کشاورزی و صنعت

کدام ماشین ‌ها سریع ‌تر به فروش می‌ رسند؟

اگر برای شما هم سوال است که کدام ماشین ‌ها سریع ‌تر به فروش می‌ رسند؟ تا آخر این مقاله همراه ما باشید. با توجه به این که فروش ماشین در بازار کار سختی است و البته این که هم نوع ماشینی خریدار عمومی ندارد، بد نیست بدانیم که کدام ماشین‌ ها سریع‌ تر به فروش می ‌رسند؟ تا در زمان خرید خودرو خیلی هوشمندانه تر انتخاب کنیم، با توجه به این موضوع در ادامه مقاله به لیست خودروهای که در بازار به سرعت به فروش می رسند را معرفی می کنیم.

چرا بعضی از خودروها خیلی سریع تر به فروش می رسند؟

متاسفانه با توجه به وضع آشفته بازار خودروی داخلی، می توان گفت که مهم ترین دلیل به فروش رسیدن سریع بعضی از خودروها، قیمت ارزان آن ها می باشد. البته قیمت تنها عامل فروش خودروها نیست، ولی مسلما مهم ترین فاکتور برای خرید و فروش خودرو است. با توجه به این موضوع، لیست خودروهایی که خیلی سریع به فروش می روند، شامل موارد زیر است.

  1. پراید

اولین خودرو (البته اگر به پراید بشه گفت خودرو) که در ایران خیلی سریع به فروش می رود، خانواده پراید مخصوصا پراید ۱۳۱ است. پراید جزو ارزان قیمت ترین خودروهای کشور است که به همین دلیل خیلی سریع تر از سایر خودرو ها خرید و فروش می شود. معمولا افرادی که حداقل ترین هزینه برای خرید خودرو را دارند به سمت پراید می روند.

اقتصادی ترین ماشین در ایران پراید

 

  1. تیبا

دومین محصول سایپا که از نظر کیفیت و قیمت تفاوت زیادی با پراید ندارد، تیبا است؛ به نوعی می توان گفت که تیبا جایگزین پراید است و با توجه به قیمت پایین و البته کیفیت ساخت کمی بالاتر از پراید، خیلی سریع در بازار ایران به فروش می رسد. معمولا افرادی که حداقل ترین هزینه برای خرید خودرو در سطح پراید ولی کمی با کیفیت تر دارند به سمت خرید تیبا می روند.

  1. پژو ۲۰۶ و ۲۰۷

سومین ماشین پرفروش در ایران که طرفدار های آن اکثر جوانان می باشند، پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ است که از نظر کیفیت و طراحی قابل قیاس با پراید و تیبا نمی باشد. البته هزینه پژو ۲۰۶ نسبت به دو محصول سایپا بالاتر است ولی افرادی که توان خرید متوسطی دارند و بیشتر جوان ها به سمت خرید پژو ۲۰۶ می روند.

  1. پژو ۴۰۵

یک خودرو با فروش بسیار عالی البته در بره زمانی کمی که به دلایل نقص های مختلف فروش آن بسیار کاهش پیدا کرده است، اما هنوز هم به دلیل داشتن کیفیت خیلی بهتر از خودروهایی مثل پراید، دسترسی ساده به قطعات یدکی، هزینه کم نگهداری و تعمیر به یک خودرو پر فروش تبدیل شده است. با این که خودرو پژو ۴۰۵ مشکلات مختلف مثل آتش سوزی ناگهانی داشت، هنوز هم جزو گزینه های مناسب برای افرادی که به دنبال یک خودرو با کیفیت متوسط و ارزان هستند، می باشد.

پژو 405 ماشین پرطرفدار در ایران

  1. پژو پارس

می توان گفت پژو پارس بهترین خودرو در این لیست است که کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایر خودروهای لیست از جنبه های مختلف دارد. پرشیا هم به دلایلی مشابه پژو ۴۰۵ و البته جوان پسند بودن و قابلیت اسپرت سازی، بسیار طرفدار داشته و نسبت به سایر محصولات ایرانخودرو به فروش می رسد.

4.8/5 - (43 امتیاز)
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا