ورزش

کشنده ترین ورزش های دنیا

ورزش های خطرناک دنیا

ورزش از هر نوعی می تواند برای سلامت بدن مفید باشد اما برخی ورزش ها هستند که بیشتر خطرناکند تا سالم‌. آسیب ها و صدمه های ورزشی همواره در رشته های مختلف وجود دارد و نمی توان آن را انکار کرد. اما این آسیب ها در برخی از ورزش ها جدی تر و خطرناک تر هستند و می توانند باعث مرگ یک ورزشکار شوند.در این مطلب می خواهیم شما را با چند تا از خطرناک ترین و کشنده ترین ورزش های دنیا آشنا کنیم.

پرش از صخره

این ورزش انواع مختلفی دارد که می توان به پرش از صخره به روی زمین یا پرش از صخره در آب یا پرش از بنا اشاره کرد.این ورزش بسیار مهیج و در عین حال خطرناک است . هر جا که ساختمان ها، دکل ها و سکوهای بلندی وجود داشته باشد مطمئنا یک بیس جامپر نیز در آنجا هست. بلندترین ساختمان ها هیچ وقت از پرش بیس جامپرها در امان نیست.

پرش از صخره

آنها بدون هیچ طناب محافظی می پرند و با رسیدن به سطح زمین چتر نجات خود را باز می کنند تا از مرگ نجات یابند. این ورزش هیجان انگیز خطرات بسیاری را دربر دارد. یکی از این خطرات باز نشدن چتر نجات بیس جامپر است. خطر دیگر احتمال برخورد شدید بیس جامپر به صخره ای است که از آن می پرد. آمار تلفات این ورزش  یک به ازای هر ۲۳۱۷ نفر است که زیاد به نظر می آید.

بوکس

امروزه بوکس بعنوان یک ورزش پر طرفدار در میان اقشار مختلف جامعه، بویژه جوانان رواج دارد.عده ای بوکس را در محافل ورزشی و پزشکی ، رویدادی همراه با عوارض جسمانی و عصب شناختی تلقی می کنند، اما عده ای نیز معتقدند که عوارض جانبی این ورزش بیش از سایر ورزشها نیست. اصابت ضربات مکرر و متعدد در طی یک نوبت بوکس ، امری اجتناب ناپذیر است.

بوکس ورزش خطرناک

اگر چه برخی از ضربه های وارده بر سر می توانند نسبت به ضربات دیگر شدیدتر باشند ولی هیچکدام از این ضربات نباید ناچیز شمرده شده و هر کدام می توانند بالقوه آسیب زا باشند.آمار تلفات این ورزش ۱ در ازای هر ۲۲۰۰ نفر است که آن را به یکی از کشنده ترین ورزش های دنیا تبدیل می کند.

صخره نوردی

ورزش صخره نوردی یکی از مهیج ترین ورزش های در حال حاضر دنیا می باشد . صخره نوردی یک ورزش جدی و بسیار انرژی بر است. شما باید کمر, شانه, ران و دستهای بسیار قوی داشته باشید و آمادگی ذهنی نیز به همین اندازه مهم است .

صخره نوردی برای اشخاص بزدل و ترسو مناسب نبوده و برای افرادی مناسب است که اهمیتی به ریسک کردن نداده و بر ترسهایشان غلبه می کنند.میزان مرگ در این رشته یک نفر به ازای هر ۱۷۵۰ است البته نپال یکی از کشورهایی است علاقمندان زیادی به صخره نوردی دارد و کشتگان آن نیز بسیار زیاد است. اگر آمار این کشور را وارد نماییم، میزان تلفات یک در ۱۶۷ می شود.

گلایدینگ

یکی از کشنده ترین ورزش هایی که در دنیا وجود دارد گلایدینگ است , پرواز با پاراگلایدر جدیدترین، زیباترین و ساده ترین روش پرواز کردن است. این وسیله با بهره گیری از جریان هوا و وزن به پرواز در می آید. پاراگلایدر بال چترمانندی است که بوسیله فشار باد شکل می گیرد و با دویدن از فراز تپه ها و کوه ها به طرف پائین به پرواز در می آید.

اما این ورزش چون در آسمان و ارتفاع زیاد است در صورت بروز مشکل حتما مرگ را به همراه دارد. این سرگرمی در دنیا کمی گران است اما میزان کشته های به ازای هر ۵۶۰ نفر یک نفر است که آماری باورنکردنی و بسیار زیادیست.

کشنده ترین ورزش های دنیا

اسکی

هزاران هزار خطر در مسیر پرپیچ ‌وخم اسکی ‌بازان در کوه‌های پر از برف وجود دارد؛ مثلا دوام‌ آوردن فردی مانند لیندزی وون (Lindsey Vonn)، که قهرمان مدال ‌آور المپیک در این رشته است، به معجزه شباهت دارد. مواجهه با بهمن ‌های سهمگین، برخورد با درخت یا حتی اشتباهی ساده در راه و مسیر اسکی ممکن است حادثه‌ای هولناک را رقم بزند.

اسکی

البته ناگفته نماند که بسیاری از مرگ‌ها در مسیر اسکی ‌کردن در راه‌های ساده‌ و معمولی رخ می‌دهد و در بیشتر مواقع، خبری از اسیر شدن اسکی ‌بازان در کوه‌ های یخ ‌بسته نیست. در هر حال، اسکی در دسته خطرناک ترین ورزش های دنیا قرار دارد.

موج سواری

دوست‌ داران هیجان شیفته موج‌ سواری ‌اند. سوار شدن بر فراز موج‌ ها کار جذابی به نظر می‌رسد و انگار چندان خطرناک نیست، اما هست. موج ‌سواران معمولا سرعت بالایی دارند و به امواج بلند، صخره‌ها و تپه‌های درون یا حوالی آب برخورد می‌کنند.

خطر کوسه ‌ها و موجودات درون آب را هم نمی‌توان نادیده گرفت. بیهوده نیست که موج‌سواری در میان خطرناک ترین ورزش های دنیا جا خوش کرده است.

پس هنگام انتخاب یک ورزش، باید از خطرات و مشکلات آن اطلاع داشته باشید و آگاهانه انتخاب کنید و هرگز ایمنی خود را فراموش نکنید.

5/5 - (5 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا