بیماریهاتغذیه

بهترین دمنوش های آرامش بخش

در این مقاله به بهترین دمنوش آرامش بخش که می تواند فشار یک روز سخت را از روی ذهن شما بر دارد، اشاره می کنیم. اگر می خواهید روز های خیلی بهتری داشته باشید و همواره درگیر استرس و اضطراب که باعث عصبی شدن می شوند، نباشید تا آخرین این مقاله همراه ما باشید تا با بهترین دمنوش های آرامش دهنده آشنا شوید.

لیست بهترین دمنوش های آرامش بخش

دمنوش های مختلفی هستند که شما می توانید از آن ها برای کاهش استرس و اضطراب استفاده کنید. با توجه به این که بیشتر دلیل عصبی بودن، موارد ذکر شده است، شما با استفاده از دمنوش هایی که در ادامه معرفی می شوند، می توانید به آرامش در زندگی برسید و خیلی بهتر زندگی کنید.

  1. بابونه

این دمنوش برای مشکلات مختلفی مثل درمان استرس، سو هاضمه و معده استفاده می شود و مطالعات نشان می دهد که این دمنوش به شکل فوق العاده‌ای می تواند استرس و فشار عصبی را از شما دور کند.

 

 

خوردن قهوه و شکلات برای آرامش

  1. نعناع

دمنوش نعناع هم مثل دمنوش بابونه نه تنها باعث درمان افسردگی و استرس می شود، بلکه بیماری های مختلف دیگری مثل سرماخوردگی را نیز به سرعت درمان می کند. توصیه می کنیم برای کاهش اضطراب، به صورت منظم از این دمنوش استفاده کنید.

  1. ملیسا

یکی از بهترین دمنوش های گیاهی که برای درمان افسردگی و فشارهای عصبی ناشی از افسردگی استفاده می شود، دمنوش ملیسا است. این دمنوش به واسطه بادرنجبویه و مقداری عسل تهیه و مصرف میشود.

  1. اسطوخودوس

اسطوخودوس جزو گیاهانی است که به شدت برای کاهش و درمان استرس و افسردگی استفاده می شود. مصرف مداوم این دمنوش شما را به آرامش روانی مداوم می رساند.

دمنوش اسطوخودوس

  1. آویشن

آویشن طبع گرمی داشته و برای درمان عوارض استرس مثل بیماری های عصبی به شدت توصیه می شود. به علاوه این دمنوش در تنظیم قند خون هم تاثیر بسزایی دارد.

  1. بلوبری

بلوبری جزو منابع خوب برای دریافت آنتی اکسیدان هاست و با توجه به این که آنتی اکسیدان ها تاثیر بسزایی در کاهش درگیری عصبی و استرس دارند، می توان از این دمنوش برای درمان فشار های عصبی استفاده نمود.

دمنوش بلوبری

  1. هل

هل جزو مواد مغذی است که تاثیرات بسزایی در سیستم تنفسی، گوارشی و عصبی دارد. استفاده از دمنوش هل، می تواند مشکلات روزمره شما را به فراموشی بسپارد و بدین ترتیب به آرامش ذهنی برسید.

  1. زیره سیاه

زیره سیاه طبع بسیار گرمی دارد و می تواند تاثیر مستقیم روی سیستم و دستگاه عصبی بگذارد. اگر روز خیلی بدی را گذرانده باشید، می توانید با استفاده از دمنوش زیره سیاه، مشکل خود را حل کنید.

  1. گزنه

اگر اعصاب ناآرامی دارید و در عین حال مشکلات صفر نیز به سراغ شده آمده، بهترین دمنوش ممکن برای حل هر دو مشکل در یک زمان، استفاده از دمنوش گزنه است که برای مشکلات ذکر شده و البته بیماری های دیگر مثل سرطان هم استفاده میشه.

  1. چای سفید

دمنوش چای سفید نیز یکی از دمنوش های مهم برای حل مشکلات عصبی است. البته این دمنوش در حل مشکلات قلبی و عروقی و البته پوکی استخوان هم استفاده می شود.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا