اخبار علمیتغذیه

فواید و اثرات پرندگان در زندگی

فواید و اثرات پرندگان در زندگی

آیا تا به حال به نقش پرندگان در محیط زیست و زندگی ما انسانها توجه داشته اید؟ آیا پرواز پرندگان در آسمان بر زندگی ما اثرگذار می باشد ؟
زندگی امروزی انسان آن چنان درگیر تبلت ، رایانه و موبایل شده است که اگر گذشته انواع مرغ ، خروس و… غیره را در کنار خود داشت اما امروز نه تنها از داشتن آنها محروم است بلکه با فضای کوچک خانه های آپارتمانی چه بسا نگهداری پرندگان مضر هم باشد.

فواید پرندگان برای سلامتی انسان

فواید بودن پرندگان در آسمان

اگر چه نقطه مثبت وجود پرندگان برای انسان شاید در وهله ی اول آواز و صدای آنها باشد اما دانشمندان با تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که علاوه بر آواز پرندگان دیدن آنها در آسمان و درختان نقش مهمی در سلامت روانی افراد دارد.
طبیعت و زیبایی های آن از جمله وجود پرندگان اثرات مثبتی بر افرادی که مبتلا به تنش ها و اختلالات روانی در زندگی هستند دارد ‌.
پاک سازی طبیعت از فضولات و حشراتی که باعث خرابی محصولات کشاورزی می شود را می توان از فواید مهم دیگر پرندگان در زندگی ما انسانها دانست.

فواید گوشت پرندگان

شاید به جرات بتوانیم بگوییم در زندگی انسان گوشت پرندگانی چون بوقلمون، بلدرچین ، مرغ ، شترمرغ و … بسیار ارزشمند است هر چند بجز مرغ بقیه پرندگان در سفره ی غذایی ما کمتر دیده می شود اما فواید و اثراتی که گوشت این گونه پرندگان برای بدن انسان دارند بسیار زیاد است.

دیگر فواید

بودن پرنده ها هم چنین در فرهنگ ، هنر ، موسیقی ، نماد صلح و آزادی ، جذب توریست و گردشگر و … نیز برای انسان فواید و اثرات زیادی داشته و دارد که پرداختن به هر کدام از آنها در نوشته های بعدی جداگانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت .
منتظر نظرات و پیشنهادات زیبایتان هستیم.

4/5 - (7 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا