تغذیه

زرد چوبه را بیشتر بشناسید معجزه گری بی نظیر

خواص زردچوبه به اندازه ای زیاد است که برای آن کاربردهای فوق العاده زیادی در زندگی ما و به منظور حفظ سلامت مان وجود دارد. طبق تحقیقات متعددی که انجام شده است، خواص این ماده پرخاصیت را حتی برای سلامت ذهن انسان ها نیز ذکر کرده اند. در واقع خاصیت های زردچوبه به عنوان یک ماده معجزه گر از طعم دادن بسیار خوشایند به غذاهای مختلف شروع می شود و تا درمان بسیاری از بیماری ها نظیر دردهای مفصلی، ناراحتی های پوستی، بیماری های قلبی و دیگر بیماری ها ادامه دارد.

زردچوبه چیست و دلیل خواص زردچوبه وجود چه ماده ای است؟

زردچوبه پودر زردرنگی است که در واقع ریشه های آسیاب شده گیاه زردچوبه است. اصلی ترین ماده ای که غالب خواص زردچوبه به دلیل وجود آن ایجاد شده اند، ماده ای است به نام کورکومین (Curcumin). این ماده خواص شگفت انگیز و مثبت بسیار زیادی دارد که همه این خواص را در زردچوبه قرار داده است. به همین دلیل است که زردچوبه را برای کاربردهای مختلف و در مکان های گوناگون به صورت های بسیار متنوع مورد استفاده قرار می دهند. برخی از این موارد عبارت هستند از:

  • پودر زردچوبه
  • عصاره زردچوبه
  • چای زردچوبه
  • کپسول مکمل غذایی
  • صابون زردچوبه

شاید برایتان جالب باشد: خواص بی نظیر سیب برای سلامتی

نام های گیاه زردچوبه کدام است؟

گیاه زردچوبه گیاهی است متعلق به آمریکای مرکزی و آسیا با نام علمی Curcuma longa که در واقع محل اصلی رویش آن کشور هند است. با وجود این که ما آن را با نام زردچوبه می شناسیم ولی نام های مختلفی برای این ماده پرکاربرد وجود دارد. برخی از نام های زردچوبه شامل موارد زیر می شود:

  • زعفران هندی
  • ادویه طلایی
  • زرچوبه
  • ززرده چال

خواص زرد چوبه را بیشتر بشناسید معجزه گری بی نظیر1

خواص زردچوبه در درمان بیماری ها

خواص زردچوبه به صورتی است که برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است. علاوه بر این، به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی می توان آن را به منظور پیشگیری از تعداد زیادی از بیماری ها نیز مورد استفاده قرار داد. دو مورد از خواص درمانی زردچوبه عبارت از مواردی است که در ادامه به آن ها اشاره می شود:

خواص زردچوبه در درمان التهاب مزمن

التهاب بدن تا زمانی می تواند برای بدن مفید باشد و عوامل بیماری زا را از بین ببرد که مزمن نشود. التهاب مزمن عملکردی غلط را پیش می گیرد و با حمله به بافت های بدن موجب بروز بیماری های مختلف می شود. بیماری هایی نظیر آلزایمر و سرطان جزء این نوع بیماری ها هستند. یکی از فواید مارچوبه مبارزه ماده موجود در آن با این نوع التهاب است که می تواند کمک بسیار خوبی در درمان این گونه بیماری ها باشد.

خواص زردچوبه در بهبود عملکرد مغز

سال ها تصور پزشکان و دانشمندان این بود که سلول های عصبی انسان ها تنها در دوران کودکی رشد می کنند و پس از گذشت این دوران دیگر تقسیم و تکثیر شدن این سلول ها متوقف می شود. امروزه با تحقیقاتی که انجام شده است متوجه شده اند که این تصور اشتباه است. در واقع یکی از خواص زردچوبه این است که می تواند به رشد و تقسیم نورون ها کمک کند. این خاصیت بسیار مهم زردچوبه به انسان ها کمک می کند تا در سنین پیری نیز دارای عملکردی خوبی در مغز خود باشند.

به این ترتیب، زردچوبه با خواص ارزشمندی که دارد می تواند یک انقلاب بزرگ در سلامتی انسان ها ایجاد کند.

4.2/5 - (6 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا