چه زمانی دعا و حکمت خدا در تقابل با خواسته های ماست؟

وقتی دعا، مصلحت و حکمت خدا در تقابل با خواسته های ماست؟

سلام و عرض ارادت خدمت شما به وب سایت برزام خوش آمدید با نوشته ی زیبای وقتی دعا، مصلحت و حکمت خدا در تقابل با خواسته های ماست؟ در خدمتتان هستیم سه کلمه مهم که در این عنوان می باشد خیلی مواقع برای ما باعث ایجاد سوال شده است شما را دعوت می کنم به خواندن این مطلب ما را از نظرات خود بهره مند سازید.

چه زمانی دعا و حکمت خدا در تقابل با خواسته های ماست؟

اگر به تمامی وقایع زندگی و اطرافمان خوب بیاندیشیم گاها خواسته ای داریم که یا دیر انجام می شود یا اصلا نمی شود و پس از آن شاید متوسل به خدا،دعا و کائنات شویم اما باز هم می بینیم انجام نمی شود و اینجاست که هر کس با تفکرش تحلیل می کند که چرا نشد اما اکثر ما می گوئیم حتما مصلحت نبود و یا خیری توش بود و…

اما واقعا در پس همه ی این مسائل چه نهفته است و باید چگونه ازش گذر کنیم.

گذری بر همه ی اتفاقات زندگی ام که انداختم چند چیز بر من به وضوح دیده شده که هر جا نیت،عقیده، ایمان و اعتماد راسخ به خدا داشتم کارها سرانجامی درست داشت.

و یا اگر مالی را به ناحق وارد زندگی و چارچوب عقایدم کردم ضربه اش را خوردم.

اما واقعا چگونه در نظر خدا تغییر ایجاد کنیم ؟

در برابر تمامی مصلحت ها و حکمت های خداوند که بر ما پوشیده است ما تنها یک راه داریم که می توانیم شرایط را تغییر دهیم و آن دعا است حال دعا چیست و چه قدرتی دارد باید گفت طبق سخن خود خدا که به پیامبرش (ص) گفت به بندگانم بگو اگر دعای  شما نبود که به شما نظر نمی کردم، و بدیهی است هر کس تکذیب کند، خودش لوازم عذاب خود را فراهم کرده است:

« قُلْ مَا يَعْبَأُ بِكُمْ رَبِّي لَوْلَا دُعَاؤُكُمْ فَقَدْ كَذَّبْتُمْ فَسَوْفَ يَكُونُ لِزَامًا» (سوره الفرقان، ۷۷)

ترجمه: بگو اگر دعاى شما نباشد پروردگارم هيچ اعتنايى به شما نمى‏ كند در حقيقت ‏شما به تكذيب پرداخته‏ ايد و به زودى [عذاب بر شما] لازم خواهد شد.وقتی دعا، مصلحت و حکمت خدا در تقابل با خواسته های ماست؟

اما باید توجه داشت دعا لفظ نیست، بلکه خواستن است و خواستن کار دل و اراده است. اگر به لفظ چیزی گفته می‌شود، باید بیان خواست و اراده قلبی باشد، وگرنه فقط صوت است و ارزشی ندارد. لذا بسیار اتفاق می‌افتد که انسان با اصرار و مکرر به زبان چیزی می‌خواهد، اما به دل خواهان آن نیست. گاهی انسان در ضمن این که خواسته‌ای دارد و آن را نیز از خدا می‌خواهد، کارهای دیگری می‌کند که راه دعایش را می‌بندد و یا استجابت را به تأخیر می‌اندازد یا کلاً منتفی می‌کند. گاه انسان دچار گناهان یا خطاهایی می‌شود که پرده‌های حفاظتی را می‌درد و مشرک می شود.

و خلاصه هزاران هزار حالت و شرایط دیگر که هر کس از درون خود بر آن آگاهست.

کوتاه سخن آنکه تمام اعتقاد و ایمان ما طبق سخن خود خدا در یک چیز است که باعث نجات ما خواهد شد و آن ایمان و اعتماد به خدا توام با دعا از درون دل است.

«در پناه نگاه خداوند متعال سلامتی  و راست قامتی در گفتار، پندار و رفتار  رفیق راهتان باشد».

4/5 - (1 امتیاز)

درباره kh.a

همچنین ببینید

علی علیه السلام اسطوره

امام علی علیه السلام اسطوره تاریخ بشریت

با سلام امروز در وب سایت برزام با نوشته ی امام علی علیه السلام اسطوره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.