روشناسی اجتماعیسبک زندگیکسب و کار

7 قانون طلایی برای ملاقات و احوالپرسی

نحوه احوال پرسی در محیط کار

۷ قانون طلایی برای ملاقات و احوالپرسی

قوانین ادب، روابط اجتماعی سالم را حفظ و بهبود می بخشد، ما از کودکی شروع به یادگیری این قوانین می کنیم و باید آنها را در زندگی خود اجرا کنیم، آنها به ما می گویند که چگونه باید در جامعه رفتار کنیم.

 در دنیای امروز، بسیاری از این قوانین هم به دلیل فرهنگی که در آن زندگی می‌کنیم و هم به‌دلیل دنیای مدرن امروزی شکل گرفته‌اند، با این وجود هرگز از اهمیت آن‌ها دست نمی‌کشند، زیرا با این قوانین ادبی رایج است که ما به اطرافیان خود احترام می‌گذاریم.

جلسات در محل کار بسیار مهم هستند تا بتوانید با تیم خود در مسیر خود قرار بگیرید و روی ایده ها همکاری کنید. بنابراین، مهم این است که جلسات را به طور مؤثر مدیریت کنید تا همه از آنها سود ببرند. جلسات موثر به شما انرژی می دهد و احساس می کنید کاری را انجام داده اید.

شاید بپسندید:جملات انگیزشی زیبا و جدید سری اول

۷ قانون طلایی برای ملاقات و احوالپرسی

این نکات برتر را برای احوالپرسی با فردی جدید در محل کار امتحان کنید.

  1. بایستید

وقتی به افراد جدید احوالپرسی می کنید، این کار را رو در رو انجام دهید. این فقط مودبانه است و نشان دهنده احترام است. به این معنی است که شما آنها را آنقدر مهم می دانید که موقعیت فیزیکی خود را برای آنها تغییر دهید. همچنین به شما در برقراری تماس چشمی کمک می کند.

  1. چشم در چشم نگاه کنید

برقراری تماس چشمی نشان دهنده تعامل و تمرکز است. این نشان می دهد که شما به طرف مقابل علاقه مند هستید. خیره شدن به کفش، ساعت یا تلفن، خلاف آن را نشان می‌دهد و نشان می‌دهد که درگیر شوید. از زبان بدن مثبت استفاده کنید .

  1. لبخند بزنید (تا دنیا با شما لبخند بزند)

مهمترین مسئله از ۷ قانون طلایی برای ملاقات و احوالپرسی این است که حتی اگر مصیبت های دنیا را بر دوش خود دارید، سعی کنید از دیدن آشنای جدید خود خوشحال به نظر برسید. یک اخم فوراً طرف مقابل را در حالت دفاعی قرار می دهد، در حالی که یک لبخند خوشایند و فراگیر است.

  1. ابتکار عمل را با دست دادن انجام دهید

به فردی که سلام می کنید نزدیک شوید و دست خود را دراز کنید. شما فردی با اعتماد به نفس و قاطع خواهید بود ، نه تهاجمی. منتظر نمانید تا طرف مقابل رهبری کند.

آن را ساده نگه دارید: محکم تکان دهید، اما از “زیادی نگه داشتن” اجتناب کنید. یک “رفتار نادرست” به همان اندازه تأثیر ضعیفی بر جای می گذارد.

  1. خودتان را معرفی کنید

حتی بهتر، بگویید چرا آنجا هستید و چه می کنید. “سلام، من امیر هستم” یک شروع است. “سلام، من امیر هستم. من یک مدیر حساب در تیم موفقیت مشتری هستم. چطور می تونم کمک کنم؟” در واقع مفید است و نشان می دهد که شما تلاش می کنید.

  1. سلسله مراتب را رعایت کنید

اگر در حال مقدمه هستید، آداب تجارت را به خاطر بسپارید. افراد مسن تر را به افراد مسن تر معرفی کنید. با نام فرد ارشد شروع کنید، سپس فرد جوان را به آنها معرفی کنید.

نحوه احوال پرسی در محیط کار

همانطور که در زمان معرفی خود انجام دادید، زمینه را بیان کنید. بنابراین، “امیر، می‌توانم شهرام را معرفی کنم؟ شهرام توسعه‌دهنده اصلی ماست. شهرام، امیر مدیر ارشد مالی ما است.”

  1. نام افراد را به درستی دریافت کنید

مطمئن شوید که نام هر کسی که با او معرفی شده اید را به خاطر می آورید و از نام آن به درستی استفاده می کنید. بهتر است از شخص بخواهید نام را تکرار کند تا اینکه به استفاده از نسخه نادرست ادامه دهید.

قبل از استفاده از نام کوچک کسی منتظر اجازه باشید. قابل احترام است برخی از افراد از همان ابتدا غیر رسمی را دوست ندارند و ممکن است از نظر فرهنگی غیر حساس دیده شود .

آیا می توانید به زمانی فکر کنید که یک مقدمه برای شما خوب باشد؟ یا به خصوص بد؟ در بخش نظرات، در زیر به ما اطلاع دهید.

5/5 - (10 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا