سبک زندگی

تاریخچه و کاربرد سنگ پا

از تاریخچه و کاربرد سنگ پا چه میدانید؟

پوکه معدنی که در اصطلاح عامیانه با نام سنگ پا نیز شناخته می شود را می توان نوعی از سنگ های آذرین دانست که از صخره های در حال انفجار آتشفشان به وجود آمده است. پوکه معدنی پس از این که به بیرون پرتاب می شود، حین خنک شدن از خود گازی متصاعد می کند که سبب ایجاد حفره های ریز در آن شده و بافت آن را اسفنجی و زبر خواهد کرد.

شایان ذکر است که بافت خشن اسفنجی گونه این سنگ خاصیت سایش بسیار بالایی داشته و می تواند به عنوان لایه بردار طبیعی مورد استفاده قرار بگیرد.

قابلیت بالای سایندگی و زدایش لایه های موجود بر روی پوست این سنگ موجب شده که از آن برای از بین بردن لایه های مرده پوست در پاشنه پا بهره گیری شود. در گذشته برای زدودن این لایه ها تنها از سنگ های آذرین استفاده می شده اما امروزه انواع پلاستیکی آن نیز وجود دارد.

تاریخچه و کاربرد سنگ پا

تاریخچه بهره گیری از سنگ پا

سنگ پومیس که متشکل از ماگما خنک کننده می باشد، قدمتی برابر با تاریخ جهان دارد. جالب است بدانید که در ابتدا مردم رم باستان در قرون وسطی به بهره گیری از این سنگ روی آوردند. در حقیقت آن ها از این پوکه معدنی برای زدودن چربی ها و پاکسازی لوازم جرم گرفته استفاده می کردند. سپس وارد صنعت و نهایتا دنیای مد و زیبایی شد.

هم اکنون از این سنگ متخلخل به عنوان یک لایه بردار قوی در زدایش سلول های مرده بدن استفاده می شود. شایان ذکر است که این سنگ با رنگ های متفاوتی از جمله سفید، مشکی، قرمز و قهوه ای در انواع سنگ های طبیعی و مصنوعی وجود دارد که عموما در داروخانه ها و مراکز فروش لوازم آرایشی بهداشتی عرضه خواهد شد.

کاربرد های سنگ پومیس (سنگ پا)

  1. بهره وری بالا در لایه برداری سلول های مرده پوست پا

از مهم ترین و اصلی ترین کاربری های این محصول زدودن لایه های سفت و مرده روی پوست است. برای این کار در ابتدا پاها را چند دقیقه در آب ولرم قرار داده و سپس سنگ را به آرامی کف پای خود بکشید. سپس پاها را شسته و آن را خشک کنید.

  1. قابل استفاده در پاکسازی منازل

با استفاده از این سنگ می توانید جرم های قدیمی که بر روی ظروف در اثر عوامل مختلفی همچون چربی، غذای سوخته و … به وجود آمده است را پاک کنید.

  1. قابل استفاده برای از بین بردن پرز لباس

در صورتی که لباس مورد نظر شما پرز دارد می توانید از این سنگ برای جداسازی آن بدون آسیب به لباس بهره گیری کنید.

  1. قابل استفاده برای از بین بردن موهای زاید بدن

در گذشته های دور یونانی ها برای این که موهای زاید بدن خود را از بین ببرند از این سنگ استفاده می کردند. این روش می تواند برای از بین بردن موهای ضخیم موجود در بدن کاربردی باشد.

نحوه استفاده از آن بدین صورت است که ابتدا بدن خود را خیس کرده و سپس سنگ پا را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه به شکل دورانی در محلی که می خواهید موهای زاید آن را از بین ببرید بکشید. شایان ذکر است که این کار به دلیل ریشه کن کردن موها با کمی درد همراه است.

4.2/5 - (5 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا