سبک زندگی

راهکارهای افزایش تفاهم در زوجین

شاید برای شما هم در زندگی پیش آمده که با همسر خود بر سر خواسته های خود به مشکل خورده اید و از این که نتوانسته اید خواسته های خود را با همسر خود بیان کنید ناراحت و سرخورده شده اید. کم کم به این نتیجه می رسید که روابطتان با همسرتان رو به سردی است و دیگر آن تفاهم گذشته را ندارید. در این مقاله سعی می کنیم درباره راهکارهای افزایش تفاهم در زوجین مطالب مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

تفاهم زوجین

راهکارهای افزایش تفاهم در زوجین

  • بعضی از اختلاف نظرها آنقدرها هم مهم نیستند

بعضی موضوعاتی که باعث عدم تفاهم می شود آنچنان اهمیت زیادی ندارند. برای مثال ممکن است همسر شما عاشق یک سبک موسیقی دیگر باشد و یا علاقه ای به تماشای فیلم نداشته باشد. و یا به یک نوع غذای خاص علاقه ای ندارد باید، به این تفاوت ها احترام بگذارید. این تفاوت ها و اختلاف نظرها هیچوقت قابل حل نخواهد بود و آنچنان اهمیتی هم ندارند. پس بهتر است به علایق همسر خود احترام بگذارید.

  • خودخواهی در زندگی مشترک جایی ندارد

یکی از موانع عدم تفاهم در زوجین خودخواهی است. فرد خودخواه همیشه دوست دارد که نظرات، سلایق و اندیشه های خود را به طرف مقابلش تحمیل کند که این باعث می شود رابطه زنانشویی به تدریج سرد شود. سعی کنید در زندگی مشترک فداکار باشید. با فداکاری و احترام به همسرتان الگوی خوبی برای او در زندگی مشترک باشید.

  • مهارت های ارتباطی خود را با همسرتان تقویت کنید

یکی از مشکلاتی که اغلب زوجین با آن درگیر هستند این است که نمی دانند و یا نمی توانند چطور خواسته های خود را با همسر خود در میان بگذارند. گاهی وقت ها لحن بیان خواسته ها طوری است که باعث آزار و رنجش طرف همسر می شود. با تمرین بر روی  مهارت های ارتباطی و لحن صحبت خود می توانید باعث افزایش تفاهم بین خودتان و همسرتان شوید.

  • متوجه تفاوت ساختار زن و مرد باشید

این مطلب بسیار واضح است ولی گاهی وقت ها زوجین آنچنان به دنبال اثبات حقانیت و درستی حرف خود هستند که فکر می کنند با هم جنس خود صحبت می کنند. برای اینکه با همسر خود به تفاهم بیشتری در زندگی مشترک برسید، متوجه تفاوت عاطفی و اخلاقی در زن و مرد باشید. به یاد داشته باشید که هر کسی شبیه خودش است و همسرتان قرار نیست دقیقا شبیه شما باشد.

  • به مشاور خانواده رجوع کنید

اگر حس می کنید که عدم تفاهم در زندگی شما شدید است توصیه می شود حتما پیش یک مشاور خانواده بروید. مشاوره می تواند به شما کمک کند که راه های تفاهم در زندگی مشترکتان را سریع تر پیدا کنید.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا