می کنیم از رنگ های تیره ای همچون مشکی، سرمه ای و قهوه ای استفاده نکنید و رنگ های روشنی همچون کرم، خاکستری روشن، صورتی و آبی را جایگزین آن کنید. در مقابل افرادی که رنگ پوستشان سفید است بهتر است از رنگ های تیزه استفاده کنند چرا که رنگ های روشن می تواند پوست آن ها را روشن تر نشان بدهد.

4.	انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست

چنانچه از هماهنگ کردن رنگ پوشش خود مطمئن نیستید بهترین کار استفاده از رنگ های خنثی است که از جمله آن می توان به رنگ های سفید، مشکی، کرم، بژ، آبی آسمانی و خاکستری اشاره کرد. هنگامی که رنگ خنثی را در انتخاب لباس خود استفاده می کنید نباید پوشش شما تک رنگ باشد. بهتر است از رنگ های دیگر در کنار آن بهره گیری کنید.

  1. بهره گیری از اکسسوری

استفاده از اکسسوری های مختلف در افراد به ویژه بانوان می تواند بسیار جذاب و دلنشین باشد اما توجه به انتخاب آن از عوامل مهم در پوشش متناسب با ظاهر شما است. در واقع باید اکسسوری خود را متناسب با فصل انتخاب کنید.

رای دادن

درباره kh.a

همچنین ببینید

8 راز زندگی که نباید دیگران بدانند

8 راز زندگی که نباید دیگران بدانند

۸ راز زندگی که نباید دیگران بدانند کدامند؟ با ما همراه باشید تا این ۸ …

2 نظرات

  1. شهریار شهریاری

    سلام ممنون مطلب جدید و بروز هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *