مقالات علمی

قلم معجزه ای برای ماندگاری افکار

با سلام خدمت همه دوست داران نوشتن و نگاشتن امروز در وب سایت برزام با مطلب بسیار پرکابرد با عنوان قلم معجزه ای برای ماندگاری افکار در خدمت شما هستیم

به صورت اتفاقی و برای پایان دادن به انتظارم به شبکه های اجتماعی مراجعه کردم که در اولین مطلب تبریک روز قلم را دیدم چیزی که همه ما از ۶ یا ۷ سالگی به دستمان گرفتیم و با چه سختی حرف به حرف یاد گرفتیم تا الان که راحت می توانیم کلمات را بنویسیم.

قلم زبان دوم انسانها و در ساده ترین تعریف بیان  کننده احساس ،فکر، اندیشه و  شخصیت صاحب آن است.و خیلی از انسانها یا تمدن‌ها، تجربه‌های تلخ و شیرینشان را قلم ماندگار کرده اند.

در قدرت قلم می توان گفت : تخریب می‌کند ، می‌سازد ، واقعیت‌ها را آشکار می‌کند و  آشکارها را نهان می‌کند. به واقع قلم، معجزه‌ای جاودان است.بستگی به صاحب علم و قلم دارد که در چه جهتی استفاده کند.

 چرا قلم معجزه ای برای ماندگاری افکار است؟

به نظر این حقیر صاحب قلم آن را باید در جهت حق و زیبایی ها استفاده کند چون قلم قداست دارد و سوگند خداوند در قرآن به نام قلم، گویاترین شاهد بر شرافت و قداست آن است: «ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه نویسند.»

در ارزش و اعتبار قلم و اینکه افرادی که علم هر چند اندک آموخته اند و از این نعمت بزرگ چگونه استفاده کنند همین بس که معجزه خاتم پیامبران با قلم نگاشته شده و  در برتری قلم می فرمایند:

يُوزَنُ يَومَ القِيامَةِ مِدادُ العُلَماءِ و دِماءُ الشُّهَداءِ فيَرجَحُ مِدادُ العُلَماءِ عَلى دِماءِ الشُّهَداءِ -در روز قیامت قلم عالمان با خون شهیدان وزن میشوند و قلم عالمان بر خون شهیدان ترجیح داده می شوند (می چربند)-(میزان الحکمه ج۸)

روز قلم، بر همه عاشقان راستین قلم مبارک باد.

پروردگار بزرگ توفیق حفظ  شأن قلم را به همه ی ما عنایت کند.انشالله

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا