راه های نگهداری از فلش مموری USB

راه های نگهداری از فلش مموری USB

همه ما امروز حداقل یکبار را از فلش مموری استفاده کرده ایم، این تراشه ارزشمند اطلاعات ما را درون خود جای می دهد. این تراشه مزیت های زیادی برای ما دارد، به همین دلیل باید در استفاده از ان بسیار دقت کنیم. قیمت این تراشه های با ارزش نسبت به هارد کمتر است، اما باید برای نگه داری از آن ها به نکات زیادی توجه داشته باشیم. اگر نکات طلایی نگهداری از فلش مموری را نمی دانید، با ما همراه باشید تا این نکات را به شما اموزش دهیم.

چگونه از فلش مموری نگهداری کنیم؟

یکی از عواملی که باعث خرابی مموری های جیبی می شود، صدمه فیزیکی است. اگر می خواهید اطلاعات درون فلش آسیبی نبیند و فلش سالم بماند، حتما ان را داخل یک جلد مخصوص بگذارید. اگر فلش مموری در مقابل نور خورشید و اشعه ایکس قرار بگیرد، دچار آسیب جدی می شود، پس هیچگاه فلش را بر روی داشبورد ماشین قرار ندهید. زمانی که از فلش استفاده می کنید، احتیاط کنید، چرا که اگر با فلش با ملایمت رفتار نشود، دچار خرابی می شود. زمانی که فلش را از پورت بیرون می کشید، به آن نیروی زیادی را وارد نکنید. برای نگه داری از فلش مموری خود می توانید پورت و فلش را در زمان بیرون کشیدن با دست خود نگه دارید.

راه نگهداری از فلش مموری

فلش را به پورت پشت کیس بزنید

اگر از کامپیوتر استفاده می کنید، سعی کنید فلش مموری را به پورت پشت کیس بزنید. چرا؟ اولین دلیل این است که پورت های جلوی کیس برای اتصال به مادربرد از چهار رشته سیم استفاده می کنند، این چهار رشته سیم نیز معمولا به درستی به مادربرد متصل نمی شوند. پورت های پشت کیس کیفیت بهتری نسبت به پرت های جلوی کیس دارند، پرت های جلوی کیس معمولا باعث خرابی و سوختگی فلش مموری می شوند. برای نگه داری از فلش مموری خود حتما به این موارد دقت کنید.

نحوه اتصال فلش مموری

درباره نحوه صحیح اتصال فلش مموری به تلویزیون و رسیور اطلاعاتی دارید، اگر ندارید حتما این بخش را به خوبی مطالعه کنید. قبل از اینکه فلش مموری خود را به تلویزیون متصل کنید، ابتدا دستگاه را خاموش کنید. بعد از اینکه دستگاه تلویزیون یا ریسیور را خاموش کردید، فلش مموری را به آن متصل کنید. این نکته در نگه داری از فلش مموری بسیار حائز اهمیت است.

چگونه فلش را به صورت امن از سیستم جدا کنیم؟

زمانی که کار خود را با فلش به اتمام رساندید، حتما قبل از خروج حافظه آن را از دستگاه جدا کنید، چگونه؟ برای این کار کافی است که بر روی فلش کلیک راست کنید و گزینه ای که مربوط به خروج است را انتخاب کنید. این کار یکی از راه های نگه داری از فلش مموری است. با این کار فلش مموری از سیستم جدا می شود، البته امروز برنامه های دیگری نیز هستند که فلش را به صورت امن از دستگاه جدا کنند. برنامه های زیادی برای خروج امن فلش مموری از دستگاه ساخته شده است، ما در این بخش برخی مزیت های این برنامه ها را برای شما شرح داده ایم:

  1. بعد از استفاده فلش می توانید تنها با یک کلیک آن را از سیستم جدا کنید.
  2. برنامه خروج فلش مموری را می توانید در استارت آپ ویندوز نیز استفاده کنید.
  3. با این برنامه شما می توانید کارت حافظه های بدون کاربرد را پنهان کنید.
  4. از این برنامه می توانید به صورت یک شبکه نیز استفاده کنید.
رای دادن

درباره kh.a

همچنین ببینید

معرفی کاربرد کلیدهای F کیبورد

معرفی کاربرد کلیدهای F کیبورد

۱۲ کلید خاص و شگفت انگیز کامپیوتر را می شناسید؟ می دانید این دوازده برادر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.