روشناسی اجتماعیسبک زندگی

راههای حفظ آرامش روزانه

راههای حفظ آرامش روزانه چگونه است؟ آیا بازگرداندن آرامش به زندگیتان به همین راحتی است؟ برای پاسخ در ابتدا باید صادقانه بگوییم ممکن است آنطور که به نظر می رسد ساده نباشد، اما غیرممکن نیز نیست.

نداشتن ذهن آرام دلیلی است که تفکرات شما بهم خورده است ، از آنجایی که میلیون ها چیز همزمان در سرتان می گذرد، درست در ابتدای روز احساس خستگی و فرسودگی می کنید. این یک عامل استرس زا می شود، زیرا روز شما را آنطور که می خواهید شروع نمی کند و سپس ناامیدی در شما رخ می دهد.

داشتن همه این احساسات درست در ابتدای روز نشانه خوبی نیست. به همین دلیل بسیار مهم است که با انرژی و آرامش از خواب بیدار شوید.

اما قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که دقیقا چگونه می توانید حفظ آرامش را انجام دهید، یک سوال از شما داریم. آیا می دانید چرا این روزها همه احساس آرامش خود را از دست می دهند؟ نه، درسته؟ خوب، بگذارید یک متخصص همه چیز را به شما بگوید.

بیشتر بخوانید: آرامش چیست و چگونه حاصل می شود

به گفته دکتر سانتوش بنگر، روانپزشک مشاور در بیمارستان گلوبال، تعامل با افراد تحت استرس، انجام بازی های سرزنش، انتقاد از خود، تلاش های ناامیدانه برای تعقیب شادی، ناامیدی، عصبانیت، نگرانی، تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن مردم، تلاش برای کمال گرا بودن ، کینه ورزی و تلاش مداوم برای متکی به خود می تواند برای آرامش ذهن شما مضر باشد.

حفظ آرامش روزانه

اینها دلایل بسیار معمولی هستند که چرا افراد کنترل زندگی خود را از دست می دهند. اما می توانید از این راه ها که در ذیل برایتان آوردیم کمی حفظ آرامش را به زندگی خود بیاورید :

راههای حفظ آرامش روزانه (۱۰ راه)

  1. روز خود را با تمرین یوگا یا مدیتیشن شروع کنید. این به شما کمک می کند انرژی خود را هدایت کنید، به درون گرایی کمک کنید، چشم انداز بهتری برای روز به شما بدهد و آرام شوید.
  2. سعی کنید با انجام کارهایی که از آن لذت می برید، آرامش درونی خود را بیابید – خواندن، آشپزی، نرمش، گوش دادن به موسیقی یا باغبانی.
  3. ۶-۸ ساعت خواب آرام داشته باشید. الکل مصرف نکنید.
  4. مدارا کنید زیرا افراد مختلف ادراکات متفاوتی خواهند داشت. شما باید همه چیز را شخصی نگیرید زیرا این فقط روی سر و سلامت شما تأثیر می گذارد.
  5. بخشیدن مردم و ادامه دادن در زندگی بهترین راه برای دوستی با آرامش است. به این ترتیب می توانید بدون هیچ باری به آینده قدم بگذارید و این باعث می شود احساس سبکی و رضایت بیشتری داشته باشید.
  6. برای حفظ آرامش کنترل همه چیز را متوقف کنید. چند چیز وجود دارد که هر چقدر تلاش کنید رام نمی شوند. از این رو، گریه کردن برای آن فایده ای ندارد. بنابراین، به جای اینکه زمان زیادی را صرف این چیزها کنید، سعی کنید به جای اینکه استرس داشته باشید، پوشش نقره ای را ببینید و خوشحال باشید.
  7. باید از فرض کردن چیزها، نتیجه گیری سریع و بیش از حد فکر کردن دست بردارید.
  8. سعی کنید با انعکاس احساسات و رفتار خود، خود را تغییر دهید.
  9. ذهنیت مثبتی داشته باشید و سعی کنید از منفی گرایی اطراف خود بکاهید.
  10. برای حفظ آرامش شروع به یادداشت کنید. این اساساً نوشتن کارهایی است که انجام شده و در پایان شما گرد و غبار پاک می شود. این فعالیت واقعا کار می کند. این به ایجاد حس موفقیت کمک می کند و باعث می شود احساس سبکی بیشتری داشته باشید، زیرا می بینید که کارها در حال انجام شدن هستند.

د یکی از متخصصان می گوید: «به طور خلاصه، شما باید در زمان حال زندگی کنید، از گذشته درس بگیرید و نسبت به آینده مثبت باشید تا در آرامش بمانید.

4/5 - (25 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا