مقالات متفرقه

همدلی واژه ای برای ایجاد آرامش و ساختن شخصیت ها

همدلی واژه ای برای ایجاد آرامش و ساختن شخصیت ها

ورود شما به وب سایت برزام را خوش آمد می گوئیم با مطلب همدلی واژه ای برای ایجاد آرامش و ساختن شخصیت ها در خدمتتان هستیم ما را از نظرات خودتان بهره مند کنید.

چند روز پی در پی به این موضوع فکر می کردم که چرا در زمان کنونی که آگاهی ما به مدد شبکه های اجتماعی زیاد شده تعارضات و مشکلات اجتماعی نمود بیشتری پیدا کرده و باعث رنجش خاطر همه ما شده است.

در میان تمام کنجکاوی و تحقیق بر روی این موضوع مطلب جالبی ذهنم را به خودش جلب کرد به نام همدلی.

در تعریف همدلی آمده است که همدلی یا هم‌احساسی درک احساس و فهم تجربهٔ حسی دیگران با توانایی دید از نگاه آنها و قراردادن خود در جایگاه آنها است.

با نگاهی به وضعیت کنونی جامعه مشخص می شود که همدلی بین ما انسانها بسیار کمرنگ شده چرا که در دوره فعلی  برچسب زدن، قضاوت و پیش داوری، درشت‌نمایی مشکلات و درد افراد که اهمیت زیادی دارد، مانع همدل شدن با دیگران شده و حتی مسئولینی که نمادهای اصلی جامعه هستند فارغ از حل مشکلات و درد افراد همدل های خوبی نیستند.

همچنین نصیحت کردن، سرزنش کردن مدام، غفلت و بی‌توجهی به دیگران و به رخ کشیدن توانمندی‌های خود نیز از جمله عوامل مهم دیگری است که مانع برقراری ارتباط درست با دیگران و درک احساسات آن‌ها از طریق همدلی شده است. البته این نکته نیز باید مد نظر افرادی که مشکلات رو می گویند باشد که در همدلی مشکلات را افراط گونه بیان نکنند.

اما آنچه که برای بنده در خصوص همدلی اهمیت زیادی داشت و باعث شد تا به نگارش این مطلب بپردازم این است که در تقویت شخصیت جذاب برای خودمان بهتر است همدل باشیم چون

همدلی یکی از مهم‌ترین و باارزش‌ترین صفات شخصیتی است.

در حقیقت این خصوصیت است که از ما انسان می‌سازد. امروزه یکی از اشتباهات رایج این است که مردم فکر می‌کنند نشان دادن همدلی و صمیمیت به آنها چهره‌ای ضعیف می‌دهد. اما حقیقت این است که فقط آدمهای واقعا قدرتمند، کسانی که از درون می‌درخشند، می‌توانند رفتار خوب و مهربانانه با دیگران داشته باشند. به اطرافیان خود عشق بورزید و همیشه با آنها همدلانه رفتار کنید بدون اینکه در مقابل انتظاری از آنها داشته باشید. هیچ وقت دیگران را قضاوت نکنید؛ چرا که برای هر کس در زندگی مبارزه‌ای در جریان است که شما از آن هیچ نمی‌دانید!

امیدوارم در پناه خداوند راستی و درستی همیشه تندرست و شاد باشید.

 “اوست که همه چیز را می بیند”

5/5 - (4 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا