روشناسی اجتماعیسبک زندگیورزش

10 دلیل برای اینکه تمرین یوگا مهم است

فواید مهم یوگا

تمرین یوگا مهم است چرا که هزاران سال پیش در هند توسعه یافت، و همچنان پایدار مانده است. این به طور گسترده در سراسر جهان توسط افراد از هر طبقه ای از زندگی انجام می شود. در سال ۲۰۱۶، یونسکو آن را میراث فرهنگی ناملموس نامید. چرا یوگا برای مدت طولانی ادامه داشته است؟ در اینجا ده دلیل برای توجه و اهمیت آن و اینکه چرا مردم به کشف آن ادامه می دهند آورده شده است:

۱۰ دلیل برای اینکه تمرین یوگا مهم است

انعطاف پذیری شما را بهبود می بخشد

بسیاری از انواع یوگا شامل حالات چشمگیر هستند که نیاز به کشش زیادی دارند. در ابتدا ممکن است غیرممکن به نظر برسند، اما با گذشت زمان، تمرین یوگا مفاصل و ماهیچه های سفت را شل می کند. انعطاف‌پذیری بهتر منجر به درد کمتر می‌شود، در حالی که انعطاف‌پذیری بهتر در بافت‌های همبند و عضلات شما نیز می‌تواند به وضعیت بهتر بدن کمک کند. انعطاف پذیری خوب همچنین گردش خون را بهبود می بخشد و از بدن در برابر آسیب های ناشی از حرکت محافظت می کند.

ماهیچه های شما را تقویت می کند

علاوه بر انعطاف پذیری، یوگا می تواند با تکیه بر وزن بدن خود به ساخت و تقویت عضلات شما کمک کند. عضله سازی از این طریق به جای وزنه برداری فواید زیادی دارد. یوگا همچنین به دلیل “انقباض غیرعادی” یک تمرین خوب برای عضلات است. این زمانی است که عضلات به طور همزمان کشیده و منقبض می شوند. وقتی روی پوزیشن هایی تمرکز می کنید که از انقباض غیرعادی استفاده می کنند، به عضلات خود تمرین عالی می دهید.

حرکات یوگا
تصویر حرکات اولیه یوگا

به پیشگیری از بیماری هایی مانند آرتریت کمک می کند

التهاب مفصل یا آرتریت زمانی رخ می دهد که مفاصل فرد ملتهب می شوند. یوگا می تواند به حفظ سلامت و انعطاف مفاصل کمک کند. شایع ترین شکل آرتریت، آرتروز، منجر به تجزیه غضروف می شود. در طول یوگا، مفاصل بدن از طریق یک دامنه حرکتی کامل گرفته می شوند، که بخش هایی از غضروف را که به طور معمول در حرکات روزمره استفاده نمی شود، تمرین می دهد. این باعث می شود که غضروف مواد مغذی بیشتری دریافت کند که آنها را سالم و قوی نگه می دارد.

به کاهش فشار خون بالا کمک می کند

فشار خون بالا می تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به حملات قلبی، سکته مغزی، آنوریسم و ​​غیره شود. طبق مطالعات صورت گرفته تاکنون ، یوگا می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. یک حرکت خاص یوگا به نام ساواسانا با کاهش قابل توجه فشار خون پس از سه ماه تمرین همراه بود.

می تواند میگرن را کاهش دهد

میگرن خیلی بیشتر از سردردهای بد است. درد می تواند همه جانبه باشد و بین ۴ تا ۷۲ ساعت طول بکشد. علائم دیگری مانند حالت تهوع، حساسیت به دما و خستگی اغلب با درد همراه است. در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۷، محققان دریافتند که یوگا می‌تواند به کاهش فراوانی و شدت میگرن کمک کند. یوگا همچنین به دلیل توانایی آن در کاهش ضربان قلب و فشار خون، می تواند به بهبودی بدن از میگرن کمک کند.

اضطراب را کاهش می دهد

فواید یوگا فقط جسمی نیست، بلکه ذهنی نیز هست. بخش اساسی یوگا تنفس عمیق در تمام طول یک جلسه است. تنفس عمیق با کاهش علائم اضطراب مرتبط است. زمانی که فردی مضطرب است، معمولاً نفس های کم عمق و سریع می کشد. بدن اکسیژن کافی دریافت نمی کند و هراس بیشتری ایجاد می شود. ترکیب تنفس عمیق با حرکات یوگا تضمین می کند که بدن هوای کافی دریافت می کند و در عین حال به ذهن چیزی می دهد که بر روی آن تمرکز کند غیر از اضطراب.

می تواند خواب را بهبود بخشد

بسیاری از انواع یوگا بر آرامش و آرامش ذهن تمرکز دارند. نیدرا و آتا یوگا به ویژه موثر هستند. این هر دو روی حالت های نشسته یا دراز کشیده و همچنین تنفس عمیق تمرکز می کنند. آرام کردن ذهن و بدن به این روش به شما کمک می کند تا برای خواب آماده شوید. تحقیقات این را با مطالعات نشان می دهد که یوگا حتی می تواند به مشکلات خواب شدید کمک کند.

ذهن آگاهی را تشویق می کند

بخش مهمی از یوگا تمرکز بر زمان حال است. در طول روز، بیشتر مردم مشغول کارهای بعدی هستند که باید انجام دهند یا به چیزهایی فکر می کنند که نمی توانند نسبت به گذشته تغییر دهند. آنها از آنچه در حال حاضر در اطرافشان است جدا می شوند. این می تواند به روابط، بهره وری و سلامت روان آسیب برساند. حضور و توجه بیشتر یکی از اهداف اصلی تمرین یوگا مهم است. فواید هم جسمی و هم روحی می باشد.

این می تواند یک تمرین معنوی ارزشمند باشد

یوگا در هسته خود یک تمرین معنوی است که به منظور اتصال هر بخش از ذهن، بدن و روح یک فرد است. انواع خاصی از یوگا بیش از سایرین بر معنویت متمرکز هستند، بنابراین اگر این چیزی است که فرد احساس می کند در زندگی خود غایب است، یوگا راهی عالی برای برقراری ارتباط مجدد است. از مزایای تنظیم روحیه خود می‌توان به احساس عمیق‌تر معنا، خودآگاهی بیشتر و ارتباط بهتر با دنیای اطرافتان اشاره کرد.

10 دلیل برای اینکه تمرین یوگا مهم است

احساس شادی را تشویق می کند

با توجه به دلایلی که قبلاً بررسی شده است، مانند بدن و ذهن سالم تر، منطقی است که تمرین یوگا منجر به افزایش شادی شود. علم نشان می دهد که این تغییر می تواند در سطح شیمیایی اتفاق بیفتد. یک مطالعه نشان داد که اتخاذ یک روال منظم یوگا باعث افزایش تولید سروتونین در مغز می شود که با احساس شادی مرتبط است. قشر جلوی مغز چپ نیز افزایش فعالیت مرتبط با شادی و رضایت را نشان داد. همانطور که فردی به تمرین یوگا ادامه می دهد، مزایای آن آشکارتر می شود.

5/5 - (7 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا