سبک زندگیورزش

بهترین ورزش برای زیبایی اندام و باسن برای خانم ها

ورزش زیبایی اندام بانوان به خانم ها کمک می کند تا بتوانند علاوه بر داشتن بدنی زیبا و متناسب، با داشتن وزن استاندارد، سلامت جسم خود را نیز تأمین کنند. داشتن اضافه وزن و یا چربی های اضافی در بخش های مختلف بدن علاوه بر این که به دلیل زشت و بدفرم شدن بدن، روحیه خانم ها را خراب می کند، سلامت جسمی آن ها را نیز با خطرات زیادی مواجه خواهد کرد. خطراتی مثل:

 • دچار شدن به عارضه دیسک کمر
 • درگیر شدن با دردهای مختلف نظیر زانودرد، پادرد و کمردرد
 • دچار شدن به بیماری های قلبی

ورزش زیبایی اندام بانوان مخصوص چه افرادی است؟

ورزش زیبایی اندام بانوان برای تمام خانم ها لازم است و به هیچ قشر خاص و یا محدوده سنی خاصی تعلق ندارد. همه خانم ها، از خانم های چاق و دارای اضافه وزن گرفته تا خانم هایی که حتی بدنی کاملاً متناسب دارند، باید این ورزش ها را انجام بدهند. در واقع عده ای با انجام ورزش های تناسب اندام دارای اندامی زیبا و متناسب می شوند و عده ای نیز با انجام این حرکات ورزشی زیبایی اندام و سلامت خود را برای همیشه حفظ خواهند کرد.

ورزش زیبایی اندام بانوان چگونه نتیجه خوبی می دهد؟

برای این که اندامی سلامت و زیبا داشته باشید تنها کافی است چند ورزش ساده را به صورت مداوم انجام دهید. اما پیش از پرداختن به انجام ورزش زیبایی اندام بانوان بهتر است چند مطلب مهم را مدنظر خود قرار دهید و رعایت کنید:

 • برای خود یک زمان مشخص تعیین کنید تا فقط در آن زمان به ورزش کردن بپردازید. در این صورت، بعد از چند روز ورزش کردن وقتی زمان ورزش کردن شما می رسد احساس نیاز به انجام حرکات ورزشی در شما به وجود خواهد آمد.
 • همراه با ورزش کردن حتماً باید پرخوری را کنار بگذارید و فقط غذاها و خوراکی های سالم مصرف کنید.
 • میوه ها و سبزی های تازه از میان وعده های فوق العاده عالی برای سلامتی و تناسب اندام به شمار می آیند؛ بنابراین حتماً در برنامه روزانه خود جایی برای آن ها قرار دهید.

 ورزش برای زیبایی

دو ورزش زیبایی اندام بانوان که معجزه می کند

چند ورزش که می تواند بدنی زیبا به شما بدهد، شامل موارد زیر می شود:

پیاده روی روزانه

پیاده روی روزانه و مرتب تمام بخش های بدن انسان را درگیر می کند و به مرور زمان همه قسمت های بدن را به فرم مناسبی که باید دارا باشد، می رساند. چربی های اضافی با انجام پیاده روی می سوزد و شکم، پهلوها و باسن بانوان در اندازه و شکل مناسب خود قرار می گیرد.

 زیبایی اندام و باسن با ورزش

انجام حرکت ورزشی اسکات

این حرکت تمام عضلات بدن را درگیر می کند. انجام حرکت ورزشی اسکات به این صورت است که:

 • پاها را به اندازه عرض شانه از هم باز می کنیم.
 • پشت خود را صاف نگه می داریم.
 • زانوها را خم می کنیم.
 • عقب بدن را به صورتی که انگار قصد داریم روی یک صندلی بنشینیم، به طرف پایین می بریم و آهسته بالا می رویم.
 • زانوها را درست بالای مچ پاهای خود نگه می داریم.

اگر در ابتدای انجام این ورزش زیبایی اندام بانوان با مشکل مواجه شدید، می توانید از یک صندلی برای انجام درست آن کمک بگیرید.

4.8/5 - (5 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا