دوشنبه , خرداد ۲۴ ۱۴۰۰
بریس چابهار بهشت عکاسان و طبیعت دوستان 

 بریس چابهار بهشت عکاسان و طبیعت دوستان 

 بریس چابهار بهشت عکاسان و طبیعت دوستان 

امروز می‌ خواهم از قطعه ای دیگر از ایران در شهرستان چابهار برایتان بگویم که حقیقتا سفر به آنجا برای عکاسی و دیدن زیبایی خلقت خداوند لازم است نام این منطقه دلنشین و خوش آب و هوا بریس نام دارد ، چطور باید به بریس برویم؟
برای رسیدن به روستای بریس هم می توان از طرف شهر نگور از توابع منطقه دشتیاری رفت که ۴۴ کلیومتر با بریس فاصله دارد و هم می توان از شهرستان چابهار رفت که ۶۰ کیلومتر با این منطقه فاصله دارد.
 بریس چابهار بهشت عکاسان و طبیعت دوستان چون:
در شمال این روستای زیبا کوه های مریخی قرار گرفته اند که زیبایی خاصی دارند و آرامشی بی نظیر به این منطقه بخشیده اند و برای عکاسان می توان گفت بهشتی بی همتاست تصویر زیر نشان دهنده ی این کوهها می باشد.
کوه های مریخی بریس
برای آنهایی که ساحلی آرام را طلب دارند بریس ساحل ماسه ای بی نظیری دارد که با موج های کوچک و بزرگ پیوندی زیبا را خلق می کند. برای آنهایی که صخره ها و صدای برخورد موج‌ها و بوسه ی غروب خورشید را دوست دارند نیز بریس در نزدیکی اسکله ماهی گیری اش دریایی تماشایی را با پرواز مرغان دریایی در خود جای داده است.
اسکه بریس
حیف است اگر از جنگل حرا بعد از روستای بریس نگوییم که یا درختانش حیرت و زیبایی را زبانزد کرده است این درختان در هنگام مد دریا تاجشان بیرون می ماند که حتی قایق ها نیز می توان برویشان حرکت کنند و تفریحی بی نظیر را به ارمغان آورد.
دریای بریس
اینها تنها گوشه ای از زیبایی های طبیعی این منطقه ی بی نظیر بود که مختصر بیان گردید شرح زندگی مردمان خون گرم ، زیبایی های بندر صیادی پسابندر و خلیج گواتر که بعد از بریس قرار دارد و همچنین زندگی پرندگانی چون فلامینگو ، عقاب ،مرغ ماهی خوار و…را در مقالات بعدی وب سایت برزام برایتان خواهیم گفت .
غروب بریس

درباره kh.a

همچنین ببینید

گفتنی هایی از سرزمین سیستان در دوران حکومت ماد

گفتنی هایی از سرزمین سیستان در دوران حکومت ماد

با سلام خدمت همراهان عزیز وب سایت برزام نوشته ی  پیش روی شما با عنوان …

یک دیدگاه

  1. سلام خیلی زیباست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *