متفرقه سرگرمی

آیا به کاربردهای خرطوم فیل فکر کرده‌اید؟

آیا به کاربردهای خرطوم فیل فکر کرده‌اید؟

اگر با خواندن عنوان این مطلب متعجب شدید پس شما هم از آن دسته افرادی هستید که به این موضوع مهم یعنی خرطوم فیل بی‌توجه بوده‌اید! اصلاً چگونه می‌توانید به یک جسم ۱۸۰ کیلویی که از صورت این موجود دوست‌داشتنی بیرون زده است بی‌اعتنایی کنید؟ اگر فکر می‌کنید این مطلب جک است و برای خنده نوشته‌شده است پس این مطلب را از دست ندهید.

خرطوم فیل ها

افسانه‌های زیادی درباره کاربرد و دلیل وجودی خرطوم فیل‌ها وجود دارد که چند مورد از آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

پینوکیو

عده‌ای می‌گویند که فیل‌ها موجودات بسیار دروغ‌گویی هستند و همین امر باعث شده همیشه دماغشان دراز باشد که به نظر من درست نیست. آخر به آن ظاهر معصوم نمی‌آید که حتی یک دروغ در طول زندگی‌اش گفته باشد.

آتش‌نشان

فرضیه دوم این است که فیلها در جنگل نقش آتش‌نشان را ایفا می‌کنند و به خاطر شغلشان مجبورند دماغشان را دراز کنند و از آن به‌جای شیلنگ آتش‌نشانی استفاده کنند.

پاکبان

سومین فرضیه این است که فیلها پاکبان جنگل هستند و این قشر زحمت‌کش از خرطوم خود به‌عنوان جارو استفاده می‌کنند و شلخته گری‌های بقیه‌ی حیوانات (علی‌الخصوص الاغ) را تمیز می‌کنند و اصلاً برای همین است که همیشه در نگاهشان یک معصومیتی شبیه معصومیت شخصیت کوزت نهان است.

شیپور زدن فیل با خرطوم

کس نخارد پشت من

تابه‌حال فکر کرده این‌که اگر ناگهان پشت یک فیل بخارد چه می‌کند؟ او نزد رفیق خود می‌رود و از او می‌خواهد که پشتش را بخاراند. حال تصور کنید که خرطومی وجود نداشت. آن‌وقت غم خاریدن پشت هم به غم همیشگی چشمان این حیوان معصوم اضافه می‌شد.

مایکل فیلیپس

عجیب‌ترین نکته درباره‌ی فیل‌ها این است که شناگران بسیار خوبی هستند و زیرآب با ماهی‌ها مسابقه‌ی شنا می‌دهند و ماهی‌ها هر دفعه بخشی از پولک‌هایشان می‌ریزد که موجودی که آب‌شش ندارد چگونه این‌همه وقت زیرآب می‌ماند درحالی‌که آن‌ها از خرطوم خود به‌جای لوله‌ی تنفس استفاده می‌کنند و فعلاً دوپینگشان لو نرفته است.

شغل دولتی

تعداد معدودی از فیل‌ها که پارتی دارند هم به ‌وسیله‌ی خرطوم خود توانسته‌اند که برای خود شغل دولتی خوبی فراهم کنند و در دم ‌و دستگاه سلطان جنگل به‌عنوان شیپورچی مشغول شوند و حقوق خوب به‌علاوه امنیت شغلی بالایی دارند.

متأسفانه طی سه دهه گذشته حداقل ۸۰۰ هزار فیل توسط شکارچیان از بین رفته‌اند. امیدوارم بعد از خواندن این مطالب، کمی با توجه بیشتری به این حیوان زیبا، باهوش و بسیار احساساتی نگاه کنید.

رای دادن
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا