مقالات علمی

عکاسی: زیبایی و هنری در دسترس همه ی ما

عکاسی: زیبایی و هنری در دسترس همه ی ما

با سلام و وقت بخیر به وب سایت برزام خوش آمدید برای همه ما پیش آمده است که در سفر یا یک گردش خانوادگی یک منظره زیبا را ببینیم یا حتی در مواقعی که در خیابان یا پارک نشسته ایم صحنه ای زیبا توجه ما را جلب کند.

در حال حاضر که به مدد گوشی های هوشمند همه ما از دوربین جهت عکاسی استفاده می کنیم مرا به این وا داشت تا در مورد عکاسی بیشتر بدانم و این تجربه را تقدیم کنم به آنهایی که عکاسی را دوست دارند.

یکی از بهترین وسایل ساخته دست بشر که در خلق آثار هنری و ثبت زیبایی های این دنیا اثری انکار نشدنی دارد دوربین عکاسی است.

اما دوربین عکاسی از آنجائیکه همیشه نمیتوانیم در دسترس داشته باشیم یا به همه جا حمل کنیم امکان ثبت لحظه ها و مناظر زیبا را برای ما فرام نمیکند پس باید چه کنیم؟

عکاسی حتما نباید با دوربین حرفه ای و یا در مکانی خاص مثل طبیعت یا کوهستان و… انجام شود همین که ما در هر لحظه‌ای که امکان ثبت لحظه ها برایمان فراهم شود اقدام به عکاسی کنیم لذت بخش است  اما این لذت عکاسی چه فواید و نتایجی برای ما دارد.

مزیت های عکاسی

مزیتهای هنر عکاسی 

عکاسی مهمترین مزیتی که دارد این است که باعث میشود لحظات خاص ما برای همیشه ثبت شود و اگر این کار با علاقه مندی و مهارت بیشتری صورت پذیرد ماندگاتر و باعث لذت بیشتر خوهد شد

لذت عکاسی چشم شما را به دیدن زیبایی‌های دنیا  باز می‌کند این امر در دیدن عکس های عکاسان مشهور مشخص است با عکاسی زیبایی آفرینش خداوند برای ما مشخص میشود.

عکاسی با تمرکز حواس برای ثبت زیبایی باعث افزایش اعتماد به نفس و خودآگاهی می شود و خودآگاهی خود باعث بهبود در روابط می شود.

نکته ای که در اینجا لازم میدانیم بگوییم این است که نوعی از عکس گرفتن با توجه به اعتقاد و بررسی های روانشناسان نشان از اعتماد به نفس پایین و ضعف شخصیتی است که به آن عکس سلفی یا خویش انداز میگویند.

هنر عکاسی همچنین مجالی برای بروز احساسات است که در نتیجه‌ی آن، استرس روزانه‌ کاهش می‌یابد و برای نحوه‌ی پاسخ‌گویی به دشواری‌های زندگی دید بهتری پیدا خواهیم کرد .

برای عکاسی باید کاملا حواس‌جمع باشید.عکاسی شما را وادار می‌کند که نسبت به محیط اطراف‌تان هوشیارتر باشید و در لحظه زندگی کنید از طرفی جمع بودن تمام حواس و تمرکز یکی از کلیدهای خوشبختی نیز است.

تمام مزایایی که از هنر عکاسی در بالا ذکر شد را می توان در یک جمله خلاصه کرد و آن این است که : عکاسی ما را مثبت ‌اندیش می‌کند و با دیدن زیبایی هایی که خلق می کنیم دید ما رو به روی وسعت جهان باز می کند.

“زیبایی های دنیا رفیق همیشگی چشمان زیبایتان باد و خالق زیبایی ها نگهدارتان باشد”

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا