کامپیوتر

بهترین گرافیک برای رندرینگ کدام‌اند؟

اگر برای شما هم سوال که بهترین گرافیک برای رندرینگ کدام‌اند؟ تا آخرین این مقاله همراه ما باشید تا چندتا از بهترین گرافیک های مخصوص رندرینگ را معرفی کنیم. دقت داشته باشید که گرافیک های معرفی شده، دارای توان پردازشی بسیار بالایی هستند و از عهده هر نوع پردازش گرافیکی و رندرینگ بر می آیند.

بهترین گرافیک برای رندرینگ کدام‌اند؟

گرافیک هایی که برای رندر و پردازش های سنگین استفاده می شوند، با توانایی بالایی در پردازش و البته خنک سازی سیستم گرافیک داشته باشند، تا بتوان به راحتی انواع پردازش ها را در کمترین زمان ممکن انجام داد. با توجه به این موضوع، در ادامه بهترین گرافیک های مخصوص رندر را معرفی می کنیم. البته با توجه به هزینه های بسیار بالای گرافیک، سعی می شود گزینه های مناسب تری هم در طول مقاله معرفی شود.

۱-گرافیک RTX 3090

این گرافیک که چند وقتی است توسط NVidia معرفی شده، مهم ترین پرچم دار خانواده NVidia است که توان پردازشی فوق العاده بالایی دارد. این نسل از گرافیک از تمام گرافیک های موجود خانواده NVidia قدرتمند تر است و می تواند هر نوع پردازشی را در کمترین زمان ممکن انجام داد. البته بد نیست بدانید که گرافیک های دیگر از این سری و حتی سری های دیگر نیز وجود دارد که توان پردازشی بسیار بالایی دارند که در ادامه معرفی می شوند.

  • RTX 3080
  • RTX 3070
  • RTX 2080TI
  • RTX 2080S
  • RTX 2080
  • RTX 2070TI
  • RTX 2070S
  • RTX 2070
  • RTX 2060S
  • RTX 2060

انواع کارت گرافیک

۴-گرافیک Quadro RTX

از مهم ترین گرافیک های مخصوص رندرینگ که توسط NVidia معرفی شده، می توان به سری Quadro RTX که در سه مدل گرافیک Quadro RTX 8000, Quadro RTX 6000 و Quadro RTX 5000 معرفی شده اشاره کرد. این گرافیک به طور ویژه برای پردازش های فوق سنگین روانه بازار شده و توانایی پردازش هر نوع دیتایی را در کمترین زمان ممکن دارا می باشد.  البته بد نیست بدانید که Quadro RTX 8000 که قوی ترین گرافیک در سری خود است، از گرافیک های RTX 3080 و RTX 3090 به مراتب ضعیف تر است.

۳-گرافیک RX 6900-XT

یکی از رقبای NVidia که گرافیک های بسیار قدرتمندی تولید می کند AMD است که با ارائه گرافیک های سری RX خود توانسته رقابت زیادی با NVidia داشته باشد. گرافیک RX 6900-XT یکی از مدل گرافیک های محبوب AMD است که توانایی پردازشی بسیار بالایی دارد و می تواند گزینه بسیار مناسبی برای رندر باشد. به علاوه گرافیک RX 6800-XT نیز همین خانواده است که می تواند گزینه مناسبی برای پردازش های سنگین باشد.

۴-گرافیک تایتان V

یکی دیگر از شاهکار های گرافیکی NVidia که قدرت پردازشی فوق العاده بالایی دارد و مخصوص رندرینگ می باشد، گرافیک Titan V است. فرکانس پایه این گرافیک ۱۲۰۰ مگاهرتز است. البته هزینه این گرافیک نسبت به سایر رقبا بالا می باشد و شاید گزینه مناسبی برای خرید به ویژه در ایران نباشد؛ ولی نمی توان از قدرت فوق العاده بالای این گرافیک چشم پوشی کرد.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا