معارف اسلامی

با دین حمله به باورهای دینی انصاف نیست

با دین حمله به باورهای دین انصاف نیست

عنوان مطلبی است که امروز در این نوشته از وب سایت برزام می خواهیم به آن بپردازیم  موضوع این نوشته در مورد کسانی است که باعث می شوند با کارهای خلاف دین در ظاهر دینی عقاید دیگران را دچار خدشه کنند که به آنها ریاکار می گویند.

در مورد باورهای دینی و نقش آن در زندگی انسان تحقیق های زیادی صورت گرفته است که همگی آنها بر نیاز ذات انسان به یک نظام اعتقادی تاکید دارند. 
تقریبا همه انسانها یک الگوی جهت گیری یعنی باور داشتن خداوند به عنوان منشأ قدرت و آرامش را پذیرفته اند و در زندگی با یک آیین یا دین با این باور پیش می روند. 
پيرامون اهميت باورهای دینی بر سلامت رواني مي توان به سخن بنيامين راش به عنوان پدر علم روانپزشکي اشاره کرد. او اظهار مي دارد که نقش باورهای دینی در سلامت رواني انسان همانند اکسيژن براي تنفس است. 

چرا با دین حمله به باورهای دینی انصاف نیست

با توجه به درجات باورهای دینی افراد اگر به نظام باورهای دینی حمله ای صورت گیرد باورهای دینی تحت تاثیر قرار می گیرد و در این دوره که زندگی و چارچوب ذهنی افراد با استرس و تنيدگي رواني و بحران هاي زيادي روبه رو است. این حمله مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد. که باعث بیمارهای جسمانی، روحی و حتی مرگ می شود.با دین حمله به باورهای دینی انصاف نیست

اما روی صحبت در این نوشته با افراد متفاوتی است که با توجه به درونیات و توجیهاتی که برای خودشان ساخته اند و دین دار نیز شناخته می شوند با تخلفات، فساد و ریاکاری بخصوص در چارچوب اداری که مردم انتظار ویژه ای دارند باعث حمله به باورهای دینی می شوند و آرامش و باور افراد را تحت شعاع قرار می دهند که در یک کلمه این اصلا انصاف نیست.
در پایان باید گفت یقینا دین و باور داشتن خدا باعث آرامش است همچنان که در آيه شريفه ۲۸ سوره رعد در قرآن کريم، آمده است که : الا بذکر الله تطمئن القلوب؛ آگاه باشيد که تنها با ياد خدا دلها آرام مي گيرد.
و یقینا اجرای صحیح و درست حق الله باعث رعایت حق الناس می شود، و بالش نرم وجدان آسوده را به همراه خواهد داشت.
رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا