سواد کریس رونالدو

کریس رونالدو چند کلاس سواد داره؟

کریستیانو رونالدو بی شک یکی از بهترین فوتبالیست های تاریخ این ورزش محسوب می شود. او توانسته بسیاری از رکورد ها در دنیای فوتبال را به نام خودش ثبت کند و به همین دلیل طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا پیدا کرده است؛ اما رونالدو یک زندگی شخصی نیز خارج از چمن سبز دارد که اطلاعات زیادی از آن درز پیدا نمی کند. اگر مایل هستید که در مورد تحصیلات کریس رونالدو و سواد کریس رونالدو بیشتر بدانید، شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می کنیم.

کریستیانو رونالدو در دوران دانش آموزی

کریستیانو رونالدو در سال ۱۹۸۵ در مادریا، پرتغال به دنیا آمد. رونالدو کوچک ترین عضو یک خانواده شش نفره بود، خانواده ای کاملا معمولی از طبقه کارگری. پدر و مادر رونالدو، ثروت و تحصیلات چندانی نداشتند اما فرزندان خود را تشویق و حمایت کردند تا تحصیلات را جدی بگیرند تا بتوانند زندگی راحت تری در آینده داشته باشند؛ اما مسیر موفقیت برای کریستیانو رونالدو از راه مدرسه نمی گذشت. همزمان با مدرسه، پدر رونالدو او را به سمت فوتبال هدایت کرد و در واقع اولین مربی او بود.

وقتی کریستیانو ده ساله شده بود، توانایی فوق العاده او در فوتبال باعث شده بود تا همه شهر او را بشناسند و استعدادیاب ها از باشگاه های بزرگ پرتغال برای دیدن بازی او به مادریا بیایند. این موضوع باعث شد تا او کمتر از گذشته به فکر درس و مشق باشد و از هر فرصتی برای فرار کردن از تکالیف مدرسه و فوتبال بازی کردن استفاده کند. جالب است بدانید که حتی مادر کریستیانو وقتی استعداد او را در فوتبال بازی کردن دید، از این ذوق و شوق پسرش برای فوتبال حمایت می کرد و مشکلی با نمرات ضعیف او در مدرسه نداشت.

تحصیلات کریس رونالدو

تحصیلات کریس رونالدو چقدر است؟

در کشور پرتغال مانند بسیاری دیگر از کشور های جهان، تحصیلات برای کودکان تا سن مشخصی اجباری است و تحت هر شرایطی کودکان نباید از درس و مدرسه دور بمانند. این مدت زمان در کشور پرتغال، دوازده سال است. در نتیجه با وجود استعداد باور نکردنی کریستیانو رونالدو در فوتبال و انتقال او به باشگاه بزرگ اسپورتینگ در یازده سالگی، او همچنان باید به تحصیلات خود نیز ادامه می داد. برای بازی در اسپورتینگ، رونالدو مجبور بود که از زادگاه خود یعنی مادریا مهاجرت کند و به شهر بزرگ لیسبون برود.

وقتی که کریستیانو رونالدو به اسپورتینگ لیسبون رفت، تنها یازده سال داشت و این یعنی حدودا هفت سال دیگر باید به تحصیل ادامه می داد؛ اما اوضاع آنطور که باید، پیش نرفت. به دلیل تمرکز بالایی که کریستیانو روی فوتبال و پرورش استعدادهای ورزشی خود می گذاشت، اوضاع نمرات او در مدرسه تعریفی نداشتند؛ اما چیزی که باعث شد تا مسیر رونالدو و مدرسه برای همیشه از هم جدا شود، اتفاقی بود که در چهارده سالگی رونالدو در یکی از کلاس های درس مدرسه اتفاق افتاد.

در این کلاس معلم کریستیانو که با او رابطه خوبی نداشت، شروع به تحقیر رونالدو کرد. از آن جایی که رونالدو اصالتا اهل مادریا بود، لهجه او یک لهجه غلیظ مادریایی بود که برای اهالی لیسبون تازگی داشت؛ اما معلم رونالدو این لهجه غلیظ را دستمایه تمسخر و تحقیر رونالدو قرار داد و حتی توانایی های کریس در فوتبال را زیر سوال برد. معلم کریس به او گفت که او هرگز نمی تواند در فوتبال به موفقیتی برسد و حتی نمی تواند یک فوتبالیست حرفه ای در پرتغال شود.

سواد کریس رونالدو

این آزارها باعث شد تا کریستیانوی نوجوان از کوره در برود و یک صندلی را به سمت معلم خودش پرتاب کند. کاری که باعث شد کریستیانو رونالدو برای همیشه از مدرسه اخراج شود. بعد از آن،‌ رونالدو متوجه شد که حالا تنها راهی که برای موفقیت پیش رو دارد، فوتبال است؛ بنابراین با تمرکز و پشتکار بیشتری به تمرین پرداخت و دیگر هرگز به مدرسه برنگشت. در نتیجه در پاسخ به سوال تحصیلات کریس رونالدو چقدر است، می شود گفت که او تا اوایل دبیرستان درس خوانده است.

سواد کریس رونالدو چقدر است؟

اگر تحصیلات کریس رونالدو در مدرسه هرگز به شکل کامل به پایان نرسیدند و رونالدو قبل از پایان دبیرستان از مدرسه اخراج شد، اما سواد کریس رونالدو برای یک فوتبالیست حرفه ای قابل قبول است. چرا که او علاوه بر زبان پرتغالی، دو زبان انگلیسی و اسپانیایی را نیز با تسلط کامل صحبت می کند. حتی زمانی که کریس رونالدو در یوونتوس بازی می کرد، نشان داد که تا حد خوبی به زبان ایتالیایی نیز تسلط دارد و می تواند به این زبان نیز در کنفرانس های خبری شرکت کند.

4.5/5 - (8 امتیاز)

درباره سعید یزدانی

همچنین ببینید

درباره ورزش کریکت بیشتر بدانیم

درباره ورزش کریکت بیشتر بدانیم

درباره ورزش کریکت بیشتر بدانیم کریکت، ورزش تابستانی ملی انگلستان است، که اکنون یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *