دوشنبه , خرداد ۲۴ ۱۴۰۰
قلم معجزه ای برای ماندگاری افکار

قلم معجزه ای برای ماندگاری افکار

با سلام خدمت همه دوست داران نوشتن و نگاشتن امروز در وب سایت برزام با مطلب بسیار پرکابرد با عنوان قلم معجزه ای برای ماندگاری افکار در خدمت شما هستیم

به صورت اتفاقی و برای پایان دادن به انتظارم به شبکه های اجتماعی مراجعه کردم که در اولین مطلب تبریک روز قلم را دیدم چیزی که همه ما از ۶ یا ۷ سالگی به دستمان گرفتیم و با چه سختی حرف به حرف یاد گرفتیم تا الان که راحت می توانیم کلمات را بنویسیم.

قلم زبان دوم انسانها و در ساده ترین تعریف بیان  کننده احساس ،فکر، اندیشه و  شخصیت صاحب آن است.و خیلی از انسانها یا تمدن‌ها، تجربه‌های تلخ و شیرینشان را قلم ماندگار کرده اند.

در قدرت قلم می توان گفت : تخریب می‌کند ، می‌سازد ، واقعیت‌ها را آشکار می‌کند و  آشکارها را نهان می‌کند. به واقع قلم، معجزه‌ای جاودان است.بستگی به صاحب علم و قلم دارد که در چه جهتی استفاده کند.

 چرا قلم معجزه ای برای ماندگاری افکار است؟

به نظر این حقیر صاحب قلم آن را باید در جهت حق و زیبایی ها استفاده کند چون قلم قداست دارد و سوگند خداوند در قرآن به نام قلم، گویاترین شاهد بر شرافت و قداست آن است: «ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه نویسند.»

در ارزش و اعتبار قلم و اینکه افرادی که علم هر چند اندک آموخته اند و از این نعمت بزرگ چگونه استفاده کنند همین بس که معجزه خاتم پیامبران با قلم نگاشته شده و  در برتری قلم می فرمایند:

يُوزَنُ يَومَ القِيامَةِ مِدادُ العُلَماءِ و دِماءُ الشُّهَداءِ فيَرجَحُ مِدادُ العُلَماءِ عَلى دِماءِ الشُّهَداءِ -در روز قیامت قلم عالمان با خون شهیدان وزن میشوند و قلم عالمان بر خون شهیدان ترجیح داده می شوند (می چربند)-(میزان الحکمه ج۸)

روز قلم، بر همه عاشقان راستین قلم مبارک باد.

پروردگار بزرگ توفیق حفظ  شأن قلم را به همه ی ما عنایت کند.انشالله

درباره kh.a

همچنین ببینید

چرا دانش آموزان درس ریاضی را دوست ندارند؟

چرا دانش آموزان درس ریاضی را دوست ندارند؟

دلیل عدم علاقه دانش آموزان به درس ریاضی  متاسفانه ریاضی یکی از درس هایی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *