بریس بهشت عکاسان و طبیعت دوستان

 بریس چابهار بهشت عکاسان و طبیعت دوستان 

امروز می‌ خواهم از بریس چابهار قطعه ای دیگر از ایران در شهرستان چابهار استان سیستان و بلوچستان برایتان بگویم که حقیقتا سفر به آنجا برای عکاسی و دیدن زیبایی خلقت خداوند لازم است نام این منطقه دلنشین و خوش آب و هوا بریس نام دارد.
منطقه ای که سراسر جاده آن از چابهار تا مقصد روستا به امتداد دریا کشیده شده است و زندگی اکثر مردمان آن با ماهیگیری و صید موجود دیگر دریا گره خورده است.

چطور باید به بریس برویم؟

برای رسیدن به روستای بریس هم می توان از طرف شهر نگور از توابع منطقه دشتیاری رفت که ۴۴ کلیومتر با بریس فاصله دارد و هم می توان از شهرستان چابهار رفت که ۶۰ کیلومتر با این منطقه فاصله دارد.

 بریس چابهار بهشت عکاسان و طبیعت دوستان است چرا که ؟

در شمال این روستای زیبا کوه های مریخی قرار گرفته اند که زیبایی خاصی دارند و آرامشی بی نظیر به این منطقه بخشیده اند و برای عکاسان می توان گفت بهشتی بی همتاست تصویر بالا نشان دهنده ی این کوهها می باشد.
ساحل بریس چابهار
 
برای آنهایی که ساحلی آرام را طلب دارند بریس ساحل ماسه ای بی نظیری دارد که با موج های کوچک و بزرگ پیوندی زیبا را خلق می کند.
و در موقع غروب اگر در این منطقه حضور داشته باشید عظمت دریا را به وضوح می توانید مشاهده کنید که چقدر روح انسان را در برابر بزرگی اش کوچک می کند و انگار تمام سختی های زندگی برایت ذره ای می شود در یک مشت دست.
غروب بریس چابهار
برای آنهایی که صخره ها و صدای برخورد موج‌ها و بوسه ی غروب خورشید را دوست دارند نیز بریس چابهار در نزدیکی اسکله ماهی گیری اش دریایی تماشایی را با پرواز مرغان دریایی در خود جای داده است.

جنگل های حرا 

حیف است اگر از جنگل حرا بعد از روستای بریس چابهار نگوییم که یا درختانش حیرت و زیبایی را زبانزد کرده است این درختان در هنگام مد دریا تاجشان بیرون می ماند که حتی قایق ها نیز می توان برویشان حرکت کنند و تفریحی بی نظیر را به ارمغان آورد.
 
اینها تنها گوشه ای از زیبایی های طبیعی این منطقه ی بی نظیر بود که مختصر بیان گردید شرح زندگی مردمان خون گرم ، زیبایی های بندر صیادی پسابندر و خلیج گواتر که بعد از بریس قرار دارد. و همچنین زندگی پرندگانی چون فلامینگو ، عقاب ،مرغ ماهی خوار و…را در مقالات بعدی وب سایت برزام برایتان خواهیم گفت .
 
5/5 - (3 امتیاز)

درباره kh.a

همچنین ببینید

مناطق گردشگری شیراز

مناطق خاص گردشگری شیراز

مناطق گردشگری شیراز به عنوان یک شهر توریستی مهم ایران، هر ساله شاهد گردشگران و …

یک دیدگاه

  1. سلام خیلی زیباست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.