بیماریهاتغذیه

قویترین پایین آورنده قند خون

قویترین پایین آورنده قند خون با ویژگی های آنها و هر آنچه که باید در ارتباط با آن بدانید را در این مقاله مطالعه کنید.

همراهان عزیز امروز قصد داریم موضوع قویترین پایین آورنده قند خون و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید و پاسخ رایج ترین سوال های خود را در این باره دیافت کنید. یکی از شایع ترین بیماری های مزمن که در بین تمامی مردم جهان رو به افزایش است، دیابت می باشد. این بیماری که در دوسطح مختلف نوع ۱ و نوع ۲ وجود دارد رو به افزایش بوده و تمامی افراد برای جلوگیری از ابتلا به چنین بیماری هایی باید تمامی نکات تغذیه ای را رعایت کنند. ما در این مقاله به بررسی قوی ترین پایین آورنده قند خود می پردازیم، با ما همراه باشید و مطالعه ی این مقاله را از دست ندهید.

قویترین پایین آورنده قند خون عبارت اند از:

 بامیه اثر بر کاهش قند خون

اثر بامیه بر قند خون

بامیه به عنوان یک گیاه دارویی در کاهش قند خون مورد استفاده قرار گرفته می شود. از این گیاه در پختن غذاهای بسیار لذیذ نیز استفاده می شود و با توجه به وجود فیبر بسیار بالا، اسید فولیک، ویتامین سی و…  در این گیاه می تواند برای بدن بسیار مفید باشند. وجود آنتی اکسیدان موجود در بامیه می تواند قند خون را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

گزنه و قند خون

گزنه و قند خون

 از گیاه گزنه و عصاره ی برگه های آن در طب سنتی استفاده های بسیاری می شود. این گیاه توانایی کاهش قند خون را به مقدار قابل توجه دارا می باشد. رز تهیه ی گزنه برای کاهش قند خون  اینگونه است که چهل گرم از این گیاه در یک ظرف با گنجایش یک لیتر آب و حاوی آب جوش ریخته می شود و برای مدت زمانی معادل ده دقیقه دم گذاشته می شود. مصرف روزانه سه فنجان از این دم نوش می تواند تاثیرات بسیاری را در کاهش قند خون داشته باشد.

جنسینگ و نقش آن در قند خون

جنسینگ و تاثیر بر قند خون

در ترکیبات جنسینگ فیتوکمیکال ها و… وجود دارند که تمامی ترکیبات این گیاه سبب می شود تا به دو شیوه سطح قند خون افراد به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند. اولین تاثیری که مصرف این گیاه  در بدن فرد مبتلا به دیابت دارد این است که با تاثیر بر روی سلول های بتا در لورالمعده که انسولین تولید می کنند قند خون را کاهش می دهند و از طرف دیگر سبب کاهش مقاوت بدن به انسولین می شود.

دارچین و نکات مرتبط با مصرف آن در قند خون

دارچین و اثر بر قند خون

یکی دیگر از قویترین پایین آورنده قند خون، دارچین می باشد. مصرف دارچین در طول شبانه روز می تواند به عنوان یک دارو و پایین آورنده قند خون باشد که توانایی زیادی در کنترل گلوکز و لیپید داررد و در بهبود شرایط افراد مبتلا به دیابت تاثیر بسیاری دارند.

4.1/5 - (7 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا